Inovační centrum za rok 2020 pomohlo 300 firmám a podnikatelům

22.01.2021 10:44:22 | Autor: Barbora Jónová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Inovační centrum za rok 2020 pomohlo 300 firmám a podnikatelům

Inovační centrum a inkubátor Lipo.ink za rok 2020 podpořil více než 300 podnikatelů a inovátorů z Libereckého kraje. Kromě toho hraje aktivní roli ve vzdělávání a propojování podnikavých lidí v regionu. Na konci roku se přestěhovali do nových prostorů s rozlohou přes 4000 m².

„V rámci Podnikatelské ambulance, která je nejvyužívanější službou Lipo.ink, jsme provedli přes 140 konzultací. Drtivá většina našich konzultací byla pro obyvatele LK, ale už jsme měli první klienty z Prahy. Tento formát přebírají i inovační centra v jiných krajích," vysvětlil ředitel Lipo.ink Philipp Roden.

Kromě Podnikatelské ambulance nabízí Lipo.ink i intenzivnější programy na podporu malých a středních firem. Během roku se do inkubačních programů přidalo šest nových technologických startupů a službu PlatInn využilo dalších osm malých či středních firem z regionu. „S těmito klienty podepisujeme závaznou smlouvu o dlouhodobé spolupráci a podporujeme je v udržitelném růstu, při dobývání nových trhů, digitalizaci procesů či získání správného investora," řekl Antonín Ferdan, zástupce ředitele pro inovace, a pokračuje: "Mezi ty, kterým je dobré věnovat pozornost, patří jednoznačně firma Null Spaces, Silcocell, nebo VisionQ." Do těch firem, které jsou připraveny na expanzi do zahraničí a svůj produkt mají již ověřený na trhu, vstupuje inkubátor i podílově, jako se tomu tento rok stalo v případě firmy Statotest.

Nové služby, prostor, předmět na TUL i členové týmu

Nového je v Lipo.ink více: „Otevřeli jsme novou budovu, kde nabízíme 18 kanceláří s celkovou výměrou 950 m², coworkingový prostor s kapacitou až 80 lidí a průmyslové prostory s výměrou přes 750 m²," řekl Roden.

V reakci na pandemii rozšířil Lipo.ink nabídku služeb o poradenské služby sítě PlatInn pro podnikatele zasažené koronavirovou krizí. „V roce 2021 navíc chystáme i možnost skupinové inkubace, kdy pracujeme s tematicky podobně zaměřenými podnikateli a umožňujeme jim intenzivnější spolupráci," doplnil Ferdan nabídku o další program.

Odborníci z inkubátoru včetně Rodena také odučili svůj první semestr na liberecké univerzitě v rámci předmětu Inovace v podnikání pomocí moderních technologií, jehož výstupem byl mimo jiné reálný podnikatelský plán každého studenta.

Dalším přírůstkem jsou dva noví členové týmu Lipo.ink - Zuzana Haburajová, která se stará o finance celé instituce, a Denisa Sedlická, která má na starosti novou budovu a péči o její rezidenty: "Kromě dlouhodobých nájemníků se také starám o krátkodobý pronájem našich konferenčních místností."

Lipo.ink pořádá i různé akce na podporu podnikání pro širokou veřejnost. „I přes situaci, jaká byla, jsme uspořádali 35 akcí, workshopů a online přednášek, kde jsme se potkali s 853 lidmi," upřesnila Vendula Zedníková, vedoucí komunikace a marketingu. Jednou z takových akcí byla i takzvaná Jednohubka v rámci programu PlatInn, kde pokaždé až patnáct podnikatelů se svou firmou nebo start-upem řeší konkrétní výzvu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký kraj vyzkouší projekt chytrého hospodaření na OA Česká Lípa
Cena Chytrá města za rok 2020 putuje do Libereckého kraje
Lipo.inku radí expertní skupina, podporují i firmy zasažené krizí
Podnikatelský inkubátor podporuje vznik a rozvoj inovativních firem
Firmám v Lipo.ink radil s pronikáním do ciziny finský expert
Kraj podpoří výzkum, vývoj a inovace bezmála třemi miliony korun
Chytrým nápadům pro startupy pomůže inkubátor Lipo.ink
Tým inkubátoru Lipo.ink sbíral inspiraci a nápady ve Švýcarsku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Tipy na výlety po Českém ráji v nové podobě

Období jara a s ním spojené výletování se blíží. Pro snazší orientaci v nabídce regionu Sdružení Český ráj pro zájemce připravuje tipy na výlety v nové formě elektronického flipbooku. Aktuálně jsou k dispozici první z nich, a to je Český ráj ve filmu a pohádkách. „V katalogu najdete deset tipů na pohádkové výlety, v rámci kterých se můžete vypravit například na zámek Sychrov za princeznou Zlatovláskou, za čerty do Klokočských skal nebo loupežníkem Rumcajsem do Jičína. Flipbook si můžete pohodlně otevřít ve svých počítačích i telefonech, tipy jsou doplněny o fotogalerie a také trasu výletu na portálu mapy.cz," přiblížil Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Hasiči zachránili muže, pod kterým praskl led na jablonecké přehradě

Hasiči zachránili muže, pod kterým praskl led na jablonecké přehradě V Jablonci nad Nisou na přehradě ve čtvrtek po 16. hodině hasiči zachránili muže, pod kterým se prolomil led. V době příjezdu hasičů se muž nacházel již na ledu, kam se dostal vlastními silami. Hasiči muže bezpečně dostali na břeh, který byl vzdálen 20 metrů a poskytli mu tepelný komfort. Více podrobností a krátké video na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sčítání lidu, domů a bytů 2021 se blíží
Tulipánový měsíc opět podpoří onkologicky nemocné
Tip na výlet: Polevsko vděčí za svůj rozvoj sklářům
Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
Místo bruslařů dorazila na zimní stadion v Turnově stavební firma

Nejčtenější články

26.02.: V Libereckém kraji znovu více pozitivních, očkování už se naplno rozjíždí
25.02.: Jilemnice má nového starostu. Richtera střídá Hlaváč
27.02.: Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT