Jak jsem do světa vyslala knihu Kamily Moučkové Hlavou proti zdi

23.11.2019 15:17:55 | Autor: Eva Kordová | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Jak jsem do světa vyslala knihu Kamily Moučkové Hlavou proti zdi

V pátek 15. listopadu 2019 v předvečer 30. výročí sametové revoluce, jsem byla osobně pozvána televizní a rozhlasovou legendou Kamilou Moučkovou na uvedení nové knihy Hlavou proti zdi, která je unikátním knižním rozhovorem. Dialogem dvou výrazných osobností, zvyklých se bystře ptát a bez vytáček odpovídat.

Moderátorky a televizní hlasatelky Světlany Witowské a legendární hlasatelky Kamily Moučkové. Vydalo ji nakladatelství Zeď a je upřímnou zpovědí Kamily Moučkové.

V prostorách Písecké brány na Hradčanech se sešla spousta přátel Kamily Moučkové, rodina, výrazné osobnosti a úžasní lidé. Všichni zahrnuli autorky knihy květinami a ve světle a blesků kamer a fotoaparátů odpovídala Kamila Moučková zcela otevřeně, upřímně a naplno. Zažila jsem opravdu skvělou atmosféru a měla možnost poděkovat Kamile Moučkové za její postoje, návštěvu našeho města v červnu tohoto roku a za její přátelství, kterého si nesmírně vážím a jsem na ně hrdá.

Kniha Hlavou proti zdi, kterou jsem přečetla jedním dechem hned po návratu domů, mi dala řadu odpovědí na všechny otázky minulé, současné i budoucí. Moudrost osobnosti Kamily Moučkové, dává naději a příklad.

To byla mé „osobní" ohlédnutí nejen za rokem 1968, obdobím normalizace, sametovou revolucí, ale také jsem pocítila naději, že „správa věcí veřejných" má naději být v budoucnu opravdu demokratická a otevřená a že vše záleží na nás, kteří v této zemi žijeme.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Z radniční věže v Jablonci se letos turisté rozhlédnou až 13. července

Začátek turistické sezony na radniční věži v Jablonci nejprve zbrzdil koronavirus, poté uznaná reklamace. Oblíbená vyhlídka se tak pro veřejnost poprvé letos otevře až nyní. „První návštěvníky na věži přivítáme v pondělí 13. července, což je oproti původním plánům výrazně později. Vyhlídku jsme chtěli zpřístupnit už v dubnu o Velikonočních slavnostech," upozornil Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, které výstupy zajišťuje. Letošní rok však zamíchal kartami nejen v cestovním ruchu. Více informací na Našem Jablonecku

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krakonošovy letní podvečery pošestnácté ovládnou jilemnické náměstí
Do Tatobit opět míří osobnosti na Hvězdná setkání
Dny lidové architektury opět představí tradiční řemeslnou výrobu
Bratři Ebenové poprvé zahrají na Sedmihorském létě
Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96

Nejčtenější články

09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
11.07.: Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96
10.07.: Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT