I.B třída: Víchová se na jaře dočkala druhé výhry

07.05.2012 15:24:48 | Autor: Petr Ježek a Ladislav Janata | Rubrika: SPORT | Obce: Víchová nad Jizerou,Horní Branná,Rovensko pod Troskami,Železný Brod,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov

Po třech prohraných zápasech v řadě o jedinou branku si druhou jarní výhru v boji o záchranu v I.B třídě připsali fotbalisté Víchové nad Jizerou. Vyhráli navíc na hřišti v Železném Brodě nad místní rezervou. Shodně bod za remízu získaly Rovensko, Horní Branná i Rokytnice.

První příčku tabulky si drží i po srovnání počtu zápasů Harrachov, protože Horní Branná jako lídr v Malé Skále remízou spíše ztratila. Průběžné vedení se ale může změnit již po úterních dohrávkách, kdy je na programu právě přímý souboj Harrachov - Horní Branná. Kromě toho se hraje ve sváteční Den vítězství od 17 hodin ještě zápas Držkov - Rokytnice.

Lučany - Rovensko 1:1 (1:0)

Utkání zachraňujících se týmů mnoho krásy nepobralo. Ve 4. minutě se domácí ujali vedení po střele Volfa, hosté vyrovnali v 86. minutě po rohu D. Malého a dorážce Vydry. Byla to jejich vůbec první přímá střela ze hry na domácí branku, takže to byl pro ně hodně šťastný bod.

„Tentokrát je to po těsných prohrách až nezasloužená remíza pro nás po našem nejhorším výkonu na jaře. Bod z utkání ale samozřejmě bereme," řekl za rovenský tým sekretář Marek Náhlovský.

Branky: 4. Volf - 86. Vydra. Rozhodčí: Pekař, ŽK: 4:4. Diváků: 50. Rovensko: Vrabec - Houška, Maruška, Brunclík, R. Mencl - Vydra, D. Malý, Vágenknecht, Vondráček - Hanzl (80. Čmelík), L. Malý.

Malá Skála - Horní Branná 1:1 (0:1)

Hosté začali útočně a domácí byli zaskočeni. Po dvou střelách vedle domácí branky se ve 12. minutě prosadil tvrdou střelou k tyči D. Šimek - 0:1. Nadále byla Horní Branná aktivnější, ale zakončení již nebylo přesné. Domácí poprvé zahrozili ve 30. minutě z rohového kopu. Ke konci prvního poločasu ukázal své kvality brankář Hofman, který chytil dva nájezdy domácích. Těsně před přestávkou střílel prudce z malého vápna z voleje J. Pešina, ale domácí obránce obětavě skočil do střely a zabránil jistému gólu.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s odhodláním odvrátit prohru. Po narážečce prošel domácí útočník středem obrany, ale opět výborně zasáhl Hofman. Hned na to měl na druhé straně šanci po přihrávce Šimka Nýdrle, ale přihrávku nedostihl. Po chvilce si domácí zopakovali sólový nájezd na brankáře Hofmana, ale opět bez úspěchu. V 69. minutě však po centru z pravé strany Banda z deseti metrů hlavou k tyči vyrovnal na 1:1. Chvíli potom měli domácí ještě jednu šanci, ale brankář Horní Branné byl opět na svém místě. Po zápase byl proto po zásluze Tomáš Hofman trenéry ohodnocen jako nejlepší hráč Horní Branné.

Branky: 69. Banda - 12. Šimek. Rozhodčí: Ginzel, ŽK: 0:0. Diváků: 30. Malá Skála: Bouda - Cafourek, Stolín, Honzák, Šída - Plátek, Daníček, Makula, Banda - Serbus, J. Šilhán. Horní Branná: Hofman - Kocourek, Vašek, Dusík, Gaudel (67. L. Novotný) - P. Zuzánek (88. Šimůnek), Pešina, Illner, Fiedler - Nýdrle (77. Kobrle), Šimek.

Rokytnice - Mšeno B 2:2 (1:2)

Domácí nastoupili bez čtyř hráčů základní sestavy a navíc museli čelit těžkému technicky výborně vybavenému soupeři. Hosté začali opravdu ostře a náporem, který využil ve 14. minutě k první brance zápasu Krejčík. Ve 32. minutě zvýšili hosté Pokorným už na 0:2. Domácí se ale nesesypali, nejprve ve 38. minutě nastřelil Hanko tyč a poté snížil brankou do šatny ve 44. minutě hlavou Kuřina.

