I.B třída: Roztoky vyhrály v Harrachově, Libštát doma podlehl Smržovce

18.04.2017 11:45:39 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Libštát,Roztoky u Jilemnice,Horní Branná,Harrachov

I.B třída východ pokračovala o víkendu čtvrtým jarním kolem. Z pojizerských mužstev naplno bodovaly Roztoky, které vyhrály 4:1 v Harrachově. Libštát naopak těsně podlehl Smržovce a Jabloneček se s Horní Brannou v hodně divokém zápase se čtyřmi vyloučenými rozešly smírně 1:1.

Harrachov - Roztoky 1:4 (0:2)

Začátek utkání na UMT v Harrachově byl vyrovnaný, ale domácí postupně získali převahu. V 16. minutě nájezd domácích zlikvidoval brankař Maďarčík a ve 21. minutě Veselý trefil břevno roztocké branky. Domácí míče nakopávali za obranu, ve vzduchu však Roztoky měly převahu, takže se vyrovnaly i s velkým množstvím rohových kopů domácích v prvním poločase. Ve druhé polovině prvního poločasu Roztoky hru vyrovnaly a dokázaly se více prosazovat i individuálně. Kopáčkovu střelu ještě ve vápně zblokoval domácí obránce. Individuální akcí O. Davida zakončenou střelou z vápna se již Roztoky dostaly ve 39. minutě do vedení. Dvě minuty na to Tuláček přihrál míč do křídla O. Davidovi, který ho přihrávkou na vápno uvolnil a prvně jmenovaný nájezd zkušeně proměnil - 0:2. A do třetice, po rohovém kopu Jar. Nýdrleho, Mikolášek hlavou těsně minul pravou tyč domácí branky.

Druhý poločas byly Roztoky od začátku aktivní a opět hrozily ze standardních situací. V 53. minutě roztocký Mikolášek rozehrával již několikátý trestný kop a tentokrát gólově. Centr z levé strany proletěl malým vápnem a nabíhající Kopáček hlavou zvýšil na 0:3. Domácí to však nevzdávali a v 58. minutě se Barbořák ocitl sám před brankářem Maďarčíkem a snížil na 1:3. Roztoky potvrdily vítězství v 66. minutě, když dlouhý aut Kopáčka hlavou proměnil ve čtvrtý gól M. Hornig!

„Tentokrát se nám to všechno dobře sešlo. Kvalitně jsme bránili a v útočné činnosti jsme se prosazovali i individuálně. Pochvalu zasluhují všichni naši hráči," hodnotili zápas trenéři Roztok Stanislav Klápště a Zdeněk Otmar.

Branky: 59. Barbořák - 39. O. David, 41. Tuláček, 53. Kopáček, 65. M. Hornig. Rozhodčí: Dytrt - Urbánek, Švajdler, ŽK: 0:2. Diváků: 60. Harrachov: Kučera - Kroupa, Jiroutek, Barbořák, Hrdlička, Bergmann, Medal, Veselý, Tuhela, David, Vokál (37. Rieger). Roztoky: Maďarčík - Mečíř, D. Mikolášek, Jína - Kopáček (84. Ginzl), Jar. Nýdrle, M. Hornig, D. David, Fischer - Tuláček (75. V. Hornig), O. David.

Libštát - Smržovka 2:3 (0:2)

Utkání I.B třídy východ Libštát - Smržovka<br />Autor: Zdeněk Matura Domácí po poločase prohrávali o dva góly po střelách Hrabánka a Tolvaje, jiskru naděje vykřesal snížením na 1:2 v 69. minutě Havlíček. V 81. minutě vrátil hostům dvoubrankové vedení Patočka. Domácí se ale nevzdávali a v 90. snížil na 2:3 Mečíř, víc už ale domácí nestihli a bod nezískali.

Branky: 69. Havlíček, 90. Mečíř - 29. Hrabánek, 41. Tolvaj, 81. Patočka. Rozhodčí: Pánek - Hrbáček, Švec, ŽK: 0:3. Diváků: 40. Libštát: Jakubičko - Havlíček, Kašpar (66. Váňa), Koldovský, Fiedler, Kobrle, Kovařík (70. Šif), Mečíř, Stehlík, Beran, Mach. Fotogalerie z utkání

Jablonec n. J. - Horní Branná 1:1 (0:1)

V divokém utkání sice padly jen dva góly, ale zato bylo uděleno osm žlutých karet a čtyři červené. Už ve 3. minutě se hosté ujali vedení a to udrželi po zbytek poločasu. V 53. minutě vznikla v pokutovém území velká mela po Kocourkově kopnutí soupeře do hlavy - následovala červená a poté i druhá pro domácího Havlíčka za úder rukou do hlavy... Domácí měli navíc i výhodu pokutového kopu, ale tu neproměnili.

Vyrovnávací branka padla až v 65. minutě po střele J. Vrány. Autor branky byl ale za čtyři minuty také vyloučen po druhé žluté kartě. V závěru byl ještě vyloučen třetí domácí hráč Šír, také po druhé žluté. Každopádně další branka už nepadla, a mužstva si tak v hodně ostrém derby rozdělila po bodu.

Branky: 65. J. Vrána - 3. Kubelka. Rozhodčí: Halama - Rympler, Bukvička, ŽK: 5:3, ČK: 3:1 (53. Havlíček, 69. J. Vrána, 84. Šír - 53. Kocourek). Diváků: 120. Jablonec n. J.: Vízek - Nechanský (74. Pěnička), P. Vrána, Havlíček, Šír, J. Vrána, Pičman, Adámek, Zahradník, Brož. Horní Branná: Hofman - Šimůnek, Strmeň, David Paulů, Pešina, Kocourek, Šimek, Kubelka, Dušan Paulů, Fiedler (87. Holman), Jón.

Plavy - Albrechtice 4:3 (2:2)

V 8. minutě byl Bělohlávek faulován v rohu velkého vápna a nařízený pokutový kop albrechtický Pipek proměnil. V 11. minutě měl obrovskou šanci Hradecký, ale těsně minul branku. Ve 13. minutě zahrával Štěpnička rohový kop, který pěkně hlavou zakončil Honzák na 0:2 pro hosty. V 19. minutě se blýskl domácí Lupa střelou za velkým vápnem a k tyči snížil na 1:2. Ve 31. minutě po rohu a chybě brankáře hlavou vyrovnal Rimský.

Druhou půli začali lépe hosté a v 47. minutě po přihrávce Sedláka hezky prošel mezi obránci Štěpnička - 2:3. Poté domácí vystupňovali tlak a měli i více ze hry, až přišla 67. minuta, kdy po sporném zákroku upadl domácí hráč ve vápně a z nařízené penalty Rimský srovnal na 3:3. Pak měli několik šancí hosté, ale domácí brankář Škaloud mužstvo podržel. V 81. minutě po centru do vápna míč prošel přes několik bránících hráčů, nejlépe se zorientoval Černý a střelou k tyči zajistil domácí vedení 4:3, které už udrželi.

Branky: 19. Lupa, 31. a 67. Rimský (druhá z penalty), 81. Černý - 8. Pipek z penalty, 13. Honzák, 47. Štěpnička. Rozhodčí: Havel - Čurda, Pavlů, ŽK: 3:2. Diváků: 77.

Kokonín - Pěnčín 1:6 (1:1)

První poločas byl na hřišti v Malé Skále vyrovnaný, ale ve druhém se hosté pořádně rozstříleli a potvrdili oprávněnost prvního místa v tabulce.

Branky: 9. Šilhán - 37. Barcuch, 55. a 72. Mrklas, 68. a 90. Matějček, 76. Pumrle. Rozhodčí: Lopuszynski - Ouředník, Bohata, ŽK: 0:0. Diváků: 50.

Držkov - Lučany 0:0

V tomto utkání padlo hned osm žlutých karet, ale gól ani jediný, takže se obě mužstva rozešla smírně s jedním bodem.

Rozhodčí: Ouředník - Bohata, Lopuszynski, ŽK: 4:4. Diváků: 40.