Ivo Šmoldas se svým osobitým humorem na divadelním jevišti

01.02.2018 16:59:45 | Autor: Jitka Bažantová | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Ivo Šmoldas se svým osobitým humorem na divadelním jevišti

Ani s novým rokem nebudou strádat semilští milovníci kultury. Do Kulturního centra Golf v Semilech zavítá v pondělí 12. února 2018 agentura Nordproduction Praha, aby zde od 19 hodin představila hru Liga proti nevěře, kterou napsal velice známý český filmový a televizní režisér Zdeněk Podskalský.

Typická vztahová komedie Vás zaručeně potěší a umožní Vám odpočinout si od běžných starostí. Tuto divadelní inscenaci je možné nazvat jako komedie s detektivní zápletkou, žena a její milenec, vracející se manžel, další žena hledající svého manžela. Otázka zní: Je to ten původní milenec nebo není? Manžel je prý v koupelně, ale mrtev! Další dilemata: Dá se utéci z třetího patra? Dá se vraždit žehlicím prknem? Vejde se milenka do krbu? Nakonec z toho všeho vznikne takový propletenec, že se divák sám sebe zeptá: A nezbláznili se všichni náhodou...

Neočekávejte však klasickou konstrukci detektivky - mrtvola, vyšetřování, hledání motivu a usvědčení zločince... O motivu k vraždě se mluví již od úvodního monologu. Pachatelů by byl hnedle celý pár. Ne počkat celá trojice! I ta žárlivá milenka hledající svého muže by byla schopna vraždit! Ale stále není koho.

Hlavní představitel Ivo Šmoldas o svém herectví říká: „Nabídli mi divadelní roli a mně to přišlo velmi komické, protože proč nabízet roli někomu, kdo pomalu mluví, špatně chodí a ke všemu si nic nepamatuje. Tuto hru napsal Zdeněk Podskalský pro Jiřinu Jiráskovou, Janu Brejchovou a Vlastimila Brodského. Trošku mě to vyděsilo, tak jsem říkal, že bych bral tu roli po Janě Brejchové, protože ona tam pořád jen leží někde v mdlobách a tak jsem si říkal, že to je moje parketa. To mi ale dát nechtěli a tak mám tu roli po panu Brodském..."

Udělejte si chvilku času a určitě si nenechte ujít tuto úžasnou komedii, ve které se představí Veronika Arichteva (Nová), Ivo Šmoldas, Michaela Kuklová a Petr Mácha. Hra bude uvedena jako první abonentní představení.

Akce Kulturního centra Golf Semily v únoru

Více článků o divadlech v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Divadla

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Turnově zahájili výstavbu chodníku v Sobotecké ulici

Byla zahájena výstavba nového chodníku a veřejného osvětlení v Mašově, Sobotecké ulici. Nový chodník bude po levé straně od ulice U školy až na křižovatku na Kalužníku a malá část bude po pravé straně od ulice U školy k autobusové zastávce. „Stavbu realizuje firma MIZERA - STAVBY, a.s., Lomnice nad Popelkou. Stavba bude dokončena do 31. 10. 2018. Stavba bude realizována po úsecích, kde bude částečně omezen provoz. Veškerá omezení budou vždy na nezbytně nutnou dobu. Děkujeme za dodržování základních zásad bezpečnosti," upřesnila Stanislava Syrotiuková z odboru správy majetku MěÚ Turnov.

Eurion 2018 přivítá na Smržovce Lenku Dusilovou i Janu Uriel

Už 27. ročník Letní slavnosti Eurion začíná tradičně v pátek 17. srpna hudebním festivalem v lesoparku u Parkhotelu, pokračuje v sobotu pestrým hudebně-zábavným programem, který vyvrcholí večerní taneční veselicí a končí nedělní Pivrncovou jízdou veteránů. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ke střetu dvou aut došlo v Železném Brodě, jeden z řidičů před jízdou pil
I.A třída: Těsné výhry získaly v úvodním kole Lomnice a Košťálov
Neznámý pachatel zabil osm kriticky ohrožených mihulí potočních
O prázdninách se vydejte za kozím sýrem či výrobou papíru
Kraj umožňuje obcím bezplatně používat elektronickou spisovou službu

Nejčtenější články

13.08.: FOTO: Divizní derby v Turnově vyrovnané, bod navíc získaly Přepeře
13.08.: Zemřela spisovatelka a scénáristka Božena Šimková
14.08.: Obrazem: V Jizeře je málo vody, v Dolní Sytové naměřeno jen 30 cm

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT