I.B třída: Rokytnice i Rovensko prohrály shodně 1:2 na hřištích soupeřů

02.09.2013 18:52:39 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami,Rokytnice nad Jizerou

Stejnými výsledky 1:2 s hodně podobným průběhem se prezentovali dva zástupci Pojizeří v I.B třídě východ na půdě soupeřů. Rokytničtí vyhráli první poločas v Krásné Studánce, která ale v závěru zápas otočila ve svůj prospěch. Rovensko také vyhrálo poločas, aby i tady znovu bral tři body domácí tým - Železný Brod B.

Další výsledky 4. kola (3. hrané): Plavy - Hodkovice 2:1, Zásada - Velké Hamry B 4:2, Jenišovice - Ruprechtice 1:1, Lučany - Kokonín 5:3, Pěnčín - Držkov 0:2.

Krásná Studánka - Rokytnice 2:1 (0:1)

Prvních 15 minut byli lepší domácí, ale pak se hosté chytli a výsledkem byl jejich vedoucí gól, který vstřelil ve 40. minutě J. Vrána. Rokytničtí byli lepší i ve druhém poločase, spoustu šancí bohužel promarnil Tulka a také střídající Škoda. Hrubku v obraně využili v 75. minutě domácí a Lang snadno srovnal na 1:1. V 84. minutě dostal druhou žlutou kartu Adámek, takže musel do sprch. Domácí vycítili šanci na tři body, natlačili se před rokytnickou branku a v 88. minutě byla po jednom ze závarů nařízena penalta. Tu proměnil Bíma a zajistil tak Krásné Studánce výhru.

„Dnes jsme přišli o tři body, většinu zápasu jsme byli lepší, ale spoustu šancí jsme promarnili a domácím pak stačily dva góly v závěru," řekl k zápasu hrající asistent trenéra Aleš Štěpánek.

Branky: 75. Lang, 88. z penalty Bíma - 40. J. Vrána. Rozhodčí: Havel, Háša, Rosenberg, ŽK: 4:3, ČK: 0:1 (84. Adámek). Diváků: 50. Rokytnice: Sedláček - Štěpánek (70. Škoda), Kuřina, Adámek, Havrda - Brož, Zahradník (10. P. Martínek), Hanko, M. Martínek - J. Vrána, Tulka.

Železný Brod B - Rovensko 2:1 (0:1)

Skóre zápasu otevřel v 15. minutě rovenský Procházka střelou ze 30 metrů, domácí gólman jej možná podcenil a pouze si o míč škrtnul. Hosté měli i další šance, například Vágenknecht dobře vyslal Procházku, ale ten další gól nepřidal.

Ve druhém poločase postupně mladý domácí tým lepší fyzičkou začal hosty přehrávat a po chybě gólmana Vrabce, který míč jen vyrazil, byl v ideální pozici Makula - 1:1. V 82. minutě přišla chyba rovenských hráčů ve středu hřiště, domácí přečíslili obranu a Havlíček vstřelil gól na 2:1. V samotném závěru zápasu ještě zkusili zaútočit hosté, ale rozhodčí penaltu za faul na Paříka nezapískal.

Branky: 68. Makula, 82. Havlíček - 15. Procházka. Rozhodčí: Haša, ŽK: 3:1. Diváků: 50. Rovensko: Vrabec - Náhlovský, R. Mencl, Pařízek, D. Malý - Štěpnička, Vágenknecht, Havel, Pařík - Procházka, Vacek (46. Zajíc, 83. V. Mencl).