I.B třída: Rezerva Košťálov/ Libštát udolala v derby Roztoky

05.09.2017 21:29:06 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Bělá,Libštát,Košťálov,Roztoky u Jilemnice,Horní Branná,Bozkov,Železný Brod,Jilemnice,Harrachov

Krajská I.B třída východ pokračovala třetím kolem - neporažení už zůstávají  jen Plavy, Albrechtice, Jabloneček, Horní Branná a Plavy, protože Bozkov vysoko prohrál v Lučanech. Jilemnické derby s Bělou skončilo smírně 1:1 a v dalším derby udolal spojený B tým Košťálova a Libštátu 3:2 Roztoky.

Jilemnice - Bělá 1:1 (0:0)

Ani jeden z týmů před derby ještě nevyhrál, a to platí i po tomto zápase. Hosté přijeli jen ve 12 s jedním hráčem na střídání, to ale nakonec zřejmě nemělo vliv na výsledek. V prvním poločase žádná branka nepadla a ž v 52. minutě se ujali domácí vedení po gólu Metelky. Za sedm minut srovnal za hosty R. Malý a remízou 1:1 nakonec skončil i celý zápas.

Branky: 52. Metelka - 59. R. Malý. Rozhodčí: Vachek - Ouředník, Řezníček, ŽK: 1:0. Diváků: 150. Jilemnice: Černý - Tonar, Šimek, Jež, Morávek (46. Buryánek), Pěnička, Šnorbert, Kubina, Jiřišta (76. Hnik), Horáček (56. Figura), Metelka. Bělá: Jakubičko - Hanč, Pavlata, Huráň, Tauchman, Albrecht, Malý, Beran, Mach, Vorel, Čokina.

Albrechtice - Držkov 8:1 (3:1)

Domácí mužstvo chtělo v tomto zápase pokračovat vítězně, ale začátek byl trochu jiný, než si představovali. Hosté byli častěji u míče a také před brankou domácích a v 15. minutě šli po dorážce Brodským dokonce do vedení. Domácí se hned po rozehrání v 16. minutě dostali před branku hostí a po pěkné akci Sedláka a Pipka, kterou zakončil Bělohlávek na 1:1. Ve 20. minutě odpustil hlavní rozhodčí hostům penaltu za jasné podražení Štěpničky. Ve 25. minutě po rohu nastřelil Pipek hlavou tyč. Ve 30. minutě centroval J. Sedlák před branku, kde Bělohlávek tečoval a bylo to 2:1. Ve 34. minutě Štěpnička nahrál Bělinovi, který z 25 metrů nádherně trefil branku, a zvýšil na 3:1.

V 52. minutě kopali hosté přímý kop, který skončil na tyči domácí branky. V 63. minutě napodobil J. Sedlák Bělinu a ze 30 metrů volejem navýšil na 4:1 pro domácí. V 65. minutě po chybném rozehrání brankáře hostí šel Bělohlávek sám na branku, ale zbrkle přestřelil. V 76. minutě po pěkné akci Štěpničky zakončil Pipek na 5:1. V 80. minutě po centru M. Sedláka pěkně zakončil na 6:1 Štěpnička. V 85. minutě kopali domácí přímý kop, který pěknou střelou zakončil M. Sedlák na 7:1. V 85. minutě měli velkou šanci hosté, ale míč skončil dvakrát na břevně. V 90. minutě po pěkné akci Bělohlávek, J. Sedlák druhý jmenovaný zakončil divoké skóre na 8:1 pro domácí. Domácí hráči tak dali pěkný dárek vedoucímu družstva, který oslavil krásné 70. narozeniny.

Branky: 16. a 30. Bělohlávek, 34. Bělina, 63. a 90. J. Sedlák, 76. Pipek, 80. Štěpnička, 85. M. Sedlák. Rozhodčí: Šubrt - Rympler, Maňák, ŽK: 0:4. Diváků: 94.

