I.B třída: Rovensko šesti brankami rozebralo Ruprechtice

27.05.2013 23:18:48 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Nová Ves nad Popelkou,Víchová nad Jizerou,Rovensko pod Troskami,Jenišovice,Rokytnice nad Jizerou

Pěkné utkání s šesti nastřílenými góly sehráli v sobotu fotbalisté Rovenska proti Ruprechticím. Nešťastně naopak prohráli Rokytničtí s Jenišovicemi brankou v poslední minutě. Zcela se pak nedařilo fotbalistům Nové Vsi a Víchové, kteří utržili šestigólové debakly.

Další utkání, ke kterým neznáme podrobnosti: Lučany - Železný Brod B 6:0, Zásada - Držkov 1:3, Kokonín - Plavy 2:1.

Rovensko - Ruprechtice 6:1 (3:1)

Dlouho Rokytničtí hráči nepředvedli před domácími diváky tak povedený a jednoznačný zápas. Domácí útočníci Procházka a Novotný měli velké šance už v 1. minut. Tyx ještě neproměnili, ale od té doby domácím téměř vše vycházelo. Skóre otevřel v 10. minutě Novotný a druhou branku přidal ve 29. minutě Pařízek a zanedlouho třetí Rympler. Hosté měli jen několik šancí, které zlividoval bezpečně gólman Vrabec, neuspěl pouze proti střele Dlaboly ve 41. minutě. Podobně probíhal i druhý poločas, rovenský záložník Štěpnička nacházel pěknými přihrávkami spoluhráče, kteří přidali ještě tři góly do sítě Ruprechtic.

Branky: 10. Novotný, 29. Pařízek, 36. Rympler, 54. a 56. Procházka, 74. Vágenknecht - 41. Dlabola. Rozhodčí: Hanyk, ŽK: 1:2. Diváků: 90. Rovensko: Vrabec - Náhlovský, Rympler, Varečka (25. Mencl), Houška - D. Malý, Štěpnička, Pařízek (46. Vágenknecht), Hanzl - Procházka (65. Pařík), Novotný.

Nová Ves - Mšeno B 1:6 (1:4)

Vedoucí tým tabulky si podle očekávání z novovesského hřiště odvezl všechny body. Poprvé se skóre měnilo sice až ve 25. minutě, ale ještě do přestávky hosté vstřelili další tři góly. Čestný úspěch domácích zaznamenal Radek Golis, jehož trefa byla opravdu kuriózní. Nejprve u rohového praporku zády k brance nasadil obránci housličky a poté prakticky z nulového úhlu přeloboval brankáře. Zřejmě ani teď ještě nikdo z přihlížejících netuší, jak je možné, že si balón našel cestu do sítě.

Ve druhém poločase domácí nebyli horším týmem na hřišti, vypracovali si i více brankových příležitostí, přesto se počet vstřelených domácích gólů neměnil. Naopak hosté rozvlnili síť ještě dvakrát.

„I když se to při pohledu na skóre může jevit zvláštní, i dnes musím své kluky pochválit za bojovný a místy i velice fotbalový výkon. Kvalita většiny soupeřů v této soutěži je ovšem o poznání výše, než ta naše. Bohužel v situaci, kdy nemáme k dispozici ani jednoho brankáře a v brance se tedy musejí střídat hráči z pole a tréninky stíhají pouze tři hráči základní sestavy, jsou naše šance na zlepšení opravdu mizivé," poznamenal hrající trenér Nové Vsi Jan Fedor.

Branka domácích: Golis. ŽK: 0:1. Diváků: 50. Nová Ves: Hadač - Moravec, Huráň, Máka, Crha - P. Nožička, Svoboda, Mizera, Fejfar (60. Špidlen) -Zajíc, Golis (70. Zuzánek).

Rokytnice - Jenišovice 3:4 (1:2)

Obě mužstva začala útočně. Domácí ovšem měli smůlu v zakončení, naopak hosté se ujali v 9. minutě vedení Reslem. Ve 28. minutě zvýšil na 0:2 Prkno a s domácími bylo zle. Po mnoha nevyužitých šancích se ale ve 42. minutě domácí konečně dočkali snížení z kopačky Zahradníka. Na začátku druhé půle dokonce Kuřina vyrovnal po rohovém kopu na 2:2. Za minutu poté už ale zase vedli hosté. V 72. minutě domácí zaútočili a na 3:3 srovnal M. Martínek. Už to vypadalo, že utkání skončí remízou, ale hosté po rohovém kopu a následném závaru před brankou dotlačili míč do branky a odvezli si všechny body.

Branky: 42. Zahradník, 53. Kuřina, 72. M. Martínek - 9. Resl, 28. Prkno, 54. xx, 90. xx. Rozhodčí: Dytrt, ŽK: 1:3. Diváků: 30. Rokytnice: Vrána - Bareš (60. Pičman), Kuřina, Neumann ml., Havrda - Štěpánek (72. Havlíček), Tulka, Brož - Zahradník, Hanko (65. Málek), M. Martínek. Jenišovice: Bočok - Krucký, Vích, Bubák, Svoboda (55. Straka) - Fiala, Bernard, Z. Kalousek, Hradecký - Prkno (71. Skalický), Resl.

Velké Hamry B - Víchová 6:0 (3:0)

Beznadějně poslední Víchová si přijela zahrát do Velkých Hamrů, kde však domácí béčko potřebovalo bodovat, aby se přiblížilo k záchraně v soutěži. Od prvních minut bylo zřejmé, kdo bude v utkání hrát prim a již během deseti minut se skóre měnilo dvakrát. To se dvakrát prosadil zkušený Kobr. To předznamenalo, že je jen otázka času, kdy budou padat další góly. Na poločasových 3:0 dával ve 26. Říha z trestného kopu.

Druhý poločas byl ve stejném duchu jako první polovina zápasu. Hned čtyři minuty po začátku to již bylo 4:0, když Pavelka dorazil míč po akci Pavelky do prázdné brány. Pak přišly chvíle pro střídajícího Denise Kavana, který se do deseti minut od nástupu na hřiště prosadil hned dvakrát a stanovil konečné skóre na 6:0. Tímto vítězstvím se Velké Hamry B výrazně přiblížily záchraně v soutěži.

Branky: 4. a 10. Kobr, 61. a 65. D. Kavan, 26. Říha, 49. Pavelka. Rozhodčí: Hnětynka, ŽK: 1:3. Diváků: 60. V. Hamry: Veselý - Vít, Řezáč, R. Prousek - Krejčí, Malý, Kobr, Horváth, Pavelka - Strnad (59 R. Kavan), Říha (55. D. Kavan).