I.B třída: Překvapivé výhry pro Novou Ves i Rovensko

04.04.2011 17:35:05 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Nová Ves nad Popelkou,Víchová nad Jizerou,Horní Branná,Rovensko pod Troskami,Mírová pod Kozákovem,Harrachov

Druhé jarní kolo fotbalové I.B třídy přineslo nečekané výhry Nové Vsi v Harrachově a také Rovenska v Maršovicích. Oba týmy tak výrazně zvedly své šance na záchranu. Dále slavily výhru Víchová a Horní Branná. Lídr Mírová naopak ztratil po remíze s Lučany.

Tabulku a zbylé výsledky I.B třídy najdete v přehledu zde

Víchová - Jenišovice 3:2 (0:1)

Zápas dvou týmů ze spodní části tabulky byl po celou dobu provázen pochopitelnou nervozitou. Začátek zápasu patřil domácím, kteří si vytvořili dvě slibné šance, které ale nedokázali zakončit brankou. Pak se hra vyrovnala a hostům se podařilo získat gólem do šatny ve 45. minutě vedení.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s daleko větší vůlí po vítězství. Navíc se jim podařilo po deseti minutách vyrovnat gólem Klimenty. To je nakoplo k pokračování jejich ofenzivy, která přinesla své ovoce za tři minuty, kdy byl v pokutovém území sražen Hartig. Následnou penaltu se štěstím na dva pokusy proměnil Bartoň. Pak nápor domácích trochu polevil a hra se vyrovnala. V 81. překonal hostujícího brankáře Krause, a to domácí ještě více uklidnilo. Logicky musel přijít trest v podobě kontaktního gólu v 86. minutě z kopačky Vaněčka. Pak přišel největší jenišovický tlak, který ale domácí se štěstím přežili bez újmy a mohli slavit vítězství.

Branky: Klimenta, Bartoň z penalty, Krause - Pekař, Vaněček. Rozhodčí: Marek, ŽK: 2:1. Diváků: 80. Víchová: Kobr - Hanč (75. Krause), Bartoň, Lampa, Vrhel - Hamáček, Hartig P. (62. Šablatura), Skála, Klimenta - Hartig Z. (64.Tuže), Špidlen. Jenišovice: Řehák - Bubák, Vaněček, Obršlík, Laušman - Pekař (55. Hanuš), Bernard, Kalousek, Hradecký - Křepela (68. Imlauf), Marek.

Mírová - Lučany 1:1 (1:1)

Z počátečního tlaku domácích se nic neujalo a naopak první brejk hostí ve 13. minutě proměnil Brož ve vedení 0:1. Dalších dvacet minut se Mírovští nemohli dostat do tempa, ale ani hra Lučan nebyla oslnivá. Ve 38. minutě se do míče na hranici pokutového území opřel Jíra a střelou po zemi zachránil alespoň bod. V druhé půli moc fotbalové krásy nebylo k vidění a tak se mužstva rozešla smírně.

,,Trápení, utrpení, získali jsme alespoň bod a díky ostatním jsme stále na čele,"  uvedl k utkání sekretář Mírové Jiří Kadlec.

Branky: 38. Jíra -13. Brož. Rozhodčí: Šubrt, ŽK: 0:2. Mírová: Mlejnek -M. Zelnický, Hejduk, Ráliš, Kochman - Horák, Marc. Kovář (75. Tokan), Jíra, Císař (82. Hlubuček) - D. Zelnický, Taibr (54. Zenko).

Horní Branná - Malá Skála 4:1 (2:1)

Divácky pohledné utkání, hrál se od začátku útočný fotbal a na obou stranách bylo mnoho gólových příležitostí. Na začátku měli více ze hry hosté, ale gólově se neprosadili. Podobně si poté počínali domácí, protože oba brankáři situace bravurně vyřešili. Ve 25. minutě zahrávali domácí rohový kop Svobodou a Nýdrle z voleje otevřel skóre. Hned po té se však nepovedla rozehrávka Hofmanovi a hosté toho bleskově využili k vyrovnání.

Ve 35. minutě hosté kopali pokutový kop, který brankář Tomáš Hofman snad očima vytlačil nad břevno hornobranské branky. To byl velmi důležitý okamžik utkání. Gólové akce se střídaly na obou stranách, ale ve 40. minutě Nýdrle našel volného R. Šlechtu a ten s přehledem střelou pod břevno upravil na 2:1 pro domácí.

Ve druhém poločase si zpočátku mírnou převahu udržovali hosté, ale domácí obránci jim v čele s Otou Vaškem úspěšně vzdorovali. V 58. minutě J. Nýdrle založil útočnou akci, vysunul Fiedlera a ten levou nohou zvýšil na 3:1 pro domácí. Další nájezd Nýdrleho brankář hostí vykryl, ale Šimek byl připraven a akci dorážkou zakončil - 4:1.

Branky Horní Branná: J. Nýdrle, R. Šlechta, T. Fiedler a D. Šimek. Rozhodčí: German, ŽK: 1:0. Diváků: 80. Horní Branná: Hofman - Fiedler, Dusík, Vašek, Novotný - P.Zuzánek, Pešina, (55, Beneš), Illner, Svoboda (57. Šimek) - Nýdrle, R. Šlechta (75. Jón).

Maršovice - Rovensko 2:3 (1:0)

Maršovice - Rovensko V 15. minutě po závaru nebezpečně vystřelil domácí Habr a Brunclík trefil hlavou vlastní branku. O dvě minuty později hlavičkoval vedle Sitarčík. Domácí se prosazovali, a to především po levé straně Toman. Ve 40. minutě byl po druhé kartě vyloučen domácích Šimčík. Maršovice ale i v deseti pokračovaly v tlaku a další šanci zahodil Sitarčík.

Druhý poločas začali aktivněji hosté, ale domácí obrana pěknou střelu z vápna k brankáři nepustila. V 58. minutě se probíjel přes domácí obranu Hanzl a domácí kapitán Skuhravý ho na vápně fauloval za žlutou kartu. Následnou standardní situaci využil Náhlovský, který tak vyrovnal na 1:1. Hostující trenér poslal na hřiště v 65. minutě Mencla, jediného hráče, kterého s sebou na střídačku přivezl. Chvíli potom strhlo Rovensko vedení na svojí stranu, když skóroval David Malý. O další minutu později dobrou střelu Kohoutka vyrazil brankář Vrabec.

V 68. minutě nebezpečně střílel Pařízek, ale jeho střela mířila těsně nad bránu. V 73. bylo vyrovnáno, postaral se o to střelou z dálky střídající Szatmari. Rovensko ale nebylo s remízou spokojené a 11 minut před koncem předvedl 60 metrový sprint Brunclík, následnou střelou nedal brankáři šanci a Rovensko tak opět vedlo. Ke konci zápasu už si v deseti hrající Maršovice nedokázaly vytvořit výraznější šanci a Rovensko si odvezlo všechny tři body.

Branky: 15. Brunclík (vlastní), 73. Szatmari - 59. Náhlovský, 66. D. Malý, 79. Brunclík. ČK: 1:0 (40. Šimčík). Maršovice: Sedláček - Stolín, Skuhravý, Habr, Čech (71. Szatmari), Kohoutek (48. Kohoutek), Toman, Šimčík, Sitarčík (50. Hlubuček), Just, Honzák. Rovensko: Vrabec - Šimek, Brunclík, Dědeček, R. Malý - Náhlovský, Pařízek, Špína, D. Malý - Hanzl (75. Mencl), Vodrážka. Fotogalerie z tohoto utkání zde

Harrachov - Nová Ves 1:4 (1:1)

Hosté se dostali překvapivě do vedení po brance V. Máky, ale domácí ještě do poločasu vyrovnali z trestného kopu. Poté měli mírnou převahu, ale v koncovce byli neškodní. V 60. minutě začal trenér Bezucha posílat do hry čerstvé útočníky a to se mu nakonec vyplatilo. V 65. minutě přidal druhý gól v utkání V. Máka a poté se dvakrát v 70. a 80. minutě trefil právě jeden ze střídajících hráčů Tomášek. Sedmnáctiletý talent, který původně neměl k utkání kvůli menšímu zranění nastoupit, tak hosty definitivně uklidnil a ti si po vysoké výhře připsali druhé vítězství v soutěži a dokonce se poprvé posunuli z poslední příčky tabulky!

„Celé naše mužstvo nemělo svůj den a Nová Ves zaslouženě vyhrála. Myslím, že oni nám ukázali jak se bojuje o záchranu. Gratuluji ke třem bodům...," uvedl za Jiskru Harrachov Roman Bergmann.

„Budu překvapivě kritický, jsem samozřejmě spokojen s výsledkem, ale nikoli s naší hrou. Dali jsme sice čtyři góly, ale ne zcela to odpovídalo průběhu hry. V minulém kole jsme proti Mírové například zahráli lépe a přesto prohráli," řekl trenér Nové Vsi František Bezucha.

Branky: 39. Horáček - 12. a 48. Máka, 73. a 87. Tomášek. ŽK: 2:4, ČK: 0:1 (94. Zuzánek). Harrachov: Hefert (64. Široký) - Bergmann, Horáček, Grossberger (40. Adámek), Barbořák - A. Vodsedálek, J. Jiroutek, Kyncl, David Martin (54. Šír) - Chlup, Veselý. Nová Ves: Plíšek - Jíra, Hadač, Huráň, Zuzánek - Čapek (75. Dušta), Zajíc, Štejfa, V. Máka - R. Nožička (60. Golis), Brendl (65. Tomášek).