I.B třída: Koudelka vystřelil Rovensku v nastavení šestou jarní výhru

12.05.2014 17:09:00 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami,Rokytnice nad Jizerou

Rovenští fotbalisté získali v sobotu v sedmém odehraném jarním kole krajské I.B třídy východ už šestou výhru. Vyplatilo se jim proti Plavům bojovat až do konce, vítězný gól totiž až v nastavení vstřelil hlavou Koudelka. Rokytnice naopak nechala po slabším výkonu všechny body v Ruprechticích.

Další utkání 23. kola: Hodkovice - Držkov 1:0, Jenišovice - Pěnčín 0:3, Železný Brod B - Kokonín 3:1, Plavy - Lučany 3:1, Velké Hamry B - Krásná Studánka odloženo na 21. 5.

Rovensko - Zásada 2:1 (1:0)

Domácí fotbalisté museli při absenci tvůrce hry Jaroslava Mencla hodně přeskupit a proházet řady, a po velmi dlouhé době si tak na hrotu zahrál například Kněbort. Ve 20. minutě vystřelil z trestného kopu vedení Rovensku Vítek, ale hosté zůstávali hodně aktivní a Koubus musel předvést dvakrát při jejich brejcích výtečné zákroky.

Ve druhém poločase hosté dokázali Vávrou vyrovnat na 1:1, ovšem bylo jasné, že domácí budou bojovat o vítězství. Jednu branku vstřelil Koudelka po přiťuknutí Paříka, ale nebyla uznaná pro ofsajd. V nastavení šli dopředu snad všichni domácí hráči, Náhlovský zacentroval a Koudelka vystřelil hlavou domácím výhru.

„Oproti minulosti máme při současné sestavě opravdu v závěru vždy dost sil a podařilo se nám díky tomu už potřetí na jaře rozhodnout v posledních minutách. Ve středu nás čeká dohrávka s Plavy, a v té také chceme uspět," dodal hrající vedoucí mužstva Rovenska Marek Náhlovský.

Branky: 20. Vítek, 92. Koudelka - 60. Vávra. Rozhodčí: Ouředník, ŽK: 4:4, ČK: 0:1 (Bělina). Diváků: 120. Rovensko: Koubus - Náhlovský, D. Malý, Mrňák, Špína - L. Malý, Vítek, Koudelka, Pařízek - Kněbort, Pařík (70. Hanzl).

Ruprechtice - Rokytnice 4:2 (4:1)

Hrálo se na těžkém terénu, domácí byli v utkání jasně lepší a od začátku šli za vítězstvím. Na 2:1 ještě dokázal snížit rokytnický Zahradník, ale ještě do poločasu domácí přidali dvě branky. Ve druhé časti už jen zkorigoval konečné skóre druhou rokytnickou brankou Chlup.

Nezvykle v útoku hrál za Rokytnici Málek, příkladně bojoval a nechal na hřišti opravdu všechno, takže 20 minut před koncem střídal pro naprosté vyčerpání. Ostatní se k němu ale moc nepřidali, takže domácí měli poměrně snadnou práci. I přes kolísavé jarní výkony si Rokytničtí drží vynikající čtvrté místo v tabulce.

Branky Rokytnice: Zahradník, Chlup. Rozhodčí: Barcuch, ŽK: 0:0. Diváků: 50. Rokytnice: Hančil - Havrda, Kuřina, Pičman, M. Martínek - Brož, Adámek, Zahradník, Škoda - Chlup, Málek (70. Novotný).

1. Pěnčín               21  16   2    3    76:17    50
2. Kr. Studánka      20  15   2    3    62:24    47
3. Ruprechtice       21  14   4    3    57:20    46
4. Rokytnice          21  12   1    8    37:30    37
5. Držkov              21   9    5    7    50:34    32
6. Zásada              21  10   0  11    46:49    30
7. Ž. Brod B           21   9   2  10    44:43    29
8. Plavy                 20   9   2    9    33:42    29