I.B třída: Roztoky v derby zdolaly Libštát

21.06.2017 21:51:47 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Libštát,Roztoky u Jilemnice,Horní Branná,Harrachov

Horní Branná dokázala vyhrát v Lučanech a aktuálně drží pěkné čtvrté místo. Derby Roztoky - Libštát vyhráli 2:0 domácí a z tohoto zápasu vám přinášíme i fotogalerii! Jabloneček porazil Kokonín i Albrechtice a už nemůže být předstižen na prvním místě ve skupině B, tedy celkově sedmém.

Víkendové boje v I.B třídě východ ještě nebyly poslední. Souboje v první skupině završí nedělní dohrávka Horní Branná - Harrachov, která bude zároveň soubojem o konečné čtvrté místo. Ve druhé skupině se ještě v sobotu hrají zápasy Kokonín - Roztoky a Libštát - Držkov.

Skupina A:

Lučany - Horní Branná 1:3 (0:3)

Hostům vyhrálo zápas povedených osm minut od 27. a do 35. minuty, kdy postupně Šimek, Kubelka a Vašek vstřelili tři góly. Na začátku druhé části vykřesal naději pro domácí snížením Kohout, ale další branky už domácí nepřidali.

Branky: 50. Kohout - 27. Šimek, 29. Kubelka, 35. Vašek. Rozhodčí: Dytrt - Maňák, Pánek, ŽK: 0:4. Diváků: 80. Horní Branná: Hofman - Šimůnek, Paulů, Pešina, Vašek - Kocourek, Šimek, Beneš, Fiedler (64. Svoboda) - Kubelka, Jón.

Plavy - Pěnčín 2:5 (1:4)

Pěnčín nezaváhal a v 18. minutě vedl už 1:4. Pak kanonáda ustala a do konce poločasu už branka nepadla. Ve druhé části viděli diváci po gólu na každé straně, a hosté tak dokráčeli k pohodové výhře.

Branky: 15. Lupa, 54. Toman - 3. a 51. Nemyrovskyy, 10. a 16. Pumrle, 18. Hušek. Rozhodčí: Pavlů - Kopecký, Nestler, ŽK: 1:1. Diváků: 60.

Harrachov - Smržovka 1:1 (1:0)

Ve 29. minutě se domácí dostali do vedení díky střele Veselého. Další branku ani jeden z týmů dlouho nepřidal a utkání už směřovalo k těsnému vítězství domácích, ale proti byl Beránek, který v poslední minutě vyrovnal na 1:1.

Branky: 29. Veselý - 90. Beránek. Rozhodčí: Rympler - Bukvička, Řezníček, ŽK: 1:1. Diváků: 40. Harrachov: Jelínek - Kroupa (70. Morávek), Vodseďálek, Bergmann, Medal, Rieger, Veselý, M. David, P. David, Horáček, Chlup.

Skupina B:

Utkání I.B třídy východ Sokol Roztoky - Jiskra Libštát<br />Autor: Zdeněk MaturaRoztoky - Libštát 2:0 (1:0)

V sobotu diváci v Roztokách viděli bojovné derby s Libštátem. První šanci si vypracovali hosté. V 9. minutě zahrávali rohový kop a střela Stehlíka z vápna skončila těsně nad břevnem Davidovy branky. V dalších minutách Roztoky přidaly a vytvořily si mírnou převahu. Ve 24. minutě vhodil Kopáček dlouhý aut a M. Hornig hlavičkoval vedle libštátské branky. Ve 26. minutě se po rohovém kopu dostal k odraženému míči Mečíř, střelou z otočky branku minul. Ve 28. minutě zahrával trestný kop Mikolášek, Illnerovu patičku ještě Jakubičko zblokoval, ale důrazný Baytalon míč protlačil do branky a Roztoky vedly 1:0. Libštát přidal a měl  do konce poločasu více ze hry. Žádnou vážnější příležitost si však nevypracoval.

