Ohlédnutí za Jabloneckou hudební nocí 2019

05.09.2019 19:20:01 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Jablonec nad Jizerou

Ohlédnutí za Jabloneckou hudební nocí 2019

Na tradičním open air festivalu v Jablonci nad Jizerou zahrály v areálu městského parku v Pilišťatech v pátek 23. srpna tentokrát kapely UDG, České srdce, Japato a Claymore. Přinášíme ohlédnutí pořadatele Václava Ullricha a také fotogalerii!

Úderem 18.00 se rozezněly první tony kytar a bubnů. Skupina Japato z Branné u Vrchlabí zaujala místo „ předkapely". Rozvlnila a rozezpívala pomalu se plnící areál městského parku v Jablonci nad Jizerou. Hráli jednu rockovou pecku za druhou. Zpěvačka navzdory ochraptělým hlasivkám nedala na sobě nic znát a bravurně vše zvládla.

Poté se na podium stěhují s nástroji již otrkaní mazáci, co zde poněkolikáté na podobné akci hráli. Jsou to spoluzakladatelé bývalé Keltské Noci tedy České srdce v čele s Michalem Šenbauerem. Pánové opět předvedli maximální výkony a posluchači se v čase vrátili tak o 25 let zpět, kdy řádili na tuto hudbu na místním vleku „Kamenec" například na skladbu Bosou nohou žárem.

Jablonecká hudební noc 2019<br />Autor: Archiv Jablonecká hudební noc Jablonecký park je již plný a návštěvníci očekávali zlatý hřeb večera, kapelu z Ústí nad Labem - UDG. Pánové naladili a už chrlili jednu skladbu za druhou - Parfémy, Motýl. Zábava se dostala do varu. Nečekaně chlapi vešli mezi lidi a odnesli si tam praktikábl s bicími a ne, že hráli z publika, ale i samotní návštěvníci si mohli na jednu píseň z jejich tvorby zabubnovat. Chlapům se tady tak zalíbilo, že zde zůstali do pozdních hodin a atmosféru si užili do konce.

Půlnoční ohňostroj ohlásil start poslední kapely. A tak se na podium chystala zde neznámá kapela Claymore. Je to pánská kapela ve skotských sukních, podkolenkách a s kvílejícími dudami. To vše napověděli, že festival zakončili vyloženě skotskými písněmi. Nechybělo ani vystoupení skotských tanečnic. Překvapením při závěrečné skladbě bylo? Co myslíte? Byli čeští skoti na ostro? Každopádně tato hudba dodala návštěvníkům spousty energie na cestu domů.

Prázdninové hudební léto v Pojizeří pokračuje i v srpnu

Ohlédnutí za festivalem Jablonecká hudební noc 2018

Fotoohlédnutí za festivalem Jablonecká hudební noc 2016

Aktuální hudební vystoupení najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 37 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Ztracenou osobu našli v lese poblíž Viničné cesty v Jizerských horách

Skoro po třech dnech bylo úspěšně ukončeno pátrání po pohřešované osobě v jizerskohorských lesích. Společně s Policií ČR a dalšími složkami IZS se postupně do pátrání zapojilo i 11 jednotek hasičů a jeden kynologický tým HZS Libereckého kraje. Osoba byla v pondělí odpoledne nalezena v lese poblíž Viničné cesty a následně předána do péče zdravotníků. Více podrobností

Podzimní provoz kompostárny na Malém Rohozci

Kompostárnu na Malém Rohozci mohou Turnováci využívat v měsíci říjnu i v listopadu 2019. S příchodem podzimu a podzimních prací na zahradách, je dobré připomenout, že kompostárnu mohou občané využívat v měsíci říjnu každé pondělí, středu a pátek od 9 do 17 hodin. V sobotu od 9 do 12 hodin. Kompostárna bude uzavřena ve státní svátek v pondělí 28. října. Kompostárna bude otevřena i v měsíci listopadu, a to ve stejné dny, avšak jen do 16 hodin. Sobota zůstává stejná od 9 do 12 hodin. Pokud vlastníte biopopelnice, jejich svoz proběhne vždy ve středu a ve čtvrtek, dle jednotlivých lokalit ve městě Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: V Jilemnickém krosu zopakoval vítězství Miroslav Vraštil
Utkání s rezervou Bohemky se hráčům Přepeř nepovedlo
Rokytničtí záchranáři budou od příštího roku v novém
Krajští zastupitelé podpořili přesun obcí do senátního obvodu Liberec
MŠ Zborovská Turnov se rozšíří o další oddělení díky dotaci z EU

Nejčtenější články

20.10.: Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola
19.10.: FOTO: Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
20.10.: Krajský přebor: Čtvrtá výhra v řadě vynesla Turnov na třetí místo

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT