I.B třída: Rokytnice získala první výhru, když rozstřílela Zásadu

09.09.2013 19:10:45 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami,Rokytnice nad Jizerou

Smůlu okresních týmů v I.B třídě konečně prolomili fotbalisté Rokytnice, kteří 4:0 rozebrali Zásadu. Rovensko naopak na první výhru i body čeká, protože po vyhraném poločase je ve druhé části Hodkovice doslova přejely a otočily utkání ve svůj prospěch.

Další utkání 4. kola: Ruprechtice - Plavy 7:0, Držkov - Krásná Studánka 1:1, Kokonín - Pěnčín 0:0, Železný Brod B - Lučany 5:1, Velké Hamry B - Jenišovice 3:1.

Hodkovice - Rovensko 6:2 (0:2)

Poločas hosté jednoznačně vyhráli, do 70. minuty ještě drželi vyrovnaný stav, ale přesto je výsledkem jejich debakl. Nejprve v 16. minutě zakombinovali Štěpnička s L. Malým a přesně dorážel do branky Procházka - 0:1. Při druhé brance hostů našel Štěpnička opět Procházku, a ve 27. minutě to bylo 0:2. Hosté se drželi až do 57. minuty, kdy snížil střelou do šibenice domácí Bouška. Za tři minuty už bylo vyrovnáno povedeným trestným kopem. V 71. minutě utekl Pařízkovi domácí hráč a Hodkovice se poprvé dostaly do vedení. Pak hostům odešly síly a domácí hráči je několikrát dokázali při rychlých akcích přečíslit a přidat další tři góly.

„Ve druhém poločase jsme fyzicky odpadli, bohužel se ukázalo jak málo trénujeme," řekl k zápasu vedoucí mužstva Rovenska Marek Náhlovský.

Branky Rovenska: 16. a 27. Procházka. Rozhodčí: Havel, ŽK: 3:1. Diváků: 40. Rovensko: Vrabec - Náhlovský, Rympler (70. Kolář), Pařízek, D. Malý - L. Malý, Štěpnička, Pařík, R. Mencl - Procházka, Hanzl (85. Zajíc).

Rokytnice - Zásada 4:0 (2:0)

Ve 4. minutě udělal hrubku obránce Zásady, musel faulovat a z nařízené penalty otevřel skóre J. Vrána. Domácí byli lepší a další šance si připravili Tulka, Pičman nebo Havlíček. Úspěšný byl ale až ve 29. minutě Tulka, který dorazil střelu Havlíčka - 2:0. Ve 47. minutě se prokličkoval hřištěm P. Vrána a zvýšil na 3:0. O čtyři minuty později podobně prošel až k bráně Havlíček, a také byl úspěšný - 4:0. Domácí byli lepší až do konce a i když další branky nepřidali, tak zvítězili naprosto zaslouženě.

Branky: 4. J. Vrána z penalty, 29. Tulka, 47. P. Vrána, 51. Havlíček. Rozhodčí: Zlatník, ŽK: 4:2. Diváků: 110. Rokytnice: Sedláček - Štěpánek, Havrda, Kuřina, Pičman - P. Vrána, Tulka (60. P. Martínek), Brož - M. Martínek (55. Škoda), Havlíček (80. Bareš), J. Vrána.

1. Ruprechtice         4   3   1   0    16:3     10
2. Držkov                4   3   1   0    12:3     10
3. Ž. Brod B             4   3   1   0    11:4     10
4. Kr. Studánka        4   2   1   1    13:8       7
5. Pěnčín                 4   2   1   1      7:5      7
6. Plavy                   4   2   1   1      7:9      7
7. Hodkovice           4   2   0   2    12:10     6
8. V. Hamry B          4   2   0   2    12:12     6