I letos můžete žádat o finanční příspěvek na péči o krkonošské louky

17.03.2015 07:37:01 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Krkonoše

I letos můžete žádat o finanční příspěvek na péči o krkonošské louky

I v letošním roce bude možné zažádat o finanční příspěvek na péči o botanicky cenné travní porosty z Programu péče o krajinu. Příspěvek je možné obdržet na luční porosty o výměře 0,4 až 5 ha. Uzávěrka příjmu všech žádostí je 31. května.

„V loňském roce jsme zavedli nový systém příjmu žádostí, který zjednodušil administrativu těchto příspěvků a zároveň upřesnil výměru pravidelně obhospodařovaných pozemků. Máme tedy lepší přehled o tom, kam finanční prostředky přesně míří," uvedl tiskový mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.

Jednou z výhod nového systému podle mluvčího je, že všichni žadatelé o finanční příspěvek z loňského roku automaticky obdrží během dubna již vyplněné formuláře žádostí o finanční příspěvek. Tyto formuláře je nutné řádně zkontrolovat, podepsat a poslat zpět na adresu Správy KRNAP do 31. května 2015. „V případě, že žadatelé mají jakékoliv změny v žádosti, ať jsou to změny v číslech účtů nebo ve výčtu obhospodařovaných parcel, je nutné kontaktovat naše pracovníky. V případě, že již nemají dále zájem žádat o finanční příspěvek, prosíme, aby nás o této skutečnosti informovali," dodal Drahný.

Noví žadatelé nebo žadatelé, kterým byl z nějakého důvodu v loňském roce příspěvek zamítnut, musí nejdříve navštívit Správu KRNAP, kde udělají s odpovědným pracovníkem zákres obhospodařované plochy, na kterou budou žádat o příspěvek. Výměra, na kterou je možné žádat o příspěvek, je 0,4 až 5 ha. Nové žádosti budou přijímat od 15. dubna do 31. května. Je nutné se předem telefonicky objednat.

Udělování příspěvku se bude řídit Podmínkami pro udělení finančního příspěvku na péči o trvalé travní porosty na území KRNAP a jeho ochranného pásma z roku 2014. Zde jsou podrobně popsána veškerá pravidla. Tento dokument je závazný jak pro žadatele, tak pro Správu KRNAP. K dispozici je na webových stránkách Správy KRNAP a na jednotlivých územních pracovištích Správy KRNAP. K dispozici ho mají také obecní úřady. Každý žadatel je povinen se s těmito podmínkami seznámit.

„Upozorňujeme veškeré žadatele, že tento finanční příspěvek není možné kombinovat s novými agroenvironmentálně-klimatickými opatřeními, což jsou dotace ministerstva zemědělství na péči o travní porosty (bývalé agroenvironmentální programy). Výše příspěvku na posekané a sklizené nebo spasené pozemky bude určena jako podíl přidělených finančních prostředků a počtu hektarů travních porostů, zjištěných na základě přijatých žádostí," doplnil Drahný.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Expozice paseckého Památníku zapadlých vlastenců prošla inovací
Dny pro Tibet zahájí také ve Vrchlabí
Čeští a polští strážci Krkonoš vyrážejí do terénu společně
Vrchlabský útulek pro handicapované živočichy se stal součástí národní sítě
Správa KRNAP hledá v projektu Life Corcontica hospodáře

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.

Štěpánek trefil pro Jablonec Evropu

Štěpánek trefil pro Jablonec EvropuSouboj o konečné čtvrté místo ve Fortuna:lize nakonec vyšel lépe Jablonci, kterému stačila remíza s Baníkem, zatímco Liberec prohrál v Plzni. Remízový gól vstřelil za Jablonec obránce Štěpánek, pro nějž to byl první ligový gól. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči upozorňují na prázdninová rizika
Hrad Valdštejn si připomíná rod Valdštejnů
Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji
Bezpečná a zdravá cykloturistika s projektem Na kole jen s přilbou
Po oteplení zřejmě přijdou bouřky, někde i s kroupami

Nejčtenější články

09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
08.07.: HZS Libereckého kraje převzal nové cisterny, testují barevné provedení
09.07.: V semilské Fabrice 1861 zahrají Jakub Děkan a spol.

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT