I.B třída: Rovensko výhrou v Plavech dál stíhá vedoucí Pěnčín

30.03.2015 21:45:53 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Horní Branná,Rovensko pod Troskami,Jenišovice,Železný Brod,Jilemnice,Rokytnice nad Jizerou

Fotbalisté Rovenska v I.B třídě nadále stíhají vedoucí Pěnčín, protože vyhráli i na půdě čtvrtých Plavů. Rokytnice naopak těsně prohrála na Smržovce a Jilemnice v Držkově. Horní Branná pak nestačila na Mšeno B.

Další zápasy 17. kola: Jenišovice - Rychnov 3:0, Pěnčín- Zásada 3:1, Velké Hamry B - Železný Brod B 4:1.

Plavy - Rovensko 0:3 (0:0)

Domácí byli na začátku utkání aktivnější a vytvořili si několik šancí po sérii rohových kopů. Jeden z útočníků se poté ocitl sám před brankářem Koubusem, ale přestřelil. Postupně se hra vyrovnala a ve druhém poločase měli naopak jasně navrch hosté. V 50. minutě si vzpomněl na divizní minulost Kněbort, utekl po lajně a střelou bodlem nachytal brankáře Spanilého, který si navíc při zákroku vážně zranil rameno či klíční kost. Pojitsku výhry pro hosty přidal v 83. minutě Koudelka, který dostal dobrý balon od Mencla a přeloboval gólmana. V 85. minutě přidal třetí gól Rovenska po pěkné akci, kdy několik hráčů vyšachovalo domácí obranu.

Branky: 50. a 85. Kněbort, 83. Koudelka. Rozhodčí: Blaschke, ŽK: 5:2. Diváků: 30. Rovensko: Koubus - Vítek, Štěpnička, Rympler, Náhlovský - J. Mencl, Valentin, Koudelka, Pařízek (65. Hanzl) - L. Malý (85. Pařík), Kněbort.

Smržovka - Rokytnice 1:0 (1:0)

Prvních deset minut byli domácí lepší a završili to gólem Hrabánka. Pak se hra vyrovnala a šance si vytvořili i hosté, v největší z nich nebyl přesný Málek. Ve druhém poločase se moc příležitostí ke skórování neurodilo a několik střel lehce pochytali brankáři, takže zápas rozhodl jediný gól na začátku.

Branka: 11. Hrabánek. Rozhodčí: Polák - Kowalik, Ouředník, ŽK: 1:2. Diváků: 30. Rokytnice: Vízek - M. Martínek, Havrda, Pičman (46. Štěpánek), Bogdány - Brož, Adámek, Zahradník, Škoda - Málek, Ditz.

Držkov - Jilemnice 2:1 (1:1)

Hosté se ujali vedení, ale vzápětí domácí vyrovnali. Ve druhém poločase rozhodli domácí o svém vítězství deset minut před koncem.

Branky: 14. Stumer, 80. Ševčík - 12. Tonar. ŽK: 2:2. Diváků: 30. Jilemnice: Černý - Šťastný, Figura, Šnorbert, Paulů, Šimek, Tonar, Kubina, Bergemann, Horáček, Mašek (75. Metelka).

Mšeno B - Horní Branná 4:1 (2:0)

Domácí měli od začátku utkání ve svých rukách, čestný úspěch hostů vstřelil ve druhém poločase Dušan Paulů po nahrávce Šimka.

Branky: Pokorný 2, Vejprava, Koudelka - Paulů. Rozhodčí: Macháček - Vachek, Kadlecová, ŽK: 1:0. Diváků: 30. Horní Branná: Hofman - Koldovský,  Fiedler, M. Hanuš (68. Holman) - Kocourek, T. Jón - Strmeň, Plecháč, J. Paulů (65. Strmeň) - Šimek, D. Paulů.

1. Pěnčín                14 13   0   1    39:15    39
2. Rovensko            15 12   0   3    40:17    36
3. Držkov                14 10   0   4    53:32    30
4. Plavy                  15   7   4   4    32:28    25
5. Mšeno B              15   7   1   7    47:36    22
6. Smržovka            14   5   4   5    24:26    19
7. H. Branná            15   5   2   8    33:34    17
8. Rokytnice            15   4   5   6    23:32    17