Domácí dál bojovali i ve druhém poločase a Zahradník znovu orazítkoval tyč. V 52. minutě pak po centru vyrovnal hlavou Hanko. Hosté si vytvářeli tlak i menší šance, ale ty větší měli domácí z protiútoků. V 78. minutě při jednom z brejků běžel sám na branku hostů Škrabálek, byl zastaven faulem a hráč Mšena byl vyloučen. Skóre se už ale nezměnilo, takže domácí uhájili cenný bod.

Branky: 44. Kuřina, 52. Hanko - 14. Krejčík, 32. Pokorný. Rozhodčí: Ondřej, ŽK: 2:3, ČK: 0:1. Diváků: 120. Rokytnice: Sedláček - Vrdlovec, Havrda, Kuřina, Pičman - Neumann st., Neumann ml. (46. Málek), Zahradník, Škrabálek - Hanko, Halíř (81. Štěpánek).

Železný Brod B - Víchová 1:3 (0:2)

Víchová začala aktivněji a v první čtvrthodině si dokázala vytvořit i pár nadějných příležitostí. Zhruba od 20. minuty se hra vyrovnala a domácí se ze svých rychlých protiútoků dostávali do šancí. Konec první půle ale patřil znovu hostům. Ve 38. Zbyněk Hartig a ve 41. Tomáš Rypl prostřelili domácího gólmana a do kabin se šlo za stavu 0:2.

Do druhé poloviny domácí viditelně posílily své řady a Víchová se dostala do nepříjemného presu. Už v 52. minutě se Brod dotáhl na rozdíl jednoho gólu Hadač a celý zbytek zápasu se, až na pár brejků ze strany Víchové, odehrával na polovině hostů. Konečnou podobu dal výsledku v 89. minutě opět Z. Hartig z podařeného brejku a Víchová se mohla radovat ze zisku tří bodů.

Branky: 52. P. Hadač - 38. a 89. Z. Hartig, 41. Rypl. Rozhodčí: Salač, ŽK: 1:3. Diváků: 50. Víchová: Pivoňka - P. Hanč, Bartoň, Lampa, Vrhel - Kuřík, Skála, P. Hartig, Rypl - Špidlen (65. L. Hanč), Z. Hartig.

Držkov - Ruprechtice 2:2 (0:1)

Hosté si vytvořili stálý tlak a domácí jasně přehrávali. Jejich úsilí vyvrcholilo brankou ze standardky v posledních minutách prvního poločasu. Do druhého poločasu hráči Držkova vstoupili zcela jinak. Jejich hra byla daleko dynamičtější a bojovnější. Donutili dělat hostující obranu chyby a zatlačili ji několikrát do úzkých. Úsilí domácích zpečetil Kořínek, který se ve skrumáži ve vápně nejlépe zorientoval a srovnal skóre. Hosté však nic nevzdali a ještě jednou šli do vedení, těsně před koncem. Avšak jejich radost ze tří bodů zkazil v poslední minutě Ševčík, který urval pro Držkov bod za remízu.

Branky: 77. Kořínek, 90. Ševčík - 43. Průcha, 88. Velek. Rozhodčí: Špidlen - Mikule, Drusan. ŽK: 1:0. Diváků: 20.

Plavy - Zásada 1:7 (0:2)

Dle postavení v tabulce se očekával spíš útok Plavů na špici tabulky než debakl od nedalekého rivala. Domácím z úspěšné úterní sestavy z dohrávky s dalším sousedem z Držkova chybělo šest hráčů a tak musel nastoupit kouč Tomíček. To, co chtěl od hráčů před zápasem, nedodržovali a po chybách v obraně po deseti minutách prohrávali 0:2. Potom se domácí sice vzchopili, ale Tomíček ani Szirti své šance nevyužili. Jiskřička naděje pro domácí svitla, když z trestného kopu vymetl pavučinku branky Růžičky Jón. Vzepětí se ale nekonalo a Srbek za chvíli svým druhým gólem ukončil snažení domácích. Ti pak rezignovali a Zásada jim nechala vypít kalich hořkosti až do dna.

Branky: 66. Jón - 1. a 9. Janka, 61. a 68. Srbek, 81. Weber, 83. Mich. Kopal, 87. Sameš. Rozhodčí: Rympler. ŽK: 2:0. Diváků: 60.

1. Harrachov            17  12   2    3    57:35   38
2. H. Branná            17  11   4    2    42:20   37
3. Plavy                   19  11   2    6    41:37   35
4. M. Skála              19    9   4    6    44:39   31
5. Mšeno B               18   8   4    6    65:49   28
6. Ž. Brod B             18    8   3    7    32:29   27
7. Ruprechtice         18    8   3    7    36:34   27
8. Rokytnice            17    8   2    7    28:27   26