Investice v Rakousích se projeví i na vodovodní síti Turnova

29.06.2017 16:40:44 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Kacanovy,Český ráj,Turnov

Investice v Rakousích se projeví i na vodovodní síti Turnova

V těchto dnech končí Vodohospodářské sdružení Turnov tři provázané a významné investiční aktivity v oblasti Rakous. Všechny jsou dlouhodobě připravené a staví se postupně. 

„Díky krásnému novému vodojemu Zbirohy s akumulací 50 m/3 postavenému nad obcí už nebude v areálu letního tábora a v rozptýlené venkovské zástavbě často docházet v létě voda. Na výstavbu vodojemu uprostřed CHKO jsme obdrželi vládní výjimku a více jak 5 let jsme řešili se sousedy komplikované povolení nové stavby blízko jejich objektů. Na nový vodojem navíc umožníme ještě letos napojit i sousední  část obce Koberovy - osadu Zbirohy, kde pan starosta postaví nový vodovod. Od vodního zdroje pod skalní oblastí Kalich jsme pak díky naší druhé investici obnovili 1,2 km skoro sto let starého vodovodního  přivaděče, který postavili naši předkové v Turnově pro skupinový vodovod Nudvojovice a okolí. Dokázali díky příznivému výškovému uspořádání přivést odsud - ze vzdáleného skalního města - samospádem kvalitní pitnou vodu až do Turnova. Díky výstavbě přivaděče si obec Malá Skála současně obnoví důležitou lesní cestu pro správu svého lesa. A od nového vodojemu pak aktuálně dokončujeme naši třetí investici - další etapu obnovy původního přivaděče do Turnova a k němu pokládáme nový zásobní řad do obce Rakousy v délce 600 metrů," shrnula za VHS Turnov Michaela Malá.

Trocha čísel a informací

Vodojem postavila ve vysoké kvalitě firma Obis z Nové Paky za pomoci technologů z firmy Vodaservis, Žďár nad Sázavou a z jihomoravské firmy Zemský - Rohatec. Jeho cena je 3,5 milionu Kč a na jeho výstavbu přispěly peníze z Operačního programu Životní prostředí ve výši 1,8 milionu Kč a Liberecký kraj částkou 1,5 milionu Kč. Přivaděč od zdroje pod Kalichem k vodojemu postavila firma Šebesta - VHS z Jablonce nad Nisou za cenu 4,7 milionu Kč, když na ni přispěl Liberecký kraj částkou 1,8 milionu Kč. Další část přivaděče do Turnova a zásobního řadu do obce Rakousy pak postavila firma 1. Jizerskohorská stavební z Hodkovic nad Mohelkou za cenu 3,2 milionu Kč, a to opět s pomocí krajské dotace ve výši 1,2 milionu Kč. Všechny dodavatelské firmy i poskytovatelé dotací jsou naši dlouholetí partneři a rádi opět vyzdvihujeme jejich přínos k celkovému úspěchu investic.

„Děkujeme všem obyvatelům za zvládnutí stavebních obtíží a respektování obslužnosti staveb po úzkých komunikacích. Pro nás však práce na historickém přivaděči do Turnova nekončí. Již příští rok bychom chtěli dokončit poslední etapu - chybí nám obnovit 800 metrů od křížení silnice I/10 až po sběrnu Borek nad údolím Vazovce," dodala Michaela Malá.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

VHS Turnov provádí tři větší investice v Turnově na Károvsku
VHS Turnov zahájí úplnou rekonstrukci vodojemu U 14. pomocníků
VHS Turnov oznámilo, že cenu vody pro rok 2018 zvyšovat nebude
Ve třech semilských ulicích zahájí rekonstrukci vodovodu a kanalizace
Jaké aktivity připravuje Vodohospodářské sdružení Turnov?

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dny architektury v kraji představí Baťu, horolezce i železniční depo
V Libereckém kraji hlasovalo na stanovištích drive-in 191 voličů
Oslavy historika Josefa Pekaře proběhly na Malém Rohozci
Odběrová místa rozšiřují provozní dobu. Na test se objednejte online
Policisté hledají ztracenou třináctiletou dívku z Liberce

Nejčtenější články

28.09.: Rovensko porazilo Stráž a Turnov potvrdil první místo proti Skalici
29.09.: I.A třída: Lomnice i Bělá si připsaly jasné výhry
28.09.: Semilsko si zaslouží kvalitní napojení na okolní regiony

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT