Jabloneček vzepětím v závěru udolal Trutnov

31.08.2014 15:36:24 | Autor: Sokol Jablonec a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou

Ve čtvrtém kole divize C se v jabloneckých Pilišťatech hrálo krkonošské derby s Trutnovem. Nezaujatý divák si přišel na své, protože oba týmy hodně útočily. V 81. minutě za stavu 1:1 brankář Šebek vychytal klíčovou šanci hostů a jeho spoluhráči poté dvěma góly rozhodli o vítězství.

Sokol Jablonec n. J. - MFK Trutnov 3:1 (1:0)

Úvodních dvacet minut měl navrch domácí tým. Kmoníček na polovině hřiště vypíchl míč a sprintoval sám, ale v tísni zakončil mimo branku. Ve 12. minutě přetavili domácí svou snahu ve vedoucí gól. Dorničák zatáhl míč až k brankové čáře a našel na druhé tyči volného Krystana, který snadno zakončil do prázdné. Za minutu hostující Horák napřáhl z dvaceti metrů a Šebek poprvé musel předvedl své umění a míč vytáhnout do bezpečí. V 18. Kmoníček získal míč, posunul jej na Povra, který v tísni zakončil jen vedle. V další šanci se znovu objevil Dorničák, našel centrem Krystana, jehož volej mířící do branky zastavil jeden z obránců. Ve 21. minutě si naskočil na trestný kop trutnovský Kilevník a jen těsně hlavou minul domácí branku. Po chvíli Krejčík poslal střílenou nabídku na Kmoníčka s Povrem, ale ani jeden nedokázal míč dostat za záda Šťastného. Na druhé straně opět po standardce volný Horák hlavičkoval osamocen a Šebek na brankové čáře zachránil. Ve 34. minutě se míč po nevinné akci dostal k Čechovi , který sám před Šebkem opět neuspěl. V protiútoku se Krejčík znovu dostal před branku, míč se po skrumáži koulel po brankové čáře, kde ho před dobíhajícím Dorničákem na poslední chvíli zalehl Šťastný. Těsně před odchodem do šaten mazal sám na branku Čech, udělal kličku i Šebkovi, jenže ten byl včas na místě a skvělým zákrokem, při kterém si poranil rameno, zabránil brance.

Po obrátce měl opět vydařenější začátek Jablonec, Povr šel sám z levé strany na branku Trutnova, ale místo zakončení zvolil nepřesnou přihrávku. Trutnov pak více držel míč tlačil se do vápna, tam ale byla obrana a pozorný Šebek. V 68. minutě posadil přesným centrem míč na hlavu Kuhna Kmoníček, jenže ten sám před brankářem poslal balon vedle branky. Trutnov stupňoval tlak a v 77. minutě se dočkal vyrovnání. Zblokovaná střela Jana Holubce se odrazila od obránce k Petru Holubcovi, který ze strany propálil míč za záda Šebka. V 81. minutě Matějka z poloviny hřiště běžel sám na Šebka, ale na skvěle chytajícího bývalého brankáře akademie Chelsea si nepřišel. To byl zřejmě rozhodující moment v utkání. V 84. minutě totiž získal míč Jiroušek, alternující na místě stopera, vyvezl míč a poslal ho na levou stranu na Povra. Ten přetaženým centrem našel opět Jirouška, který ještě vrátil před branku, kam se nejvýš vyšrouboval Linka, a hlavou nezadržitelně vrátil Jablonci vedení. Za minutu šel Jablonec do brejku tři na jednoho, ale Krejčík zakončil jen do nohou Šťastného. V 89. minutě si to ovšem vynahradil. Linka ho uvolnil na pravé straně, Krejčík vnikl do vápna, kde si povodil Holubce, a zblízka potřetí překonal brankáře hostí. Tím také skončili útočné manévry obou mužstev a tři body zůstaly v domácím prostředí.

„Tentokrát jsme vydřeli vítězství, hra nebyla tak dobrá, měli jsme i štěstí, ale nakonec vůlí a nasazením jsme dokázali zápas dovézt do vítězného konce. Výbornými zákroky nás podržel Šebek. Soupeř hrál velmi dobře a sahal po třech bodech, nakonec se o ně připravili sami. Je to pro ně možná kruté, ale s tímto týmem určitě začnou brzy bodovat," komentoval utkání vedoucí mužstva Sokola Jablonec n. J. David Holman.

Branky: 12. Krystan, 84. Linka, 89. Krejčík - 77. P. Holubec. Rozhodčí: Trska - Hurych, Šafránková, ŽK: 0:0. Diváků: 240. Jablonec n. J.: Šebek - Hlubuček (90. Vodrážka), Jiroušek, Karásek, Žemba - Krejčík, Krystan (60. Helm), Linka, Dorničák (54. Kuhn) - Povr, Kmoníček.

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek třetího (krajského) podzimního kola

Další divizní utkání: Dobrovice si po Jablonečku podala i Turnov