Ohlédnutí za Jabloneckou hudební nocí 2019

05.09.2019 19:20:01 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Jablonec nad Jizerou

Ohlédnutí za Jabloneckou hudební nocí 2019

Na tradičním open air festivalu v Jablonci nad Jizerou zahrály v areálu městského parku v Pilišťatech v pátek 23. srpna tentokrát kapely UDG, České srdce, Japato a Claymore. Přinášíme ohlédnutí pořadatele Václava Ullricha a také fotogalerii!

Úderem 18.00 se rozezněly první tony kytar a bubnů. Skupina Japato z Branné u Vrchlabí zaujala místo „ předkapely". Rozvlnila a rozezpívala pomalu se plnící areál městského parku v Jablonci nad Jizerou. Hráli jednu rockovou pecku za druhou. Zpěvačka navzdory ochraptělým hlasivkám nedala na sobě nic znát a bravurně vše zvládla.

Poté se na podium stěhují s nástroji již otrkaní mazáci, co zde poněkolikáté na podobné akci hráli. Jsou to spoluzakladatelé bývalé Keltské Noci tedy České srdce v čele s Michalem Šenbauerem. Pánové opět předvedli maximální výkony a posluchači se v čase vrátili tak o 25 let zpět, kdy řádili na tuto hudbu na místním vleku „Kamenec" například na skladbu Bosou nohou žárem.

Jablonecká hudební noc 2019<br />Autor: Archiv Jablonecká hudební noc Jablonecký park je již plný a návštěvníci očekávali zlatý hřeb večera, kapelu z Ústí nad Labem - UDG. Pánové naladili a už chrlili jednu skladbu za druhou - Parfémy, Motýl. Zábava se dostala do varu. Nečekaně chlapi vešli mezi lidi a odnesli si tam praktikábl s bicími a ne, že hráli z publika, ale i samotní návštěvníci si mohli na jednu píseň z jejich tvorby zabubnovat. Chlapům se tady tak zalíbilo, že zde zůstali do pozdních hodin a atmosféru si užili do konce.

Půlnoční ohňostroj ohlásil start poslední kapely. A tak se na podium chystala zde neznámá kapela Claymore. Je to pánská kapela ve skotských sukních, podkolenkách a s kvílejícími dudami. To vše napověděli, že festival zakončili vyloženě skotskými písněmi. Nechybělo ani vystoupení skotských tanečnic. Překvapením při závěrečné skladbě bylo? Co myslíte? Byli čeští skoti na ostro? Každopádně tato hudba dodala návštěvníkům spousty energie na cestu domů.

Prázdninové hudební léto v Pojizeří pokračuje i v srpnu

Ohlédnutí za festivalem Jablonecká hudební noc 2018

Fotoohlédnutí za festivalem Jablonecká hudební noc 2016

Aktuální hudební vystoupení najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 37 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Státní svátek uzavře turnovský sběrný dvůr a kompostárnu

V pondělí 6. července 2020 bude z důvodu státního svátku uzavřen Sběrný dvůr Vesecko a také Kompostárna na Malém Rohozci. Služby tedy můžete využít opět až v úterý 7. července.

Kraj schválil strategický dokument pro podporu podnikání a výzkumu

Krajský dokument staví na odborných kapacitách místní výzkumné základny a firem v oblasti strojírenství, sklářství, optiky, nanotechnologií, robotiky či umělé inteligence. Své priority opírá o nejpokročilejší znalosti a technologické trendy a formuluje opatření pro jejich maximální využití v regionu. Je úzce propojen s nastavením finančních zdrojů v oblasti výzkumu, vývoje a inovací v období 2021+ na evropské, národní i regionální úrovni. „Jsme si vědomi, že síla nápadů a inovací, na kterých můžeme stavět ekonomickou prosperitu našeho regionu, není závislá ani na počtu obyvatel ani na velikosti území," uvedl Michal Kříž, člen rady kraje pro resort regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Lomničtí fotbalisté si pozvali na oslavu starou gardu Sparty
Sezonu na koupališti v Maškově zahradě oživí animační programy
Oslava sto let fotbalu v Lomnici objektivem Zdeňka Matury
Poděkování Luďce Kanclířové, dlouholeté pracovnici Fokusu Turnov
Do Soutěže Karla Hubáčka 2020 se přihlásilo téměř padesát staveb

Nejčtenější články

03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, nejvíc zahraničních dělníků v Liberci
03.07.: Bozkovská pouť nabízí opět bohatý program
05.07.: Oslava sto let fotbalu v Lomnici objektivem Zdeňka Matury

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT