Informace k zápisům do mateřských škol

10.04.2020 11:04:57 | Autor: redakce | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Informace k zápisům do mateřských škol

V souladu s opatřením Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy vydaného v souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády budou zápisy k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2020/2021 probíhat v souladu s právními předpisy, ale bez přítomnosti dětí a zákonných zástupců ve škole.

V Turnově se tyto zápisy uskuteční v termínu dle školského zákona, tedy v rozmezí od 2. května do 16. května 2020. Podat přihlášku lze od 2. 5. 2020 do 16. 5. 2020 bez osobní přítomnosti zákonného zástupce a dítěte ve škole, a to následujícími způsoby:

do datové schránky školy (každá škola má svou datovou schránku),
e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem,
poštou,
on-line v aplikaci pro zápis do MŠ na webových stránkách www.skolky.turnov.cz ,
osobním podáním pouze po předchozí domluvě s ředitelkou mateřské školy.

Přílohy přihlášky: doložení řádného očkování dítěte (nyní nenavštěvujte osobně praktického lékaře, zašlete pouze své čestné prohlášení o očkování a přiložte kopii očkovacího průkazu), doložení rodných listů (lze jejich prostou kopii dálkovým způsobem). Školská poradenská zařízení v současné době zajišťují nejnutnější služby. Pokud dítě bylo již vyšetřeno ve školském poradenském zařízení, zákonný zástupce přikládá kopii doporučení. Ředitelka školy si může následně vyžádat originál či ověřenou kopii předložených listin.

Pro konkrétní informace o turnovských školkách sledujte webové stránky www.skolky.turnov.cz, informace jsou postupně aktualizovány a vkládány. Odkaz na online aplikaci pro zápis dítěte do MŠ bude zveřejněn ještě před termínem zápisu.

„Po ukončení mimořádných opatření bude uspořádáno setkání se zapsanými dětmi zaměřené na seznámení se s prostředím školy, vzdělávacím programem, učiteli a prostory školy. Nebude nyní však součástí zápisu. Připomínáme, že děti, které dosáhnou do 31. 8. 2020 pěti let, mají povinnost předškolního vzdělávání. Dříve stanovené termíny pro dny otevřených dveří se tímto ruší," uvedla  Martina Marková, vedoucí odboru školství, kultury a sportu MěÚ Turnov.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Výsledky zápisů dětí v Turnově k povinné školní docházce 2020/2021
S rekonstrukcí ZŠ Mašov začnou dříve, již od 8. dubna
Stavební práce v Mateřské škole Zborovská Turnov byly zahájeny

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Po stopách tajného projektu Zittwerke

V sobotu 19. září ve 14.00 startuje akce nazvaná Po stopách tajného projektu Zittwerke. S historikem Tomášem Chvátalem se zájemci vydají vlastními auty po objektech souvisejících s projektem Zittwerke. Podíváme se do méně známých míst spojených s válečnou výrobou v Semilech i do interiéru továrny v Řekách. Sraz je před budovou muzea. K dispozici je několik volných míst v autech, která si můžete rezervovat na historik@muzeumsemily.cz nebo na telefonním čísle 775 859 001. Na uvedené kontakty se můžete obrátit i v případě dotazů týkajících se této akce. Vstupné je dobrovolné. Přehled akcí semilského muzea v září

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mistrovský titul pro mladé orientační běžce z Turnova
Turnovský plavecký bazén opět zahájil provoz
Jízda Pojizerským pacifikem provede malebnými Krkonošemi
Hou, hou, hou Čiperkové mají novou šou!
Výlet z Hodkovic na Javorník: oběd v sudu, svačina u kamenného stolu

Nejčtenější články

16.09.: Počet aktivních případů koronaviru v Libereckém kraji překročil 400
16.09.: Obrazem: Magda Malá zpívala pro seniory v Rokytnici
16.09.: Přepeře dokázaly otočit zápas s Chlumcem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT