Ivo Šmoldas se svým osobitým humorem na divadelním jevišti

01.02.2018 16:59:45 | Autor: Jitka Bažantová | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Ivo Šmoldas se svým osobitým humorem na divadelním jevišti

Ani s novým rokem nebudou strádat semilští milovníci kultury. Do Kulturního centra Golf v Semilech zavítá v pondělí 12. února 2018 agentura Nordproduction Praha, aby zde od 19 hodin představila hru Liga proti nevěře, kterou napsal velice známý český filmový a televizní režisér Zdeněk Podskalský.

Typická vztahová komedie Vás zaručeně potěší a umožní Vám odpočinout si od běžných starostí. Tuto divadelní inscenaci je možné nazvat jako komedie s detektivní zápletkou, žena a její milenec, vracející se manžel, další žena hledající svého manžela. Otázka zní: Je to ten původní milenec nebo není? Manžel je prý v koupelně, ale mrtev! Další dilemata: Dá se utéci z třetího patra? Dá se vraždit žehlicím prknem? Vejde se milenka do krbu? Nakonec z toho všeho vznikne takový propletenec, že se divák sám sebe zeptá: A nezbláznili se všichni náhodou...

Neočekávejte však klasickou konstrukci detektivky - mrtvola, vyšetřování, hledání motivu a usvědčení zločince... O motivu k vraždě se mluví již od úvodního monologu. Pachatelů by byl hnedle celý pár. Ne počkat celá trojice! I ta žárlivá milenka hledající svého muže by byla schopna vraždit! Ale stále není koho.

Hlavní představitel Ivo Šmoldas o svém herectví říká: „Nabídli mi divadelní roli a mně to přišlo velmi komické, protože proč nabízet roli někomu, kdo pomalu mluví, špatně chodí a ke všemu si nic nepamatuje. Tuto hru napsal Zdeněk Podskalský pro Jiřinu Jiráskovou, Janu Brejchovou a Vlastimila Brodského. Trošku mě to vyděsilo, tak jsem říkal, že bych bral tu roli po Janě Brejchové, protože ona tam pořád jen leží někde v mdlobách a tak jsem si říkal, že to je moje parketa. To mi ale dát nechtěli a tak mám tu roli po panu Brodském..."

Udělejte si chvilku času a určitě si nenechte ujít tuto úžasnou komedii, ve které se představí Veronika Arichteva (Nová), Ivo Šmoldas, Michaela Kuklová a Petr Mácha. Hra bude uvedena jako první abonentní představení.

Akce Kulturního centra Golf Semily v únoru

Více článků o divadlech v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Divadla

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj poskytne dotaci horské službě na nákup ochranných pomůcek

Rada Libereckého kraje na svém pravidelném jednání včera rozhodla o poskytnutí neinvestiční dotace pro Horskou službu České republiky ve výši 200 tisíc korun. Za peníze horští záchranáři nakoupí zdravotnický a vakuový materiál či ochranné pomůcky. „Tento objem finančních prostředků již zahrnoval letošní rozpočet, který schválili zastupitelé," poznamenala statutární náměstkyně hejtmana pro resort ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová s tím, že dotace je poskytována na provoz horské služby v regionu Libereckého kraje.

Uzávěrka turnovské fotosoutěže ke 100. výročí republiky je do konce října

U příležitosti oslav 100 let od založení československého státu byla vyhlášená městem Turnov veřejná fotografická soutěž pro fotografy profesionály i amatéry. Na zaslání snímků zbývá necelých 14 dní! Své snímky zasílejte nejpozději do 1. listopadu 2018 na e-mailovou adresu z.strauchova@mu.turnov.cz. Podrobný článek o soutěži i pravidlech


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola
V turnovském Mašově dokončují nový chodník
Po napadení před diskotékou v Koberovech leží mladý muž v nemocnici
Semilská hasičská družstva mládeže v Soptíku 2018
Oslavy státního svátku 28. října proběhnou i v Turnově

Nejčtenější články

18.10.: Od 21. října se bude zase jezdit z Brodu do Semil přes Mlýnský potok
20.10.: Po napadení před diskotékou v Koberovech leží mladý muž v nemocnici
18.10.: FOTO: Vítězství v Benešovském maratonu obhájil Tomáš Šťastný

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT