I.B třída: Rovensko a Horní Branná si připsaly jasné výhry

01.09.2014 20:51:47 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Horní Branná,Rovensko pod Troskami,Jilemnice,Rokytnice nad Jizerou

Dvě výhry, remízu a jedna prohru mají na kontě ze třetího kola čtyři týmy z Pojizeří v I.B třídě východ. Jilemnice podlehla silnému Držkovu, který je druhý v tabulce. Rokytnice zůstává třetí i díky remíze se Smržovkou, přesvědčivé byly nedělní výhry Rovenska nad Plavy a Horní Branné nad Mšenem B.

Další utkání 3. kola: Zásada - Pěnčín 0:2, Železný Brod B - Velké Hamry B 3:1, Rychnov - Jenišovice 2:2.

Jilemnice - Držkov 0:2 (0:1)

V Jilemnici přesvědčivě vyhráli hosté z Držkova, kteří ještě neproměnili řadu vyložených šancí. „Nepamatuju, kdy u nás hrálo tak kvalitní mužstvo sestavené z řady bývalých ligových hráčů v čele s Pepou Justem. Gratuluju hostům k výhře a hlavně předvedené hře," uvedl k utkání trenér Jilemnice Michael Hradecký.

Branky: Petrtýl, Machula. Rozhodčí: Vydra - Rympler, Mařatka, ŽK: 2:2. Diváků: 70. Jilemnice: Tuž - Šťastný, Šnorbert, Hadač, Vinklář - Šimek (75. Schauer), Jež, Tonar, Figura - Horáček (65. Hamáček), Hnik (65. Černý).

Horní Branná - Mšeno B 4:1 (1:0)

Fotbalová I.B třída východ, utkání Sokol Horní Branná - Jiskra Mšeno B<br />Autor: Zdeněk Matura Soupeř hrál dobře, ale domácím toto utkání zkrátka sedlo. Nejprve ve 25. minutě Hendrych zakončil hlavou jeden z centrů a otevřel skóre zápasu. Na začátku druhé části Kocourek zvýšil na rozdíl dvou branek střelou z 25 metrů pod břevno. Hosté sice snížili na 2:1, ale vzápětí vrátil náskok Horní Branné po dorážce Šimek. V 82. minutě pak pěknou střelou do šibenice završil utkání Šlechta.

Branky: 25. Hendrych, 47. Kocourek, 62. Šimek, 82. Šlechta - 60. Hušek. Rozhodčí: Sajewicz, ŽK: 2:3, ČK: 0:1 (75. Hýř). Diváků: 80. Horní Branná: Hofman - Šimůnek (65. Jindřišek), Vašek, Kocourek, Pešina - Zuzánek, Jón, Fiedler (55. Mečíř), Hendrych - Šimek, Paulů (46. Šlechta). Fotogalerie z utkání

Rokytnice - Smržovka 1:1 (0:1)

Hosté vynikali výškou, takže domácí hráči museli postupně zcela ustoupit od nakopávání vzduchem, v čemž byla jasná síla soupeře. Přesto hráči Smržovky využili jednu z domácích chyb a ujali se v 8. minutě Frydrychem vedení. Pak se hra postupně vyrovnala, ale skóre srovnal domácí Zahradník až v 67. minutě. Další šance už se poté ani na jedné straně neujaly.

Branky: 67. Zahradník - 8. Frydrych. Rozhodčí: Mařatka, ŽK: 1:3. Diváků: 70. Rokytnice: Pavlíček - Kuřina (51. Škoda), Havrda, Štěpánek, Pičman - Málek (70. Krejčík), J. Vrána, M. Martínek - P. Vrána, Havlíček, Zahradník.

Rovensko - Plavy 3:0 (1:0)

Hosté byli na začátku zápasu lepší a hlavně zkušený Sitarčík proháněl domácí hráče. Jednou se při jeho šanci zaskvěl brankář Koubus a jednou trefil tyčku. Ve 20. minutě byl dokonce nařízen pro Plavy pokutový kop - Sitarčík ale proti Koubusovi tváří v tvář neuspěl, a to byl možná rozhodující moment zápasu. Ve 32. minutě dostal dobrý balon od Koudelky Pařík a střelou k tyči otevřel skóre. Velkou šanci měl poté ještě Náhlovský po trestném kopu.

Ve druhém poločase už byli domácí lepší a výhru potvrdili dalšími dvěma brankami. V 78. minutě dostal Koudelka přihrávku od L. Malého, obešel i gólmana a zvýšil na 2:0. L. Malý přihrál i na třetí gól, střelcem byl tentokrát v 90. minutě Rympler.

Branky: 32. Pařík, 78. Koudelka, 90. Rympler. Rozhodčí: Háša, ŽK: 3:3. Diváků: 120. Rovensko: Koubus - Vítek, Štěpnička, Kněbort, Špína - Mencl, Náhlovský, Pařízek (89. Mrňák), Koudelka - L. Malý, Pařík (74. Rympler).

1. Pěnčín                3   3   0   0    8:3    9
2. Držkov                3   3   0   0  10:6    9
3. Rokytnice            3   2   1   0    6:4    7
4. Ž. Brod B             3   2   0   1    7:3    6
5. H. Branná            3   2   0   1    9:6    6
6. Rovensko             3   2   0   1    5:6    6
7. Plavy                   3   1   1   1    6:5    4
8. Mšeno B               3   1   0   2    9:8    3