I.B třída: Vysokou výhru Horní Branné režíroval čtyřmi góly Dušan Paulů

09.05.2017 11:57:08 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Libštát,Roztoky u Jilemnice,Horní Branná,Harrachov

Krajská I.B třída východ pokračovala již 20. kolem. Bod za remízu v Albrechticích získal Jabloneček. Výhru nad Držkovem si připsaly Roztoky, Libštát naopak neuspěl v Pěnčíně, ale Horní Branná zato spustila kanonádu proti Kokonínu, na vysoké výhře 10:2 se čtyřmi góly podílel Dušan Paulů a hattrickem Fiedler.

Albrechtice - Jablonec n. J. 1:1 (0:0)

Důležité utkání o šesté místo se hrálo v Albrechticích. Utkání se hrálo opatrně na obou stranách, ale první šanci měli ve 38. minutě hosté po chybě domácího brankáře, ale střela šla těsně vedle branky. Ve 40. minutě měli velkou šanci domácí, ale Bělohlávek špatně zakončil.

Do druhého poločasu nastoupili lépe domácí, když v 53. minutě pronikl do vápna Bělohlávek, byl faulován a z nařízené penalty Pipek poslal domácí do vedení. V 61. minutě měl obrovskou šanci Jakub Sedlák, ale střela šla mimo. V 66. minutě opět domácí zahrozili, ale pěknou střelu Pipka zlikvidoval brankář Jablonce. Další šance domácích přišla v 77. minutě, kdy po rohu Honzák nastřelil břevno. Pak přišel rychlý protiútok hostů, kdy se domácí nestačili vrátit a v 78. minutě Jan Vrána srovnal skóre na 1:1. Závěr utkání byl v kompetenci hlavního rozhodčího Šůmy, který uděloval dost karet.

Branky: 53. Pipek - 78. J. Vrána. Rozhodčí: Šůma - Frýda, Bohuš, ŽK: 5:2, ČK: 0:1 (88. Pičman). Diváků: 100. Jablonec n. J.: Vízek - Hájek, Havrda, Zahradník, Nechanský, J. Vrána, Brož, Pěnička (65. Kuřina), Adámek (72. Z. Vrána), Havlíček (81. Exner), Pičman.

Pěnčín - Libštát 4:1 (3:1)

Domácí fotbalisté znovu ukázali svou sílu. Po dvou gólech Barcucha vedli už ve 25. minutě 2:0, ale poté dokázal za hosty snížit L. Kobrle. Ještě do poločasu ovšem navýšil domácí vedení na 3:1 Ferenc. Na začátku druhé části pak definitivně rozhodl o výhře Pěnčína čtvrtou brankou Hušek a do konce zápasu už se skóre nezměnilo.

Branky: 22. a 25. Barcuch, 39. Ferenc, 48. Hušek - 31. L. Kobrle. Rozhodčí: Kutílek - Hrbáček, Gregor, ŽK: 2:3. Diváků: 55. Libštát: Jakubičko - Váňa, D. Kobrle, Koldovský, Mach, Kovařík, Nedvěd (46. Patka), L. Kobrle, Havlíček, Stehlík, Beran (78. Tolaci).

Utkání I.B třídy východ Horní Branná - Kokonín<br />Autor: Olda Johan Horní Branná - Kokonín 10:2 (7:1)

Domácím se utkání vydařilo a s chutí si proti poslednímu tabulky zastříleli. Hned ve 2. minutě načal skóre Šimek a do poločasu nastříleli hattrick Fiedler i Dušan Paulů, hosté pouze snížili na poločasových 7:1 Šilhánem.

Hornobranští pokračovali v kanonádě i ve druhé části a další branky přidali Jón a Vašek. Pak sice snížil znovu Šilhán, ale poslední slovo měl domácí kanonýr Paulů, který ve 43 letech připomněl, že fotbal stále umí a dovršil svůj čtvrtý gól v zápase a domácí desítku!

Branky: 2. Šimek, 13., 32. a 40. Fiedler, 21., 36., 41. a 90. Dušan Paulů, 65. Jón, 66. Vašek - 45. a 78. Šilhán. Rozhodčí: Kořínek - Brož, Řezáč, ŽK: 0:1. Diváků: 100. Horní Branná: Hofman - Šimůnek, Strmeň, Pešina, Kocourek, Šimek, Vašek, Dušan Paulů, Holman, Fiedler, Jón. Fotogalerie z utkání

Roztoky - Držkov 2:1 (0:1)

V sobotu do Roztok přijeli hráči Držkova a utkání začali lépe. Skóre zápasu otevřeli ve 24. minutě, kdy Ševčík zblízka propálil bezmocného O. Davida - 0:1. Roztoky se probudily a začaly dobývat branku hostů. Ve 29. minutě se po rohovém kopu dostal do zakončení M. Hornig, ale branku netrefil. O minutu později si podobně vedl Mečíř. Ve 35. minutě poslal centr za obranu Jak. Nýdrle, tam si naběhl Kupkár, ale místo střely z voleje si míč zpracoval a bylo po šanci. Vyrovnání mohlo přijít také ve 44. minutě, kdy po trestném kopu M. Horniga ze středu hřiště Mečíř zblízka přestřelil odkrytou branku Držkova po odrazu míče od břevna.

Do druhého poločasu Roztoky nastoupily s odhodláním utkání otočit. Již ve 48. minutě Kopáček po centru Jak. Nýdrleho s přehledem vyrovnal a potvrdil jarní střeleckou formu. V 52. minutě vyhrál hlavičkový souboj Kopáček, obranou hostů prošel Jak.Nýdrle a zvýšil na 2:1 pro domácí. V 63. minutě centroval z levé strany Fischer a velký bojovník D. David hlavou přestřelil. V 70. minutě našel Fischer před vápnem Jak. Nýdrleho, jeho bombu k tyči vyrazil Mrkvička na roh. V 77. minutě Jar. Nýdrle poslal do samostatného úniku Jak. Nýdrleho, Mrkvička mu však nájezd zneškodnil. Potom zaúřadoval i O. David v domácí brance, když v 80. minutě včas vystihl a chytil centr před nabíhajícím útočníkem Držkova. Tečku za utkáním obstaral výborně hrající Jak. Nýdrle, když v 90. minutě po centru Kupkára zblízka hlavou přestřelil.

„Během každého utkání si vypracujeme dostatečné množství gólových příležitostí, ale jejich proměňování je pro nás velkým problémem, ohromně se nadřeme. Naši střelci často volí špatné řešení, i když ví, jak se mají zachovat. Je to o hlavě," dodali k utkání trenéři Roztok Stanislav Klápště a Zdeněk Otmar.

Branky: 48. Kopáček, 52. Jak. Nýdrle - 24. Ševčík. Rozhodčí: Řezáč - Kovář, Válek, ŽK: 1:2. Diváků: 100. Roztoky: O. David - Mečíř, M. Hornig, V. Hornig - Fischer, Jar. Nýdrle, D. David, Jak. Nýdrle, Kopáček(75. Ginzl) - Maďarčík (85. Kadlec), Kupkár.

Derby Lučany - Smržovka 2:2<br />Autor: Jiří Endler Lučany - Smržovka 2:2 (2:1)

Před skvělou návštěvou 255 diváků derby začali domácí aktivně. Do první šance, se ale dostali hosté, kdy Tolvaj šel sám na gólmana, ale netrefil bránu. Domácí zvýšili aktivitu a výsledkem byly dva góly Bukvicem a Vaněčkem. Hosté udeřili po rychle rozehraném faulu a zaspání domácích. Poločas tak skončil 2:1 pro domácí.

Ve druhé půli kvalita fotbalu opadla, a tak byl viděn spíše boj než krásná hra. V 80. minutě hosté zahrávali přímý kop z 30 metrů. Střela šla na domácího gólmana, který danou situaci podcenil, a míč mu proklouzl rukavicemi do brány. Posledních deset minut se již kouskovalo, a tak zápas skončil remízou.

Branky: 18. Vaněček, 21. Pavelka - 32. Tolvaj, 80. Štěpánek. Rozhodčí: Bukvička - Rympler, Řezníček, ŽK: 2:4. Diváků: 255. Více podrobností a fotogalerie na Našem Jablonecku

Harrachov - Plavy 4:1 (1:1)

Domácí šli do vedení Barbořákem, ale hosté vzápětí vyrovnali brankou Kohoutka. Vyrovnaně skončil poločas, ale ve druhé části domácí během pár minut udeřili a dvěma góly upravili na 3:1, pak ještě čtvrtou brankou zvýšil Tuhela.

Branky: 9. a 63. Barbořák, 61. a 78. Tuhela  - 15. Kohoutek. Rozhodčí: Špáta - Matys, Nestler, ŽK: 3:3. Diváků: 60.