Lučany - Bozkov 6:3 (1:0)

V 5. minutě zahrávali rohový kop domácí, ale hosté ho odvrátili do bezpečí. Za čtyři minuty kopali rohový kop i hosté, k němu se postavil Červený a poslal ho přímo před bránu, následně ale Liďák hlavičkoval pouze nad sebe. V 11. minutě Strmiska fauloval a byl nařízený přímý kop. Z něho hlavičkoval do brány Vaněček - 1:0. Ve 22. minutě po faulu na Hykmana Červený kopal přímý kop, ale gólman jeho pokus chytil. Ve 28. minutě Maleček nacentroval do vápna, ale Liďák si špatně zpracoval míč a pálil vedle. V dobré pozici byl ve 36. minutě Červený, kdy běžel na bránu stíhaný dvěma obránci, nakonec ale vybojoval alespoň roh. Za dvě minuty přišla další šance, ale Seifert nestihl odcentrovat na volného Vrchovského před bránu.

Nejblíže k vyrovnání měl Liďák ve 47. minutě po centru z pravého rohu od Malečka, když hlavičkoval a orazítkoval břevno. Bohužel se potvrdilo pravidlo Nedáš, dostaneš a ve 49. minutě domácí navýšili skóre na 2:0. A když domácí v 67. minutě navýšili už na 3:0, vypadalo to s hosty zle. Nenabudil je ani gól z penalty po faulu na Seiferta, kterou proměnil následně Červený. Pak přišla černá pětiminutovka Bozkovských a v 74., 77. a 79. minutě se rozechvěla síť za Kanavalem celkem třikrát. V závěru ještě hosté ostudné skóre lehce zkorigovali - jednou se trefil Liďák a minutu před koncem naposledy upravil skóre Kobrle na 6:3.

„Tento zápas se nám hrubě nepovedl. Herně to chvílemi nebylo až tak zlé, ale po hrubých chybách jsme doslova darovali soupeři góly. Nedůsledností a možná i lehkou naivitou jsme si to dnes prohráli sami. Navíc se v zápase zranil Strmiska a Havel a nejspíš nějakou dobu nenastoupí.  Musíme zapomenout, poučit se z chyb a soustředit se teď plně na zápas příští týden," komentoval utkání za Bozkov Michal Nesvadba.

Branky: 11. a 74. Vaněček, 51. a 79. Koudelka, 67. Kohout, 77. Pavelka - 70. Červený z penalty, 86. Liďák, 89. Kobrle. Rozhodčí: Šuma - Nádeník, Dušek, ŽK: 2:2. Diváků: 85. Lučany: Sobotík Šim. (82. Řezníček)- Houžvička, Sobotík Ště., Hušek, Vaněček, Röschl, Pumr, Koudelka, Kohout (69. Nesvadba), Bukvic, Pavelka (82. Svozil). Bozkov: Kanaval - Liďák, Strmiska (62. Hapiak), Židlík, Kobrle, Maleček, Mazánek, Červený, Hykman, Seifert, Havel (36. Vrchovský).

Jablonec n. J. - Harrachov 4:3 (2:2)

Skóre zápasu otevřel domácí Zahradník, ale hosté dokázali otočit na 1:2 góly Barbořáka a Veselého. ještě před koncem první půle ale srovnal za domácí Havlíček. Přetahování o výsledek pokračovalo i ve druhé půli. V 54. minutě Hrbek vstřelil gól na 3:2, za Harrachov srovnal v 61. Tuhela a rozhodující byl nakonec gól hájka v 64. minutě na 4:3 pro domácí, na který už hosté nenašli odpověď.

Branky: 9. Zahradník, 39. Havlíček, 54. Hrbek, 64. Hájek - 13. Barbořák, 28. Veselý, 61. Tuhela. Rozhodčí: Linhart - Lupuszynski, Jákl, ŽK: 2:4. Diváků: 180. Jablonec n. J.: Vízek - Pěnička (80. Peterka), Adámek, Hájek, Havrda, Hrbek, Nechanský, Adámek (90. Trepera), Zahradník, Havlíček (84. Neumann), Exner. Harrachov: Uhlíř - Barbořák, Bergmann, Medal, Veselý, Tuhela, Vašíček (79. Rosu-Costel), David, Horáček, Vodseďálek, Jiroutek.

