Jablonečtí Okleštěk, Vrzal a Kovář rozstříleli rezervu Pardubic

04.05.2014 15:29:06 | Autor: Sokol Jablonec a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou

Zejména díky třem posilám z širšího kádru Baumitu Jablonec rozstřílel Sokol Jablonec nad Jizerou v domácím utkání divize Pardubice B. Ondřej Vrzal a Tomáš Okleštěk totiž skórovali oba dvakrát, další branku přidal Marián Kovář, a po poločase 5:0 už bylo o vítězi jasno.

Jablonec n. J. - FK Pardubice B 5:1 (5:0)

V duelu dvou ohrožených týmů ze spodku tabulky domácí od začátku dominovali a v 18. minutě vedli rozdílem tří branek. Již ve 2. minutě si naskočil na rohový kop Vrzal a orazítkoval břevno branky Pardubic. V 6. minutě se skóre již pohnulo, když rychlou akci předvedl Krystan, jenž kolmicí našel Krejčíka, ten ve střelecké pozici ještě přihrál Kovářovi, pro kterého nebyl problém trefit odkrytou branku - 1:0. V 16. minutě se do šance přece jen dostávali pardubičtí mladíci, Klátila ale o míč připravil Šilhán a z následného kontru po pasu Krystana běžel Okleštěk sám na Ptáčka. Zkušeně ho položil na znak a lehkým dloubáčkem zvýšil na 2:0. O dvě minuty později křížný balón získal pro sebe Vrzal, rychlým startem ukázal soupeřům záda a po zemi křížnou prudkou střelou zavěsil potřetí. Ve 41. minutě Okleštěk utekl po levé straně, zatáhl k brankové čáře, kde skluzujícího obránce nechal projet mimo hřiště a jeho zpětnou přihrávku volný Vrzal uklidil počtvrté za bezmocného Ptáčka. Dokonalý poločas ukončila ve 44. minutě akce po pravé straně, kde Krejčík potáhl míč a přihrávkou přes celou šíři hřiště našel na zadní tyči osamoceného Oklešťka, který nemohl minout a přidal pátou branku.

Po přestávce aktivita Jablonce opadla i proto, že hosté nechtěli připustit další demolici a začali se více pohybovat. Dostávali se dokonce na dostřel Farského svatyně. V 57. minutě domácí brankář musel vytáhnou skvělý zákrok, kterým zneškodnil tutovku Klátila. Poté se hrálo převážně ve středu pole bez vážnějšího ohrožení obou branek. Až v 67. minutě rychlý brejk zakončil Kovář střelou do spojnice tyče a břevna. Pardubičtí se nakonec vstřelené branky dočkali. V 81. minutě utekl korejský záložník Kim a naservíroval gólovou lahůdku pro Klátila, který z pěti metrů neměl problém zakončit za záda Farského. Více se už ovšem na hřišti neudálo, a tak si Jablonec za skvostný první poločas připsal tři body.

„Celé mužstvo pracovalo velmi kompaktně a byli jsme nesmírně efektivní a nápadití v koncovce. Hosté po změně stran ukázali, že do spodních pater tabulky nepatří a i oni přispěli ke kvalitnímu a divácky líbivému utkání," dodal k utkání za Sokol Jablonec David Holman.

Branky: 6. Kovář, 16. a 44. Okleštěk, 18. a 41. Vrzal - 81. Klátil. Rozhodčí: Majček - Machýček, Hanousek, ŽK: 0:0. Diváků: 235. Jablonec n. J.: Farský - Helm (55. Barcuch), Soběslav, Karásek, Šilhán (85. Nechanský) - Krejčík, Krystan, Eliáš (70. Vanc), Vrzal (62. Povr) - Okleštěk, Kovář (73. Vodrážka).

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek sedmého jarního kola

Další divizní utkání: Dobrovice ukázala v Turnově sílu a odvezla si všechny body