I.B třída: Horní Branná přetlačila Libštát a Roztoky vyhrály v Pěnčíně

06.09.2016 10:49:01 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Libštát,Roztoky u Jilemnice,Horní Branná,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov

Ve třetím kole krajské I.B třídy východ bylo na programu derby Horní Branná - Libštát, které o jediný gól vyhráli domácí, ale také souboj Jablonečku s Držkovem, který skončil bezgólovou remízou a poprvé v nové sezoně bodovaly Roztoky, které dokázaly vyhrát v Pěnčíně.

Jablonec n. J. - Držkov 0:0

V utkání hraném na trávě v Rokytnici nad Jizerou diváci branku neviděli.

Rozhodčí: Malena - Rympler, Bukvička, ŽK: 2:3. Diváků: 100. Jablonec n. J.: Kazda - P. Vrána, Pičman, T. Ďoubalík, Adámek, Hrbek, J. Ďoubalík (76. Holeček), Zahradník, Brož (76. Pěnička), Exner, Havlíček (70. Šír).

Horní Branná - Libštát 4:3 (2:1)

Domácím zajistilo těsnou výhru střelecké umění Lukeš Kubelky, který v utkání docílil hattrick. Právě po jeho gólech vedli domácí ve 40. minutě 2:0, ale poté za hosty ještě do konce poločasu snížil Palounek.

Ve druhém poločase zvýšil domácí náskok znovu na rozdíl dvou branek v 59. minutě Fiedler, aby sedm minut poté opět snížil Vancl. Kubelka měl ovšem svůj den a třetím gólem upravil v 71. minutě na 4:2 pro domácí. Poté už pouze v samotném závěru v poslední minutě snížil na 4:3 Smolík, ale na vyrovnání hostům nezbyl čas.

Branky: 38., 40. a 71. Kubelka, 59. Fiedler - 44. Palounek, 66. Vancl, 90. Smolík. Rozhodčí: Ouředník - Vachek, Pánek, ŽK: 2:1. Diváků: 150. Horní Branná: Hofman - Šimůnek, Strmeň, Kocourek, Vašek - Svoboda, Beneš, Fiedler, Jón - Kubelka, Paulů. Libštát: Jakubičko - Fiedler, Vejnar, Koldovský, Váňa, Palounek, Kobrle, Vancl, Smolík, Beran, Šif.

Pěnčín - Roztoky 1:2 (0:1)

Hráčům Roztok první dvě kola nevyšla a potřebovali už vyhrát. Dokázali to nakonec zrealizovat na trávníku silného Pěnčína. Začátek utkání patřil domácím, ve 13. minutě udělali hosté chybu při odkopu, ale roztocký brankář Grof bombu z vápna reflexivně vyrazil, a dorážku domácí poslali nad branku. Ve 28. minutě se dostal Pěnčín do druhé šance, ale střela z dvanácti metrů minula levou tyč branky hostů. Roztoky to zkoušely hlavně z rychlých protiútoků a jeden vyšel ve 32. minutě. Mikolášek zacentroval z levé strany, před vápnem se uvolnil Jakub Nýdrle a střelou po zemi k tyči dal vedoucí gól hostů 1:0 (v souboji si však zranil kotník a v poločasové přestávce střídal). Pěnčín pak ještě přidal, ale jedinou šanci si vytvořil ve 38. minutě, kdy střelou z vápna trefil domácí útočník tyč. Ve 44. minutě zahrál výborně standardku roztocký Hornig a Kupkárovi chyběly milimetry, aby míč tečoval do branky.

Úvod druhého poločasu patřil domácím, chtěli utkání za každou cenu otočit. V 55. minutě vnikli do velkého vápna, ale z deseti metrů Grofa nepřekonali. V 60. minutě zahrávali trestný kop z 25 metrů, střelu pod břevno Grof opět vyrazil. Domácí se dočkali až v 71. minutě. Z pravé strany přišel prudký centr, na míč si naběhl úplně volný Hušek a nechytatelnou hlavičkou z malého vápna vyrovnal na 1:1. Tento moment jakoby domácí uspokojil, ale Roztoky povzbudil k větší aktivitě dopředu. V 74. minutě unikl po pravé straně Honců, jeho střelu brankář kryl. V 80. minutě vyhrál na domácí polovině hlavičkový souboj Tuláček, míč prodloužil na Jar. Nýdrleho, který zkoušel brankáře přehodit, ale míč skončil vedle pravé tyče. V 84. minutě vybojoval ve středu hřiště míč D. David, poslal ho na Tuláčka, který šel sám na branku. V pravý čas si všiml zcela volného Kupkára, který do prázdné branky vstřelil vítězný gól. V poslední pětiminutovce domácí vrhli vše do útoku, ale kazili a mohli naopak inkasovat při velké šanci Tuláčka.

„Utkání mělo dobrou úroveň. Všech 14 hráčů, kteří nastoupili do utkání si tentokrát za fotbalový projev, plnění úkolů, bojovnost a nasazení, zaslouží pochvalu," doplnili k utkání trenéři Roztok St. Klápště a Zd. Otmar.

Branky: 71. Hušek - 32. Jak. Nýdrdle, 84. Kupkár. Rozhodčí: Mareček - Klimt, Švec, ŽK: 1:1. Diváků: 60. Roztoky: Grof - Baytalon, Hornig, Mikolášek - O.David, Kužel (61.D. David), Illner, Fischer - Jak. Nýdrle (46. Tuláček), Honců (76.Jar. Nýdrle).

Další utkání 3. kola:

Lučany - Kokonín 6:4 (3:2)
Branky: 8. a 23. Purm, 39. Maňák, 77. Hušek, 86. Koudelka, 90. Kořínek - 25. J. Šilhán, 35. a 66. M. Šilhán, 46. Mrklas. Rozhodčí: Dytrt - Šubrt, Pánek. Diváků: 100.

Albrechtice - Harrachov 1:2 (1:1)
Branky: 18. Štěpnička - 8. Veselý, 81. Barbořák. Rozhodčí: Jirák - Juris, Bohata. Diváků: 125.

Smržovka - Plavy 5:2 (3:1)
Branky: 20. Patočka, 27. Tolvaj, 40. A. Brož, 55. Klaus, 62. Frydrych - 37. Jón, 70. Lupa. Rozhodčí: Mizera - Šůma, Bohata. Diváků: 110.