Košťálov/ Libštát B - Roztoky 3:2 (2:1)

Utkání I.B třídy východ Košťálov/ Libštát B - Roztoky<br />Autor: Zdeněk Matura Lépe nedělní derby začali hosté, když ve 3. minutě zahrával M. Hornig trestný kop, na zadní tyči zakončoval hlavou Mečíř a domácí brankář Zamastil míč vyrazil. V 10. minutě Mečíř vysunul do křídla Tuláčka, jeho střela z úhlu minula pravou tyč. O dvě minuty později Maďarčík poslal do úniku Illnera, ten se dostal do vápna, ale střelu  levačkou brankař Zamastil opět zlikvidoval. Slibný úvod hostů utnul v 15. minutě domácí Kašpar, když po faulu L. Hujera proměnil penaltu a poslal svůj tým do vedení. Domácí dál útočili a v 18. minutě musel roztocký brankař O. David likvidovat střelu z trestného kopu. Ve 23. minutě došlo ke špatné komunikaci Mečíře s O. Davidem, Zboroň toho využil, poslal míč před branku, kde osamocený Koldovský vstřelil z voleje druhý gól. Ve 25. minutě vhodil dlouhý aut Tuláček, sám si po té naběhl na odražený míč a střelou bez přípravy Zamastila, donutil k pěknému zákroku. Ve 27. minutě si Tuláček aut zopakoval a Illnerova hlavička znamenala snížení na 2:1. V závěru musel roztocký O. David vyrážet střelu z vápna Pirymu a o pět minut později vychytal nájezd Zboroně.

Na začátku druhého poločasu domácí zahrozili střelou nad branku. Hosté se prosadili v 52. minutě. Po Tuláčkově autu se dostal odražený míč k Mečířovi, který z otočky propálil vše a vyrovnal na 2:2. Od té chvíle měly Roztoky mírnou převahu, ale gólově se nemohly prosadit. Největší příležitost měl v 64. minutě Ginzl, ale jeho hlavička jenom o kousek minula pravou šibenici Zamastilovy branky. Domácí o sobě dali vědět v 71. minutě, kdy bomba Piryho těsně minula roztockou branku. V 76. minutě o osudu utkání rozhodla jediná střela domácích mezi tři tyče ve druhém poločase. Na prudký centr z rohu si naběhl Piry a nechytatelnou hlavičkou zajistil Libštátu tři body. V závěru se Roztoky usadily před domácí brankou, ale výsledek utkání se již nezměnil.

„Naši hráči opět ukázali velkou vůli po vítězství, ale tentokrát jsme své příležitosti neproměnili," doplnili ještě trenéři Roztok Zdeněk Otmar a Stanislav Klápště.

Branky: 14. Kašpar z penalty, 23. Koldovský, 76. Piry - 26. Illner, 52. Mečíř. Rozhodčí: Ďörď - Bahník, Paulus, ŽK: 1:2. Diváků: 100. Košťálov/ Libštát B: Zamastil - Fiedler, Kašpar, Baudyš, Piry, Mečíř (84. Šalda), Kovařík (66. Havlíček), Klaban, Zboroň, Koldovský, Lukeš (46. Vancl). Roztoky: O. David - Mečíř, M.Hornig, Mikolášek - L.Hujer, Baytalon, Maťátko (77. Hnyk), Ginzl, Maďarčík - Illner, Tuláček. Fotogalerie z utkání

Železný Brod B - Horní Branná 2:5 (1:2)

Do vedení šli hosté ve 33. minutě střelou Fiedlera, na kterou za minutu zareagoval srovnáním domácí Kysela. První poločas ale stejně vyhráli hosté po gólu Kubelky ve 41. minutě. Ve druhé části měli gólově navrch hosté, kteří přidali další tři góly, zatímco domácí jen jeden.

Branky: 34. a 83. Kysela - 33. Fiedler, 41. Kubelka, 56. J. Paulů, 70. Kobrle, 86. Strmeň. Rozhodčí: Lupuszynski - Halama, Šálek, ŽK: 1:1. Diváků: 40. Ž. Brod B: Ducháček - Vozka, Burkoň, Škaloud, Plachý (46. Picek), Musílek, Maryško, Kysela, Kučera, Paldus (65. Musílek), Šefr (70. Mařík). Horní Branná: Hofman - Šimůnek, Strmeň, D. Paulů, Pešina, Kocourek, Kubelka, Vašek, J. Paulů (62. Kobrle), Fiedler (80. Hochbergr), Jón.

Smržovka - Plavy 0:1 (0:1)

Tento zápas rozhodla jediná branka zkušeného Richarda Sitarčíka ze 24. minuty. Dosud neporažení hosté se díky tomu drží na špici tabulky se sedmi body spolu s Albrechticemi, Jablonečkem a Horní Brannou.

Branky: 24. Sitarčík. Rozhodčí: Švec - Řeháček, Kutílek, ŽK: 3:0. Diváků: 100.