I.B třída: Nováčci z Nové Vsi porazili loni čtvrté Plavy

20.08.2012 16:11:11 | Autor: Petr Ježek a Ladislav Janata | Rubrika: SPORT | Obce: Nová Ves nad Popelkou,Víchová nad Jizerou,Rovensko pod Troskami,Jenišovice,Železný Brod,Rokytnice nad Jizerou

Prvním kolem začala o víkendu I.B třída východ. Dobře do sezony vstoupil nováček Nová Ves, který porazil Plavy. Bod nakonec po nevídaném obratu získala i Víchová v Jenišovicích, remizovala také Rokytnice v Lučanech, zato Rovensko utržilo doma debakl s Držkovem.

Tabulku vede po prvním kole díky nejlepšímu skóre Držkov, tři body mají ještě Zásada, Mšeno B, Nová Ves a Kokonín.

Rovensko - Držkov 0:5 (0:1)

Jednoznačné utkání pro hosty, kteří přijeli i s novými posilami a domácí jasně přehrávali. První gól padl v 10. minutě po rohovém kopu, když brankář Vrabec špatně vyběhl. Rovenský Lukáš Malý se dostal do šance po nárážečce s Brunclíkem, ale nezakončil ideálně. Více šancí měli hosté, ale do poločasu už zůstal stav 0:1.

Skóre se měnilo v 54. minutě, když útok hostů zastavil až skluzem Náhlovský a nařízenou penaltu proměnil Machula. Poté přišla desetiminutovka hostů, kteří vstřelili tři góly. Dvakrát chyboval obránce Vydra a využili toho Marek Řičica i Daniel Řičica, poté zvýšil už na 0:5 Stumer.

I.B třída: Nováčci z Nové Vsi porazili loni čtvrté Plavy„Chceme dát víc šancí mladým hráčům, ale dnes jsme hráli strašně naivně, což hosté trestali," sdělil sekretář Rovenska Marek Náhlovský.

Branky: 10. Dvořák, 54. Machula, 60. M. Řičica, 65. D. Řičica, 68. Stumer. Rozhodčí: Horáček, ŽK: 0:1. Diváků: 80. Rovensko: Vrabec - Náhlovský, Brunclík (80. Houška), Rympler, Vydra - Vágenknecht, Špína, Hanzl, Čmelík (60. Novotný) - L. Malý, Vondráček. Fotogalerie z utkání

Lučany - Rokytnice 2:2 (2:2)

Aktivněji vstoupili do utkání domácí a dostali se do vedení 2:0, v 10. minutě nejprve skóroval Svoboda a ve 26. minutě za faul na vlastní osobu proměnil penaltu zkušený Maňák Postupně se ale hra vyrovnala a hosté snížili brankou Hanka, který do brány doklepl centr Brože. Vyrovnání zajistil těsně před přestávkou po skrumáži Tulka. Ve druhém poločase několikrát podržel hosty skvělými zákroky brankář David Sedláček a vychytal jim na Krojčenku bod.

Branky: 10. Svoboda, 26. Maňák z penalty -  35. Hanko, 44. Tulka. Rozhodčí: Diringer, ŽK: 1:1. Diváků: 50. Lučany: Novák - Vít, Vokuš, Čermák, Patočka - Horký, Svoboda, Killian, Brož - J. Dítě, Maňák. Rokytnice n. J.: Sedláček - M.Martínek, Kuřina, Pičman (Pavel Martínek), Štěpánek - Brož, Neumann, zahradník, Tulka - Halíř (Kulhavý), Hanko.

Nová Ves - Plavy 3:0 (3:0)

V nedělním utkání hraném ve velkém horku se domácím podařilo vstřelit dva rychlé góly Máky a Brauna. Hosté se na novoveském hřišti před zraky stovky diváků prezentovali nebezpečnou hrou s mnoha velmi ostrými zákroky. Už v prvním poločase stihl jeden hráč hostí nasbírat dvě žluté karty a oslabil tak svůj tým. I díky tomu domácí přidali ještě do poločasu Saligou třetí gól.

V druhém poločase se hra nijak nezměnila. Hosté dál sbírali žluté karty a další z jejich hráčů musel předčasně do sprch. Žádné další góly už ale nepřišly, favorizovaný soupeř - čtvrtý celek I.B třídy v loňské sezoně - se prakticky za celý zápas nedostal do vážnější šance.

„Jsem velmi spokojený s přístupem hráčů. I přes několik absencí jsme podali velice kvalitní týmový výkon, který se musel líbit. Máme velké štěstí, že jsme si ze zápasu odnesli pouze drobné šrámy. Některé zákroky soupeře byly skutečně přehnaně tvrdé. Těšíme se na další zápasy a věříme, že budeme schopni dnešní výkon opakovat a bavit tak diváky i sami sebe," poznamenal po utkání hrající trenér Nové Vsi Jan Fedor.

Branky: 5. Máka, 10. Braun, 44. Saliga. Rozhodčí: Zlatník, Špidlen, Hrbáček, ŽK: 1:6, ČK: 0:2 (Černý, Pitro). Diváků: 100. Nová Ves: Horáček - Nožička, Braun, Hadač, Fejfar -Dušta (75. Čížek), Svoboda, Zajíc (46. Golis), Máka - Saliga (80. Fedor), Huráň. Plavy: F. Lejsek - Jelínek, Černý, Votoček, Horák (46. Kouřil) - Jón, Pitro, M. Lejsek, Konopásek (35. Kafka) - L. Lejsek (55. Balatka), Čermák.

Jenišovice - Víchová 3:3 (2:0)

Domácím se povedl první poločas, který vyhráli o dvě branky. Když přidali třetí gól do sítě Pivoňky, tak to vypadalo na víchovský debakl, ale stal se pravý opak. Nejprve snížil Hamáček a poté se povedlo střídání, protože P. Hartig mladší nejprve snížil a nakonec v posledních vteřinách zápasu i vyrovnal na konečných 3:3. Z horroru se tak zápas pro hosty změnil během druhého poločasu na velmi solidní vstup do sezony.

Branky hostů: Hamáček, P. Hartig ml. 2. Rozhodčí: Marek, ŽK: 3:3. Víchová: Pivoňka - Hanč (85. Mikolášek), Bartoň, Rypl, Vrhel - Kuřík, Hamáček, P. Hartig st. (46. Šablatura), Bujárek (70. P. Hartig ml.) - Z. Hartig, Kobr.

Ruprechtice - Mšeno B 2:3 (0:2)

Vyrovnaný zápas zvládli hosté brankově hlavně v prvním poločase, když si vytvořili náskok dvou gólů. Po přestávce se domácí podstatně zlepšili a podařilo se jim skóre srovnat. Dokonce měli několik šancí na vstřelení dalších gólů, ale do vedení se naopak dostali opět mšenští fotbalisté. Naděje domácím svitla v 75. minutě nařízením penalty, ale tu Antošovi brankář Zounek chytil.

Branky: 47. Kocian, 53. Rampáček - 37. Bistiak, 41. Petrtýl, 70. Hadidi. Rozhodčí: Kowalik. ŽK: 1:2. Diváků: 40. Mšeno: Zounek - Škvor, Regenermel, Novotný, Demín - Hýř (70. Jirků), Bistiak (65. Hall), Petrtýl (46. Hadidi), Škvor - Pokorný, Petr

Zásada - Velké Hamry B 4:1 (0:1)

Hned v úvodu nováček soutěže z Velkých Hamrů vstřelil první branku utkání,  jejím autorem byl nestárnoucí Pepa Hnídek. Další průběh utkání byl vyrovnaný a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Ve druhé půli se zlepšila hra domácí Zásady, kteří v jejím průběhu hosty přehrávali a dokonali obrat i ve změně stavu. Postupně vstřelili čtyři branky a razantně tak otočili výsledek zápasu a připsali si první tři body.

Branky: 61. a 77. Šíma, 51. Gregor, 87. Blažek - 10. Hnídek. Rozhodčí: Neugebauer. ŽK: 3:1. Diváků: 100. Zásada: Mil. Kopal - Blažek, Šíma, Bělina, Růžička ( 74. Janko ) - Krejčík, Srbek, Mich. Kopal, Čech - Gregor ( 86. Kochánek ), Fišer. Velké Hamry B: Veselý - R. Kavan, Morávek, Zajíček, Titlbach - Krejčí ( 84. Vít ), Szirti, D. Kavan, Prousek - Hnídek, Říha ( 71. Pekelský ).

Železný Brod B - Kokonín 1:3 (0:1)

Branky Kokonína: M. Šilhán, Chroustovský z penalty, Maixner. Kokonín: Spanilý - Doubek, Chroustovský, J. Šilhán, Chuchla - Mrklas (Štichauer), Berndt, Čermák (Maixner), Tomiška - Charvát (Paldus), M. Šilhán.