I lidé v Pojizeří vyjadřují soustrast s úmrtím Václava Havla

19.12.2011 19:08:04 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

I lidé v Pojizeří vyjadřují soustrast s úmrtím Václava Havla

V budově turnovské radnice je od pondělního dopoledne umístěna kondolenční kniha, kde můžou občané svým podpisem vyjádřit soustrast s úmrtím Václava Havla, státníka, dramatika a disidenta. Kniha zde bude k dispozici do pátku 23. prosince 2011.

Václav Havel navštívil na rozdíl od jiných měst v Pojizeří Turnov několikrát. Byl zde například při jedné z demonstrací v roce 1989 a jednou i později při příležitosti odhalení busty filozofa a jednoho z prvních mluvčích Charty 77. 

Text  kondolence umístěné na turnovské radnici: Občané města Turnova vyjadřují hlubokou soustrast s úmrtím Václava Havla, prezidenta a zakladatele našeho novodobého polistopadového demokratického státu. Václav Havel, obránce pravdy a lidských práv, filosof a dramatik, bude žít v našich srdcích. Čest jeho Památce!

I v dalších městech Libereckého kraje vyjadřují lidé lítost nad skonem posledního prezidenta Československé republiky a prvního prezidenta České republiky. V Jablonci nad Nisou jsou kondolenční listiny pro veřejnost připraveny k podpisu v Městské galerii My až do pátečních 12 hodin.

Na Václava Havla vzpomínají i v Železném Brodě. „Pietní místo, kde můžete uctít památku velkého státníka, humanisty, dramatika, posledního prezidenta svobodné Československé republiky a prvního prezidenta České republiky pana Václava Havla a kde se můžete podepsat do kondolenční knihy je v Železném Brodě na náměstí 3. května v podloubí u Městského muzea," informují stránky města.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Z radniční věže v Jablonci se letos turisté rozhlédnou až 13. července

Začátek turistické sezony na radniční věži v Jablonci nejprve zbrzdil koronavirus, poté uznaná reklamace. Oblíbená vyhlídka se tak pro veřejnost poprvé letos otevře až nyní. „První návštěvníky na věži přivítáme v pondělí 13. července, což je oproti původním plánům výrazně později. Vyhlídku jsme chtěli zpřístupnit už v dubnu o Velikonočních slavnostech," upozornil Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, které výstupy zajišťuje. Letošní rok však zamíchal kartami nejen v cestovním ruchu. Více informací na Našem Jablonecku

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči zasahovali u požáru tújí blízko domu na Všeni
Léto v Semilech 2020
Českou petici k těžbě v dole Turów projednal výbor Europarlamentu
Začaly výkopové práce v Hluboké ulici v Turnově
Židovský hřbitov v Liberci pomáhá opravit i Liberecký kraj

Nejčtenější články

12.07.: Krakonošovy letní podvečery pošestnácté ovládnou jilemnické náměstí
13.07.: Obrazem: Rally Bohemia 2020
14.07.: Hasiči zasahovali u požáru tújí blízko domu na Všeni

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT