Ivo Šmoldas se svým osobitým humorem na divadelním jevišti

01.02.2018 16:59:45 | Autor: Jitka Bažantová | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Ivo Šmoldas se svým osobitým humorem na divadelním jevišti

Ani s novým rokem nebudou strádat semilští milovníci kultury. Do Kulturního centra Golf v Semilech zavítá v pondělí 12. února 2018 agentura Nordproduction Praha, aby zde od 19 hodin představila hru Liga proti nevěře, kterou napsal velice známý český filmový a televizní režisér Zdeněk Podskalský.

Typická vztahová komedie Vás zaručeně potěší a umožní Vám odpočinout si od běžných starostí. Tuto divadelní inscenaci je možné nazvat jako komedie s detektivní zápletkou, žena a její milenec, vracející se manžel, další žena hledající svého manžela. Otázka zní: Je to ten původní milenec nebo není? Manžel je prý v koupelně, ale mrtev! Další dilemata: Dá se utéci z třetího patra? Dá se vraždit žehlicím prknem? Vejde se milenka do krbu? Nakonec z toho všeho vznikne takový propletenec, že se divák sám sebe zeptá: A nezbláznili se všichni náhodou...

Neočekávejte však klasickou konstrukci detektivky - mrtvola, vyšetřování, hledání motivu a usvědčení zločince... O motivu k vraždě se mluví již od úvodního monologu. Pachatelů by byl hnedle celý pár. Ne počkat celá trojice! I ta žárlivá milenka hledající svého muže by byla schopna vraždit! Ale stále není koho.

Hlavní představitel Ivo Šmoldas o svém herectví říká: „Nabídli mi divadelní roli a mně to přišlo velmi komické, protože proč nabízet roli někomu, kdo pomalu mluví, špatně chodí a ke všemu si nic nepamatuje. Tuto hru napsal Zdeněk Podskalský pro Jiřinu Jiráskovou, Janu Brejchovou a Vlastimila Brodského. Trošku mě to vyděsilo, tak jsem říkal, že bych bral tu roli po Janě Brejchové, protože ona tam pořád jen leží někde v mdlobách a tak jsem si říkal, že to je moje parketa. To mi ale dát nechtěli a tak mám tu roli po panu Brodském..."

Udělejte si chvilku času a určitě si nenechte ujít tuto úžasnou komedii, ve které se představí Veronika Arichteva (Nová), Ivo Šmoldas, Michaela Kuklová a Petr Mácha. Hra bude uvedena jako první abonentní představení.

Akce Kulturního centra Golf Semily v únoru

Více článků o divadlech v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Divadla

Sdílet s přáteli na facebooku

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Do konce května můžete podat přihlášky k soutěži Stavba roku 2018

Dne 31. května 2018 ve 12.00 máte poslední možnost podat přihlášku do soutěže Stavba roku Libereckého kraje. Již čtrnáctý ročník události ocení nejlepší stavbu, návrh nebo osobnost stavebnictví. Přihlášky přijímá podatelna krajského úřadu. Soutěž Stavba roku Libereckého kraje vyhlásil letos už počtrnácté Liberecký kraj a partnerské organizace z oblasti stavebnictví. „V letošním roce je vyhlášeno celkem pět kategorií, do kterých je možné přihlásit stavbu, návrh nebo osobnost stavebnictví. Termín ukončení příjmu přihlášek se blíží, proto je nutné si pospíšit," upozorňuje Radka Loučková Kotasová, krajská radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje. Podrobný článek

Semilská knihovna pořádá burzu knih

Městská knihovna Semily pořádá v pátek 1. června od 8 do 17 hodin Burzu knih aneb Vyberte dětem k svátku pěknou knížku! K dispozici ve vestibulu a prostorách Jitřenky bude dětská literatura - knihy, časopisy, leporela, beletrie, naučná literatura a časopisy, výběrová literatura - knihy „jako nové."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků devátého jarního kola
Při bezpečnostní akci na železnici se ukázala nekázeň nejen řidičů
Státní okresní archiv v Semilech bude hostit dva koncerty
Podrobný program akce Letnice na statku u Dlasků
V Maškově zahradě v Turnově pořádají 3. ročník bruslařských závodů

Nejčtenější články

19.05.: Menší nehoda zkomplikovala sobotní dopravu v Semilech
20.05.: Přehled fotbalových výsledků devátého jarního kola
18.05.: VIDEO: Práce v semilské Bořkovské ulici finišují

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT