I.B třída: U výhry Rovenska nad Rokytnicí byli na hřišti tři Menclové

16.09.2014 09:50:34 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Horní Branná,Rovensko pod Troskami,Jilemnice,Rokytnice nad Jizerou

V okresním derby v I.B třídě východ měli navrch domácí hráči Rovenska, kteří porazili Rokytnici 3:0. Kuriozitou je, že poprvé v historii se sešli na hřišti v mistrovském zápase tři bratři Menclové! V dalších utkáních Jilemnice, i přes dva vyloučené, porazila statečně rezervu Velkých Hamrů a Horní Branná zdolala Držkov.

Další utkání 5. kola: Pěnčín - Jenišovice 3:2, Železný Brod B - Smržovka 1:4, Rychnov - Plavy 0:2, Zásada - Mšeno B 2:1.

Rovensko - Rokytnice 3:0 (1:0)

Domácím chybělo pět hráčů ze základní sestavy, přesto nakonec jasně vyhráli. Neměli nad soupeřem takovou převahu, ale mnohem lépe využívali brankové příležitosti. Ve 22. minutě dostal Pařík ze strany balon od Koudelky a prostřelil gólmana hostů Hrudíka. Ve 49. minutě přihrál J. Mencl Koudelkovi, který šikovně přehodil gólmana Rokytnice. V 60. minutě měli hosté obrovskou příležitost, když střílel Zahradník, ale brankář Koubus balon z branky zázračně vytáhl. Definitivně rozhodl o výhře domácích v 82. minutě Koudelka, který vstřelil třetí branku po individuální akci.

V závěru utkání došlo k unikátnímu historickému zápisu, když se poprvé na hřišti v soutěžním zápase objevili spolu tři bratři Menclové - nejzkušenější a nejznámější Jaroslav, Radek i Vlasta, jenž v 89. minutě vystřídal Mrňáka.

Branky: 22. Pařík, 49. a 82. Koudelka. Rozhodčí: Bukvička, ŽK: 2:3. Diváků: 100. Rovensko: Koubus - Náhlovský, Kněbort, Houška, Mrňák (89. V. Mencl) - J. Mencl, Pařízek, Koudelka, Rympler - Hanzl (60. R. Mencl), Pařík (85. Bangha). Rokytnice: Hrudík - Pičman, Adámek, Havrda, Martínek - P. Vrána, Zahradník, Brož, Krejčík (70. Ditz) - J. Vrána, Kuřina (80. Novotný).

Jilemnice - Velké Hamry B 2:1 (2:0)

Domácí potřebovali utržit znovu nějaké body a všechny tři se jim nakonec podařilo se štěstím získat. Fotbalovější hosté si na začátku utkání vytvořili několik slibných šancí, které ovšem neproměnili. Jilemnice díky střelecky disponovanému Lukešovi, který svoje dvě šance ve 20. a 40. s přehledem proměnil, vedla do poločasu 2:0. V prvním poločase Hadač v 17. neproměnil pokutový kop za podražení Lukeše a ve 37. šel předčasně pod sprchy Hradecký, který po druhé žluté viděl červenou kartu.

Druhý poločas byl z domácí strany už jen boj a když ještě v 71. minutě dostal Jež po druhé žluté také červenou, vypadalo to s Jilemnickými špatně. V 75. se hamrovskému Zajíčkovi podařilo snížit na 2:1. Do konce zápasu měli Hamry převahu, ale Jilemnice nesmírnou bojovností výsledek udržela a získala potřebné tři body.

„Dnes to byly vydřené tři body. Za bojovnost chválím celé mužstvo. Z jednotlivců bych chtěl vyzdvihnout střelce dvou branek Lukeše a Kubinu. Jeho fyzička je neuvěřitelná. Neúnavně napadal a svým důrazem velmi znepříjemňoval rozehrávku Hamrů," uvedl k utkání trenér Jilemnice Michael Hradecký.

Branky: 23. a 40. Lukeš - 75. Zajíček. Rozhodčí: Rympler- Šarbort, Kužel, ŽK: 3:4, ČK: 2:0 (32. Hradecký, 71. Jež). Diváků: 90. Sestava Jilemnice: Tuž - Šťastný, Šnorbert, Hadač, Hnik - Schauer (81. Hamáček), Hradecký, Jež, Kubina - Lukeš (60. Tuže), Horáček.

Horní Branná - Držkov 5:2 (2:1)

Ve 20. minutě načal skóre domácí Fiedler, jemuž dobře přihrál Šimek. Sám Šimek pak přidal o deset minut později druhý gól po asistenci Pešiny. Hosté ovšem udrželi krok snížením na 2:1 Vrabcem. Zkušený Ota Vašek vylepšil domácí skóre dvěma góly v 50. a 60. minutě po nahrávkách aktivního Šimka. Mezitím se zranil střídající Mečíř a musel jej zastoupit Šimůnek. Pak hosté znovu snížili Vaníčkem, ale definitivně uzavřel výsledek na 5:2 v 85. minutě domácí Hendrych.

„Soupeř byl kvalitní a fotbalový, ale my jsem využili rychlosti našich hráčů a zaslouženě získali tři body," dodal k utkání trenér Horní Branné Zdeněk Lukeš.

Branky: 20. Fiedler, 30. Šimek, 50. a 60. Vašek, 85. Hendrych - 35. Vrabec, 70. Vaníček. Rozhodčí: Vachek, ŽK: 3:4. Diváků: 70. Horní Branná: Hofman - Kocourek, Vašek, Jindřišek, Zuzánek, Pešina - Jón, Fiedler (82. Hanuš), Hendrych - Paulů (46. Mečíř, 55. Šimůnek), Šimek.

1. Pěnčín                5   5   0   0   14:6    15
2. Rovensko            5   4   0   1   13:8    12
3. H. Branná           5   3   1   1   16:10   10
4. Držkov                5   3   0   2   14:16    9
5. Plavy                  5   2   2   1   10:7      8
6. Rokytnice            5   2   2   1     7:8      8
7. Jilemnice            5   2   1   2     8:11     7
8. Mšeno B              5   2   0   3   15:11     6