I.B třída: Horní Branná drží neporazitelnost i po pátém kole

19.09.2011 20:11:44 | Autor: Petr Ježek a Ladislav Janata | Rubrika: SPORT | Obce: Víchová nad Jizerou,Horní Branná,Rovensko pod Troskami,Železný Brod,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov

Horní Branná i přes menší počet odehraných zápasů vede tabulku I.B třídy východ a v pátém utkání za sebou vyhrála, v posledním zápase v Lučanech se ovšem na vítězství natrápila a v závěru navíc čelila náporu domácích.

Z dalších zástupců Pojizeří prohrály Víchová, Rovensko i Rokytnice, bodoval tak pouze Harrachov po divoké remíze 4:4 se Zásadou.

Lučany - Horní Branná 1:2 (1:1)

Začátek utkání byl pro Brannou nečekaný. Ve 3. minutě Novotný akci rozehrával přes brankáře Hofmana, který se rozhlédl kam nahraje, ale zapomněl míč převzít a ten v poklidu doputoval do jeho sítě! Dobrých patnáct minut se z šoku hosté nemohli vzpamatovat. Až ve 20. minutě se objevil na pravém křídle Pešina, druhým dotekem ho prudce nacentroval na malé vápno na Zuzánka, který přesnou tečí poslal míč do sítě překvapeného gólmana domácích - 1:1. Domácí hráli hodně tvrdě, na což doplatil ve 34. minutě nakopnutý Svoboda, který byl několikrát ošetřován, ale nakonec musel odstoupit.

Druhý poločas začal akcí Fiedler a z 25 metrů vyslal tvrdou střelu pod břevno, kterou brankář s námahou vyrazil. V 55. minutě z hranice velkého vápna vystřelil domácí hráč, ale jenom do břevna. V 68. výborně rozehrál míč Vašek vlevo od branky a Pešina se hlavou nemýlil - 1:2. V 76. minutě po dalším nebezpečném faulu domácích musel ze hry odstoupit Dusík a lučanský Sochůrek byl vyloučen. Domácí měli několik šancí, při největší z nich v 85. minutě Zuzánek vykopl míč z brankové čáry. Na závěr už v nastavení Illner utekl po levém křídle, výborně nacentroval před branku, ale Šimek  koncovku nezvládl. Nejlepším hráčem utkání byl J.Pešina.

„Je to opět vydřené a vybojované utkání. Domácí jsme hned na začátku posadili na koně našim vlastním gólem. Potom chvíli trvalo než se nám podařilo oklepat se z takového smolného začátku.Do poločasu jsme ale stihli vyrovnat a ve druhém přidat druhou rozhodující branku. Domácí mužstvo v závěru vsadilo vše na útok, ale nám se už podařilo výhru ubránit," sdělil kapitán Horní Branné Tomáš Fiedler.

Derby v Harrachově vítěze nemělo Branky: 3. vlastní - 20. Zuzánek, 68. Pešina. Rozhodčí: Nešněra, ŽK: 5:3, ČK: ČK: 1:0 (75. Sochůrek). Diváků: 70. Lučany: Mohr - Beránek, Macúr, Vokuš, Šich - Šindelář, Svoboda, Dítě (65. Sochůrek), Bělohlávek - Brož, Hradecký. Horní Branná: Hofman - Beneš, Fiedler, Vašek, Novotný - Zuzánek, Pešina, Paulů (68. Jindřišek), Svoboda (46. Dusík, 76. Kocourek) - Illner, Šimek. Fotogalerie z utkání na partnerském portále Naše Jablonecko

Plavy - Víchová 1:0 (0:0)

Po celou dobu utkání nebylo ani jedno z družstev výrazně lepší a šance byly k vidění na obou stranách. Na začátku druhé půle si domácí přese jen vytvořili větší tlak, ale ten se hostům podařilo ustát.

O to smutnější byla pro Víchovou 60. minuta. Při chybě v rozehrávce nedaleko vlastního velkého vápna přišli Víchovští o míč a domácí Tomíček dokonale využil situaci ke vstřelení jediného gólu zápasu. V závěru utkání Víchová tlačila a poskytla tím soupeři víc prostoru k brejkům. Jednu střelu z těchto brejků vyrazil gólman na břevno, v 84.minutě chytil penaltu. Ale protože se do domácí sítě nikdo z hostů netrefil, skončilo pro Víchovou sobotní odpoledne smutně.

Branka: 60. Tomíček. Rozhodčí: Rozkovec, ŽK: 2:2. Diváků: 110. Plavy: Benda - Škoda, J. Černý, Jelínek, Korotvička - Horák (9. O. Tomíček), l. Tomíček (85. L. Černý) Prousek, Lejsek - Sitarčík (25. Čermák), Brezár. Víchová: Kobr - P. Hanč (65. Krause), Matuš (55. L. Hanč), Jakeš, Vrhel - Bujárek, Skála, P. Hartig st., Klimenta - Kučera (63. P. Hartig ml.), Z. Hartig.

