Investice do turnovské nemocnice se po fúzi téměř ztrojnásobily

16.04.2017 11:03:38 | Autor: Václav Řičář | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov,Liberecký kraj

Investice do turnovské nemocnice se po fúzi téměř ztrojnásobily

Turnovská nemocnice ze spojení s Krajskou nemocnicí Liberec, a. s. profituje podle vedení nemocnice nejenom stabilním zajištěním lékařského a zdravotnického personálu, nárůstem jeho mezd, zvýšením kvality poskytované péče, ale výrazně si polepšila také na poli investic.

Z porovnání údajů za poslední tři roky, kdy fungovala samostatně, s prvními třemi lety pod křídly liberecké, jednoznačně vychází lépe po fúzi. Investice do přístrojového vybavení a stavebních úprav se více než zdvojnásobily. A to není do celkové částky započítáno pořízení sanitních vozů, které slouží oběma zdravotnickým zařízením.

„Krajská nemocnice Liberec má velice vstřícný a pozitivní přístup k investicím do turnovské nemocnice, což se odráží v souhrnných číslech. Zatímco od roku 2011 do konce roku 2013 bylo do tehdejší Panochovy nemocnice investováno zhruba 12 milionů korun, za roky 2014, 2015 a 2016 objem finančních prostředků vložených do přístrojů a staveb vzrostl na více než 33 milionů," řekl generální ředitel a místopředseda představenstva KNL, MUDr. Luděk Nečesaný, MBA.

„Díky zvýšenému objemu investic se nám daří vytvářet podmínky pro poskytování kvalitní medicíny. A jsem rád, že jak v letošním roce, tak i v dalších letech se u nás v Turnově bude do medicíny dále investovat," komentoval zvýšení přílivu investic do turnovské části nemocnice MUDr. Martin Hrubý, člen představenstva a lékařský náměstek KNL, a.s.

Z přibližně 12 milionů investovaných v letech 2011-2013 pocházelo 4,5 milionů z dotačních zdrojů, necelých 8 pak z vlastních. Fúze s libereckou nemocnicí přinesla doposud turnovské bezmála 20 milionů z vlastních zdrojů, 13,5 z dotačních. Šest sanitních vozů, jež používají obě zdravotnická zařízení, vyšlo na více než 7,6 milionů korun, a opět šlo o vlastní finance. A peníze do Turnova budou plynout i nadále.

„Pro letošní rok počítáme s ještě mnohem většími investicemi, které se vyšplhají přes 50 milionů, z toho téměř 40 půjde na projekt návazné péče, který musí být dokončen nejdéle do roku 2018. Pro srovnání rozložení investic - je to čtvrtina částky, se kterou pro návaznou péči počítáme v Liberci," doplnil Ing. Mgr. Milan Trpišovský, MBA, obchodně-investiční ředitel krajské nemocnice.

Kromě návazné péče pak budou investice letos směřovat do Turnova do stravovacího nemocničního provozu, kde došlo k havárii varného kotle a s tím souvisí i investice do rozvodů elektrické sítě. Souběžně také probíhá jednání o řešení kompletní rekonstrukce JIP a ARO.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Od spojení turnovské a liberecké nemocnice uplynuly tři roky
Dobromysl krátí čas pacientům již na deseti nemocničních odděleních
V kraji zahájili diskuzi o možném holdingovém řízení zdravotnictví
Zdravotnický personál v Krajské nemocnici Liberec byl posílen
Krajská nemocnice Liberec získala akreditaci a hodnocení kvality
V turnovské nemocnici otevřeli moderní specializované IBD centrum
Turnov podpoří modernizaci liberecké nemocnice celkem 134 miliony

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.

Město Turnov podpořilo výstavbu Naučné stezky J. Pekaře

Zastupitelstvo města Turnov rozhodlo o poskytnutí individuální dotace z rozpočtu města Turnov ve výši 30 tisíc korun pro Rohozecký okrašlovací spolek z. s.. Dotace má být určena na doplatek nově vzniklé naučné stezky turnovského rodáka prof. Josefa Pekaře, zároveň by byla využita na výrobu propagačních letáků a k úhradě části nákladů za texty na panely naučné stezky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ulice Boženy Němcové v Turnově se také dočká kompletní rekonstrukce
Děti šly zpátky do školy po Covidu, doprovázeli je policisté
Sedmihorské léto 2020 bude!
Turnovská knihovna v červnu opět otevřela všechny své pobočky
Další krok k rekonstrukci Ještědu. Vznikla architektonická studie obnovy

Nejčtenější články

03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou
02.06.: FOTO: Opět pokračuje rekonstrukce mostu na průtahu městem Turnov

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT