Investice do turnovské nemocnice se po fúzi téměř ztrojnásobily

16.04.2017 11:03:38 | Autor: Václav Řičář | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov,Liberecký kraj

Investice do turnovské nemocnice se po fúzi téměř ztrojnásobily

Turnovská nemocnice ze spojení s Krajskou nemocnicí Liberec, a. s. profituje podle vedení nemocnice nejenom stabilním zajištěním lékařského a zdravotnického personálu, nárůstem jeho mezd, zvýšením kvality poskytované péče, ale výrazně si polepšila také na poli investic.

Z porovnání údajů za poslední tři roky, kdy fungovala samostatně, s prvními třemi lety pod křídly liberecké, jednoznačně vychází lépe po fúzi. Investice do přístrojového vybavení a stavebních úprav se více než zdvojnásobily. A to není do celkové částky započítáno pořízení sanitních vozů, které slouží oběma zdravotnickým zařízením.

„Krajská nemocnice Liberec má velice vstřícný a pozitivní přístup k investicím do turnovské nemocnice, což se odráží v souhrnných číslech. Zatímco od roku 2011 do konce roku 2013 bylo do tehdejší Panochovy nemocnice investováno zhruba 12 milionů korun, za roky 2014, 2015 a 2016 objem finančních prostředků vložených do přístrojů a staveb vzrostl na více než 33 milionů," řekl generální ředitel a místopředseda představenstva KNL, MUDr. Luděk Nečesaný, MBA.

„Díky zvýšenému objemu investic se nám daří vytvářet podmínky pro poskytování kvalitní medicíny. A jsem rád, že jak v letošním roce, tak i v dalších letech se u nás v Turnově bude do medicíny dále investovat," komentoval zvýšení přílivu investic do turnovské části nemocnice MUDr. Martin Hrubý, člen představenstva a lékařský náměstek KNL, a.s.

Z přibližně 12 milionů investovaných v letech 2011-2013 pocházelo 4,5 milionů z dotačních zdrojů, necelých 8 pak z vlastních. Fúze s libereckou nemocnicí přinesla doposud turnovské bezmála 20 milionů z vlastních zdrojů, 13,5 z dotačních. Šest sanitních vozů, jež používají obě zdravotnická zařízení, vyšlo na více než 7,6 milionů korun, a opět šlo o vlastní finance. A peníze do Turnova budou plynout i nadále.

„Pro letošní rok počítáme s ještě mnohem většími investicemi, které se vyšplhají přes 50 milionů, z toho téměř 40 půjde na projekt návazné péče, který musí být dokončen nejdéle do roku 2018. Pro srovnání rozložení investic - je to čtvrtina částky, se kterou pro návaznou péči počítáme v Liberci," doplnil Ing. Mgr. Milan Trpišovský, MBA, obchodně-investiční ředitel krajské nemocnice.

Kromě návazné péče pak budou investice letos směřovat do Turnova do stravovacího nemocničního provozu, kde došlo k havárii varného kotle a s tím souvisí i investice do rozvodů elektrické sítě. Souběžně také probíhá jednání o řešení kompletní rekonstrukce JIP a ARO.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Od spojení turnovské a liberecké nemocnice uplynuly tři roky
Dobromysl krátí čas pacientům již na deseti nemocničních odděleních
V kraji zahájili diskuzi o možném holdingovém řízení zdravotnictví
Zdravotnický personál v Krajské nemocnici Liberec byl posílen
Krajská nemocnice Liberec získala akreditaci a hodnocení kvality
V turnovské nemocnici otevřeli moderní specializované IBD centrum
Turnov podpoří modernizaci liberecké nemocnice celkem 134 miliony

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Podzimní provoz kompostárny na Malém Rohozci

Kompostárnu na Malém Rohozci mohou Turnováci využívat v měsíci říjnu i v listopadu 2019. S příchodem podzimu a podzimních prací na zahradách, je dobré připomenout, že kompostárnu mohou občané využívat v měsíci říjnu každé pondělí, středu a pátek od 9 do 17 hodin. V sobotu od 9 do 12 hodin. Kompostárna bude uzavřena ve státní svátek v pondělí 28. října. Kompostárna bude otevřena i v měsíci listopadu, a to ve stejné dny, avšak jen do 16 hodin. Sobota zůstává stejná od 9 do 12 hodin. Pokud vlastníte biopopelnice, jejich svoz proběhne vždy ve středu a ve čtvrtek, dle jednotlivých lokalit ve městě Turnov.

Pramen Boží voda není pitný, pramen pod Valdštejnem ano

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů z října 2019 pramen Boží voda nevyhovuje hygienickým limitům a není pitný. Další turnovský pramen pod Valdštejnem pitný je.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kurz Sherlock v Jilemnici naučí seniory rozumět internetu a médiím
Turnovské kadetky v Hronově prohrály dva tie-breaky
Závody Běhu republiky nejen v Lomnici nad Popelkou
Krajský přebor: Čtvrtá výhra v řadě vynesla Turnov na třetí místo
Kahovec a Sodoma zazpívají na společném koncertě v Jablonečku

Nejčtenější články

20.10.: Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola
19.10.: FOTO: Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
19.10.: Policisté kontrolovali řidiče v celém Libereckém kraji

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT