I.B třída: Pojizerské derby v Rovensku vyhrála Rokytnice

17.06.2013 21:46:26 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Nová Ves nad Popelkou,Víchová nad Jizerou,Rovensko pod Troskami,Jenišovice,Železný Brod,Rokytnice nad Jizerou

Celkové čtvrté místo, jasně nejlepší ze semilských mužstev v I.B třídě, potvrdili v zápase proti Rovensku pod Troskami fotbalisté Rokytnice nad Jizerou. Překvapivě dobrými výkony se rozloučili se soutěží hráči Nové Vsi a Víchové, nic však už nemohlo zvrátit jejich sestup.

Další utkání 26. kola: Lučany - Mšeno B 2:10, Jenišovice - Plavy 2:2, Ruprechtice - Železný Brod B 5:2 a Kokonín - Velké Hamry 0:2.

Rovensko - Rokytnice 2:4 (1:2)

Domácí se jako obvykle nesešli v optimální sestavě, takže i v závěrečném kole předvedli Rokytničtí proč jsou v sezoně nejlepším mužstvem ze Semilska v I.B třídě. Vedení se ujali v 15. minutě hosté po chybě domácí obrany, když se trefil Zahradník. Na 1:1 dokázal vyrovnat Vágenknecht po nahrávce Lukáše Malého, ale poločas vyhráli hosté, když poměrně přísně nařízenou penaltu za faul na Havlíčka proměnil Zahradník. Ve druhém poločase zvýšil na 3:1 pro hosty Škoda. V závěru snížil po rohu Pařízka na 2:3 střídající R. Malý, ale poslední slovo měli hosté, kteří uzavřeli účet zápasu čtvrtým gólem Škody.

Branky: 25. Vágenknecht, 85. R. Malý - 15. a 43. Zahradník (druhá z penalty), 60. a 87. Škoda. ŽK: 4:2. Diváků: 100. Rovensko: Vrabec - Náhlovský, Kněbort, Rympler, Hanzl - L. Malý, Pařízek, Vágenknecht (65. Houška), Perger (46. Mencl) - Pařík, Kútek. Rokytnice: Vrána - Havrda, Málek, Pičman, M. Martínek - P. Martínek, Zahradník, Neumann, Tulka - Havlíček (55. Kulhavý), Škoda.

Nová Ves - Držkov 1:1 (0:1)

Do utkání vstoupili domácí aktivně, když si hned v úvodních minutách vytvořili dvě dobré šance. Soupeř ale postupně v prvním poločase vyrovnával hru. Po jednom rychlém útoku šel navíc do vedení. Domácím se podařilo skóre vyrovnat krátce po přestávce, když si na přímý volný kop Huráně naběhl Zajíc a hlavou se nemýlil. Poté třikrát pěkně střílel kapitán Danek Svoboda, jedna ze střel skončila na břevně, druhá těsně vedle levé tyčky a třetí proletěla v blízkosti šibenice branky hostí. Skóre už se tak nezměnilo a zápas skončil 1:1.

„Nepodařilo se nám rozloučit se sezonou vítězstvím, ovšem předvedená hra proti kvalitnímu soupeři naše fanoušky jistě potěšila. Své hráče bych chtěl za dnešní výkon pochválit. Sami si jistě uvědomili, že pokud do toho dají všechno a soustředí se na svůj výkon, může z toho vzniknout jak kvalitní kombinační hra, tak i slušný výsledek," dodal k zápasu hrající trenér Nové Vsi Jan Fedor.

Branky: Zajíc - Stumer. ŽK: 1:0. Diváků: 60. Nová Ves: Čapek - Hadač (85. T. Máka), Huráň, Jíra - V. Máka, Zajíc - Fejfar, Svoboda, Tomášek, Golis -Salyga (39. Zuzánek).

Zásada - Víchová 3:4 (1:4)

Víchováci od první minuty ukazovali, že nedohrávají poslední kolo v soutěži jen z povinnosti. K jejich snaze se připojilo i lehké podcenění soupeře ze strany Zásady a špetka štěstí na kopačkách Kučery, který sám dokázal čtyřikrát za poločas překonat domácího gólmana. „Jednoduché to pro nás nebylo, ale vítězství na rozloučenou určitě potěšilo," uvedl k utkání vedoucí mužstva Víchové Miroslav Kobr.

Branky Víchové: Kučera 4. Rozhodčí: Šimůnek. Diváků: 40. Sestava Víchové: Pivoňka - Hanč, Bartoň, Hamáček, Z. Hartig - Kuřík, Bujárek, P. Hartig st., Mach (80. Vrhel) - Kučera, P. Hartig ml.