I.B třída: Vysokými výhrami se uvedly Přepeře B a Velké Hamry B

22.08.2018 22:25:04 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Bělá,Roztoky u Jilemnice,Bozkov,Železný Brod,Přepeře,Liberecký kraj

V úvodním kole I.B třídy východ si nejvyšší výhry připsaly Přepeře proti Plavům - 7:1 a Velké Hamry B, které rozstřílely 9:0 Bělou. Z pojizerských mužstev prohrály i Roztoky ve Smržovce a Jabloneček doma s Držkovem.

Přepeře B - Plavy 7:1 (2:1)

Domácí rezerva, která zkoušela i některé hráče áčka, měla od začátku navrch, ale první poločas byl ještě výsledkově vyrovnaný a skončil 2:1. Ve druhé části už se Přepeře rozstřílely a přidaly do branky Plavů ještě dalších pět gólů.

Branky: 20. a 85. Martínek, 35. a 82. Vokáček, 49. a 51. Abraham Martin, 62. Sedláček - 30. Prousek. Rozhodčí: Rympler - Bukvička, Kovář, ŽK: 1:2. Diváků: 70. Přepeře B: Kumprecht - Horák (46. Baudys), Císař, Havlín, Peškar, V. Novotný, Martínek, Sedláček, Rakouš (46. Trč), Vokáček, Abraham.

Rychnov - Bozkov 2:3 (0:2)

Utkání se hrálo na velmi tvrdém a suchém terénu. A lépe začali domácí, když už ve 2. minutě vystřelili, ale netrefili bránu. Prvních 20 minut se hrálo převážně na polovině hostí. Hosté podnikali občasné výpady a v 8. minutě sebral míč na půlce kapitán Červený, předal míč doprava na Židlíka, a ten nacentroval nebezpečně před bránu, kde ale domácí obrana si s tím poradila. V 10. minutě kopali domácí přímý kop z 35 metrů, Seifert vyrazil míč před sebe a hráč Bozkova míč raději uklidil na rohový kop. V 17. minutě kopali roh zprava domácí, ale gólman pokus zneškodnil. Ve 27. minutě po faulu na Balcara za žlutou kartu, byl nařízen přímý kop pro hosty, k němu se postavil Mazánek a vybojoval rohový kop z leva. K němu se postavil sám a poslal míč do vápna, kde ho Červený se štěstím uklidil do sítě - 0:1. Ve 33. minutě přišla ještě krásnější akce, kdy kapitán Bozkova sebral míč za půlkou soupeři, běžel na bránu a ze 30 metrů poslal dělovku přímo do pravé šibenice - 0:2. Nyní převzali iniciativu hosté a ve 39. minutě mohl zvyšovat na 0:3 Šimek, když z dobré pozice vystřelil těsně nad břevno. Domácí mohli do poločasu snížit, když ve 42. minutě se řítil zkušený Maryško sám na Seiferta, ten ho ale bravurně vychytal a udržel čisté konto do poločasu.

Hosté chtěli udržet nulu a přidat ještě jeden pojišťovací gól v druhém poločase, ale hned ve 47. minutě jim to překazil Dupač, když šel sám na gólmana a nemýlil- 1:2. Za osm minut zadělal na drama Procházka, když se trefil k pravé tyči a srovnal stav skóre. Poté hosté zahrávali rohové kopy v 60., 69., 71. a 75. minutě, ale až ten poslední byl úspěšný, když se po něm dostal míč k Havlovi, a ten ze 20 metrů ranou k pravé tyči strhl vítězství na stranu hostů. Ani přímý kop v 88. minutě domácí nezužitkovali a tak si 3 body odvezli hosté.

„Věděli jsme, že nás zde nečeká nic lehkého, soupeř byl houževnatý, hráli dobře a nebezpečně. Byl to vyrovnaný zápas, kde vyhrát mohli obě strany. Co nás těší oproti jaru je to, že proměňujeme více šancí a možná to dnes rozhodlo zápas. Příští týden nás čeká další houževnatý soupeř z Jablonečku, tak snad potvrdíme zlepšení proti jarní části," uvedl za Bozkov Michal Nesvadba.

Branky: 47. Dupač, 55. Procházka - 29. a 33. Červený, 75. Havel. Rozhodčí: Šůma - Jirák, Horák, ŽK: 2:1. Diváků: 120. Bozkov: K. Seifert - Liďák, Červený, Soudil, Kurfiřt, Židlík (46. Havel), Maleček, Mazánek, Strmiska (65. Štěpánek), Šimek (90. Jech), Balcar (53. D. Seifert). Rychnov: Ducháček - Pfeifer, Feri, Dupač (87. Plátek), Petr, Procházka, Maryško, Janků, Nedelchev (73. Plaček), Jindra, Rincon (83. Lána).

Smržovka - Roztoky 2:0 (0:0)

V prvním poločase ve Smržovce bylo vidět, že jde o první „ostré" utkání nové sezony. Hráči si nevěřili, kombinace  proto vázla, k ohrožení branek prakticky nedošlo a obě mužstva předváděla pouze boj o míč. Ve 4. minutě sice domácí po stříleném centru zakončovali nebezpečně, ale nepřesně na zadní tyč. Bylo to na dlouhé minuty vše. Až ve 34. minutě si domácí vytvořili šanci po dobře rozehraném rohu. Hlavička jednoho z útočníků však mířila nad břevno. Roztoky se nedokázaly prosadit z několika standardních situacích. Ve 43. minutě Tuláček vhodil aut, odražený míč se kulil přímo proti Mečířovi, který pálil z 25 metrů nad. Tím první poločas skončil.

Druhý poločas už byl pro 120 přihlížejících diváků zajímavější. V 50. minutě utekl po levé straně hostující Mikolášek a jeho bomba skončila nad břevnem Buriánkovy branky. V 53. minutě rozehrála Smržovka roh a brankař O. David vyrazil tvrdou střelu hlavou z bezprostřední blízkosti. V 60. minutě Roztoky mohly jít do vedení. Mečíř vhodil aut, míč propadl na malé vápno k Baytalonovi, který však míč netrefil přesně a Buriánek v domácí brance dál držel čisté konto. O dvě minuty později O. David vyrazil prudkou střelu domácích z vápna na roh. V 72. minutě se domácí radovali. Na centr po zemi si naběhl před branku Jelínek a ve skluzu na zadní tyči poslal svůj tým do vedení 1:0. Když se v 76. minutě domácí prosadili zblízka na dvakrát proti O. Davidovi a zvýšili na 2:0, bylo o utkání rozhodnuto.

„Domácí si vypracovali na rozdíl od nás několik brankových příležitostí a zaslouženě zvítězili," byli po zápase struční trenéři Roztok Zdeněk Otmar a Stanislav Klápště.

Branky: 72. a 77. P. Jelínek. Rozhodčí: Šubrt, ŽK: 1:1. Diváků: 120. Roztoky: O. David - Mečíř, M. Hornig, Hujer - Kopáček, Mikolášek (82. Ginzl), Baytalon, Maťátko (74. Jína), Kotyk - Kupkár (68. Maďarčík), Tuláček.

Velké Hamry B - Bělá 9:0 (4:0)

Bělákům se z výletu do Velkých Hamrů nevracelo nejlépe, když si domů vezli nášup devíti branek. Hned pět z nich vstřelil domácí Patrik Žitka.

Branky: 13. Veselý, 17., 20., 43, 49, a 64. Žitka, 77. Vitkovič, 72. Nosek, 81. Jeřábek. Rozhodčí: Maruška - Šubrt, Dytrt, ŽK: 0:3. Diváků: 80. Bělá: Regimon - Rypl, Pavlata, Kosina, Vitvar, Beran (10. D. Hanč), Jaroš, Otmar, Mach, Čokina, Votoček.

Jablonec n. J. - Držkov 1:3 (1:1)

Na jabloneckém trávníku se ujali vedení hosté už v 5. minutě Vaníčkem. ve 36. minutě ale srovnal za domácí kapitán Filip Hrbek. Až do závěru bylo utkání i přes mnoho střídání vyrovnané, ale v posledních 10 minutách Držkov udeřil a góly Vaníčka a zajíce rozhodl o své výhře.

Branky: 36. Hrbek - 5. a 80. Vaníček, 90. Zajíc. Rozhodčí: Šmíd - Plátková, Nagy, ŽK: 0:0. Diváků: 133. Jablonec n. J.: Vízek (32. Kazda) - Štěpánek, Hrbek, P. Vrána, Nechanský, Jón (55. Neumann), Nesvadba (46. M. Vrána), Trepera (46. Prokůpek), Špidlen (81. Z. Vrána), Havlíček, Linek.

Lučany n. N. - Železný Brod B 3:2 (1:1)

Ve vyrovnaném utkání hosté dokázali snížit dvě minuty před koncem Maříkem na 3:2, ale na vyrovnání už jim nezbyl čas.

Branky: 34. Brož, 46. Kohout, 59. Röschl - 45. Mařík, 88. Kučera. Rozhodčí: Švajdler - Lopusczynski, Pavlů, ŽK: 3:2. Diváků: 70.