Ž. Brod B - Rovensko 2:0 (1:0)

Ve 38. minutě domácí zahrávali roh, ten byl sice odvrácen, ale míč si doběhl osamocený útočník domácích a našel Maryšku, který hlavou překonal brankáře Vrabce. Druhý gól padl na začátku druhé půle. Rympler neodkopl balon a stáhl brodského hráče. Domácí tak dostali příležitost trestného kopu z hranice velkého vápna a Maryško se trefil nad zdí přesně do růžku branky - 2:0. Hosté v zápase měli také šance, ale Brunclík i Špína v tváří tvář gólmanovi stříleli slabě, takže výsledek se už nezměnil.

„Domácí měli sice tři posily z áčka, ale zápas jsme si prohráli sami po chybách v obraně," řekl k zápasu sekretář Rovenska Marek Náhlovský.

Branky: 38. a 52. Maryška. Rozhodčí: Krupa, ŽK: 0:0. Diváků: 65. Železný Brod B: Kordík - Halama, Maryško (70. Škaloud), Burkoň, Ulrich - Hlubuček (84. Vozka), Picek, Hadač (80. Mařík), Havlíček - Kuhn, Podstavek. Rovensko: Vrabec - Náhlovský, Maruška (76. Mencl), Rympler, Houška - D. Malý, Pařízek (73. Dědeček), Vágenknecht), Špína - Machačný, Brunclík.

Rokytnice - Ruprechtice 0:2 (0:2)

Domácí v nedělním utkání bojovali, ale hosté těžili ze svých zkušeností a brankami zkraje utkání v 15. a 19. minutě se dostali do vedení. Domácí měli spoustu šancí zkorigovat výsledek, ale nic jim nevyšlo.

Rozhodčí: Cikrt, ŽK: 2:3. Diváků: 150. Rokytnice: Sedláček - Havrda, Petr Martínek, Kuřina, Vrdlovec - Neumann ml. (58. Kulhavý), Pičman (54. Tulka), Neumann st. - Havlíček (78. Pavel Martínek), M. Martínek, Zahradník.

Harrachov - Zásada 4:4 (2:3)

Hokejový výsledek je dílem střeleckých dostihů, ve kterých měli stále o jednu branku navíc zásadští fotbalisté, kteří bojovali o první body do tabulky. Za stavu 3:3 se pak ujali vedení i domácí fotbalisté, ale Pavlík ze Zásady vyrovnal a zajistil tak první body pro zatím poslední hosty.

Branky: 27. a 50. Veselý, 13. Barbořák ml., 57. Jech - 10. Kopal, 24. Čech, 40. Janka, 69. Pavlík. Rozhodčí: Lopuszynski, ŽK: 4:0, ČK: 1:0 (77. Kyncl). Diváků: 120. Harrachov: Vrána - Horáček, Halama, Trepera (57. Barbořák st.), Jiroutek (75. Daněk) - David (57. Grossberger), Veselý, Barbořák ml., Bergmann - Kyncl, Jech. Zásada: Mil. Kopal - P. Blažek, Janka (57. T. Blažek), Šebesta, Kubát - Pavlík, Růžička, Mich. Kopal, Čech - Čurda, Šourek.

Malá Skála - Držkov 3:1 (1:0)

Domácí fotbalisté měli od počátečního hvizdu jednoznačnou převahu, kterou brankou vyjádřili až v závěru první půle. Skóroval Habr, který zakončil akci dvojice Honzák - Kobrle. I druhá branka v počátku druhé části byla pěkná, když Toman předvedl sólo přes celé hřiště a přesně zakončil. Krátce poté sice hosté po chybě domácí obrany snížili, ale pojistku dal v poslední minutě hry maloskalský Kotrba. K velmi dobré úrovni utkání přispěli i rozhodčí v čele s hlavním Polákem.

Branky: 42. Habr, 56. Toman, 90. Kotrba - 58. Batěk. Rozhodčí: Polák, ŽK: 0:1. Diváků: 60. Malá Skála: Krause - Cafourek, Stolín, Honzák (65. Plátek), Habr - Toman, Makula, J. Šilhán, K. Šilhán - Šída, Kobrle (46. Kotrba). Držkov: Mrkvička - T. Prousek, Somr, Machula, Šebek - Batěk, Stumer, Vaníček, Machačka - Černý, P. Prousek.

13.Zásada5014  8:22  1

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek šestého podzimního kola sezony 2011/ 2012