I.B třída: První výhru si připsal Jabloneček, do čela jde rezerva Hamrů

11.09.2019 19:46:54 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Studenec,Bozkov,Přepeře,Semily,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj

Albrechtice v pátém kole I.B třídy prohrály v Plavech a tak přepustili první místo v tabulce dalšímu týmu z Jablonecka - Velkým Hamrům B. Premiérovou výhru si nad Hodkovicemi připsal Jabloneček, Přepeře B vyhrály v Harrachově, Bozkov vyhrál ve Studenci a Semily doma podlehly Lučanům.

Jablonec n. J. - Hodkovice 2:1 (2:0)

Jabloneček vybojoval svou první výhru v letošní sezoně a odpoutal se z posledního místa tabulky. Vše načal domácí kapitán Jan Vrána gólem v 7. minutě. Vedení Jablonečku zvýšil ve 26. minutě Havlíček. Protože hosté pouze v 66. minutě snížil z penalty Tvrdým, tak domácí mohli slavit cenné tři body.

Branky: 7. J. Vrána, 26. Havlíček - 66. Tvrdý z pen. Rozhodčí: Sirota - Ďörď, Švec, ŽK: 0:2. Diváků: 89. Jablonec n. J.: Vízek - Šír, Pičman, Žďárský, Čermák - Havlíček, P. Vrána, Hrbek, Špidlen - J. Vrána, Linek.

Harrachov - Přepeře B 2:3 (2:2)

Hosté se ujali vedení v 16. minutě díky brance Trče a za tři minuty poté zvýšil na 0:2 O. Horák. Domácí se ale nesložili a ještě do přestávky srovnali brankami P. Halamy a Kučery. O vítězi rozhodl druhý poločas, kdy v 60. minutě třetí gól hostů Elbela znamenal pro ně i tři body.

Branky: 24. P. Halama, 41. Kučera - 16. Trč, 19. O. Horák, 60. Elbel. Rozhodčí: Vrtal - Jirák, Řezníček, ŽK: 3:0. Diváků: 50. Harrachov: Morávek - Horáček, Vodseďálek (57. Michálek), L. Halama, P. Halama - Bergmann, Žemba, Barbořák, Kučera - Kyncl, Klimeš (77. Chlup). Přepeře B: Kumprecht - O. Horák, Elbel, Císař, Horáček, Kubáček, Rakouš, Tokan (62. Kvapil), Cimbál, Trč (62. Baudys), Pěnička.

Semily - Lučany n. N. 1:2 (0:2)

Hosté otevřeli skóre už ve 12. minutě díky gólu Koudelky. Druhý gól Lučan pak přidal ve 31. minutě Pavelka. Pozici Semil ve druhém poločase moc nevylepšilo vyloučení Coufala. V 72. snížil na 1:2 střídající Hák, ale vyrovnat domácí nestihli. Při výhře Jablonečku se dokonce Semily propadly se 2 body na poslední místo tabulky!

Branky: 72. Hák - 12. Koudelka, 31. Pavelka. Rozhodčí: Kutílek - Špidlen, Svoboda, ŽK: 3:1, ČK: 1:0 (55. Coufal). Diváků: 80. Semily: Zamastil - Vávra, Chlupáč, Zelenka (76. O. Hapiak), Coufal, Peškar, Mazánek, Lukeš, Podzimek, Vrchovský (67. Hák), Štyrand.

Utkání I.B třídy východ SK Studenec - Sokol Bozkov<br />Autor: Aleš Votoček Studenec - Bozkov 2:3 (1:1)