Ve druhém poločase Roztoky začaly útočněji. Ve 49. minutě kopal trestný kop Mikolášek, který brankář Jakubičko pouze vyrazil, míč před branku vrátil Tuláček a Illnerova dorážka znamenala vedení 2:0. V 51. minutě hosté zahrávali rohový kop a Stehlík nastřelil pravou tyč. Roztoky odpověděly v 60. minutě. Uprostřed hřiště se uvolnil Jar. Nýdrle, centrovaným míčem hledal na zadní tyči Mečíře, kterému chyběly centimetry k ohrožení branky. Na druhé straně o sobě dal vědět opět Stehlík, jeho gólovou střelu zblízka mu domácí brankař O. David vyrazil. Roztoky mohly pojistit vedení v 69. minutě. M. Hornig poslal do úniku Illnera, který už vnikal do vápna, byl však faulován, byla z toho pouze výhoda trestného kopu. Střela i dorážka pak skončily ve zdi. V 76. minutě chtěl domácí Baytalon překvapit Jakubičku, ten mu však bombu z otočky vyrazil na roh.  Pak se už zápas pouze dohrával a Roztoky si připsaly tři důležité body.

„Tentokrát jsme šli důsledně za vítězstvím, i když derby mnoho pohledného fotbalu divákům nenabídlo. Body pro nás byly velmi důležité," dodali k utkání trenéři Roztok Zdeněk Otmar a Stanislav Klápště.

Branky: 28. Baytalon, 49. Illner. Rozhodčí: Šubrt - Jar. Přikryl, Jan Přikryl, ŽK: 3:4. Diváků: 100. Roztoky: O. David - Mečíř, Mikolášek, Jína - Jar. Nýdrle, M. Hornig, D. David, Kopáček (73. V. Hornig) - Illner (79.Ginzl), Baytalon (77. Grof), Tuláček. Libštát: Jakubičko - Mečíř, Mach, Stehlík, Beran, L. Kobrle, Patka, Fejfar, D. Kobrle, Šif (66. Havlíček), Fiedler. Fotogalerie z utkání

Jablonec n. J. - Kokonín 4:0 (3:0)

Jabloneček potvrdil vedení ve druhé skupině jasným vítězstvím. Dva góly vstřelil už v první půli Tomáš Adámek, další přidal Jan Vrána. Na začátku druhé části ještě vyšperkoval skóre pro domácí čtvrtou brankou Šír a zbytek zápasu už se odehrál v klidu bez gólů.

Branky: 28. a 36. Adámek, 29. J. Vrána, 56. Šír. Rozhodčí: Ďörď - Matys, Nguyen, ŽK: 0:1. Diváků: 45. Jablonec n J.: Trepera - Hrbek, J. Vrána, Pičman, Zahradník, Šír, Hájek, Havlíček, P. Vrána, Havrda, Adámek.

Držkov - Albrechtice 5:2 (2:0)

Domácí vedli po poločase 2:0 góly Ševčíka a Batěka, ale naději pro hosty vykřesal po zahájení druhé půle snížením Štěpnička. Dvougólové vedení vrátil domácí Vrabec. To ale stále nebylo vše, za domácí přidal další dva góly Čermák a mezitím přidal i branku hostů Pipek.

Branky: 16. Ševčík, 21. Batěk, 51. Vrabec, 71. a 79. Čermák - 47. Štěpnička, 77. Pipek. Rozhodčí: Bohata - Jirák, Sukhan, ŽK: 4:1. Diváků: 40.

Předehrávka: Albrechtice - Jablonec n. J. 2:6 (0:1)

První branka středečního zápasu padla ve 44. minutě, ale nakonec jich bylo hned osm! Z toho na straně hostů viděli diváci dva hattricky. Ten první hned po přestávce dokončil Jan Vrána a hosté vedli 0:3, pak ale snížil Pipek z penalty, ovšem za Jabloneček hrál i druhý tříbrankový střelec Hrbek, který skóroval od 71. do 88 minuty, z toho jednou také z penalty. Druhý gól za domácí ještě v závěru přidal Bělohlávek.

Branky: 52. Pipek z penalty, 77. Bělohlávek - 44., 46. a 50. J. Vrána Jan, 71., 73. a 88. Hrbek (druhá z penalty). Rozhodčí: Bohata - Šůma, Lopuszynski, ŽK: 4:3. Diváků: 70. Jablonec n. J.: Vízek - Hrbek, J. Vrána, Pičman, Šír, P. Vrána, Havrda, Adámek, Exner, Nechanský, Prokůpek (72. Neumann).