Před krásnou návštěvou více než 200 diváků se hrál dramatický zápas. Než se diváci stačili pořádně usadit, skončil Šimkův přímý kop ze strany k překvapení všech v brance - 0:1. Jenže domácími to ani trochu neotřáslo, vyvinuli obrovský tlak a hosté jen se štěstím odolávali. Dva závary obrana ještě přežila, ale umístěná střela z hranice pokutového území už skončila za zády bezmocného Seiferta - 1:1. A Studenec byl aktivnější i nadále. Po nešťastném vypadnutí míče z rukou hostujícího brankáře, trefil domácí útočník jen tyč. Další prudkou střelu však hostující gólman bravurně vyrazil, a tím i získal sebevědomí. Domácí borci byli všude o krůček rychleji, získávali převahu a šance. Jenže v brance Bozkova stál neprůstřelný Seifert. Poradil si s centry i dorážkou a držel Bozkov ve hře. U hostů stojí za zmínku šance Šimka, ta skočila těsně vedle, stejně tak skončil i pokus domácího hráče těsně před půlí. Nebezpečný přímý kop pak pokryl opět Seifert.

Bozkovský brankář hrál důležitou roli i ve druhé půli. Vyrazil a nebo zneškodnil nebezpečné centry i střely, hosté celkově hráli obětavě a zblokovali několik nebezpečných situací na poslední chvíli. Po hodině hry se Studenec dočkal zaslouženého vedení, Seifert vyrazil střelu, dorážka skončila na tyči a až druhá v síti - 2:1. Hosté byli zralí na ručník, nedařil se přechod do útoku, neudrželi dlouho míč a domácí mohli několikrát rozhodnout. Největší jejich šanci zneškodnil Liďák za již překonaným brankářem. Pak ještě Seifert bravurně vykopl střelu mířící do odryté branky a další jen těsně minula cíl. Jenže čtvrt hodiny před koncem vyslal zničehonic varování těsně nad Šimek a vzápětí minul znovu. Domácí to bohorovně přešli, a to se jim nevyplatilo. Osm minut před koncem vlítl do vápna Makula, byl sražen a penaltu bezpečně proměnil Šimek. A za tři minuty byl obrat dokonán, skvělou přihrávku využil červený - 2:3. Studenec se snažil o vyrovnání, dvě střely chytil Seifert a mezi ně se ještě vešla šance Červeného. Poslední rohový kop vyrazil opět skvělý Seifert a byl konec.

„Musím přiznat, že Studenec byl zhruba 70 minut lepším týmem, nás držel ve hře brankář Seifert, několik obětavých zákroků a štěstí. Domácí nezvládli závěrečnou čtvrthodinku. V ní jsme byli překvapivě živější, spadla z nás ta pověstná deka a rozhodli jsme o třech cenných bodech. Teď to jen potvrdit doma se Smržovkou," dodal k utkání trenér Bozkova Milan Mayer.

Branky: 6. Exner, 59. Hylmar - 2. a 82. Šimek (druhá z pen.), 85. Červený. Rozhodčí: Blaschke - Mizera, Bohuš, ŽK: 1:2. Diváků: 203. Studenec: Drbohlav - Havlíček, Šedivý, Povr, Kuřík, Kupkár, Jandura, Stránský, Exner, Hylmar, Čech (81. Vancl). Bozkov: K. Seifert - Liďák, Kurfiřt, Soudil, Židlík - Jech (68. D. Seifert), Makula, Červený, Kobrle, Kousal (79. Mayer) - Šimek. Fotografie z utkání

Další utkání 5. kola:

Plavy - Albrechtice 4:1 (3:1)
Branky: 2. Rimský, 20. a 37. Plný, 90. Lupa - 4. Purm. Rozhodčí: Dvořák - Lopuszynski, Sukhan, ŽK: 0:0. Diváků: 160.

Velké Hamry B - Rychnov 8:2 (4:0)
Branky: 25., 29., 32., 40. a 88. Žitka (čtvrtá z pen.), 75. Kavan, 78. a 83. Javůrek - 77. Janků, 86. vlastní (Nosek). Rozhodčí: Smoleňák - Mizera, Bohuš, ŽK: 0:2. Diváků: 30.

Držkov - Smržovka 0:2 (0:1)
Branky: 4. Klaus, 58. Nič. Rozhodčí: Bukvička - Rympler, Mach, ŽK: 2:0. Diváků: 80.