Jak jsem do světa vyslala knihu Kamily Moučkové Hlavou proti zdi

23.11.2019 15:17:55 | Autor: Eva Kordová | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Jak jsem do světa vyslala knihu Kamily Moučkové Hlavou proti zdi

V pátek 15. listopadu 2019 v předvečer 30. výročí sametové revoluce, jsem byla osobně pozvána televizní a rozhlasovou legendou Kamilou Moučkovou na uvedení nové knihy Hlavou proti zdi, která je unikátním knižním rozhovorem. Dialogem dvou výrazných osobností, zvyklých se bystře ptát a bez vytáček odpovídat.

Moderátorky a televizní hlasatelky Světlany Witowské a legendární hlasatelky Kamily Moučkové. Vydalo ji nakladatelství Zeď a je upřímnou zpovědí Kamily Moučkové.

V prostorách Písecké brány na Hradčanech se sešla spousta přátel Kamily Moučkové, rodina, výrazné osobnosti a úžasní lidé. Všichni zahrnuli autorky knihy květinami a ve světle a blesků kamer a fotoaparátů odpovídala Kamila Moučková zcela otevřeně, upřímně a naplno. Zažila jsem opravdu skvělou atmosféru a měla možnost poděkovat Kamile Moučkové za její postoje, návštěvu našeho města v červnu tohoto roku a za její přátelství, kterého si nesmírně vážím a jsem na ně hrdá.

Kniha Hlavou proti zdi, kterou jsem přečetla jedním dechem hned po návratu domů, mi dala řadu odpovědí na všechny otázky minulé, současné i budoucí. Moudrost osobnosti Kamily Moučkové, dává naději a příklad.

To byla mé „osobní" ohlédnutí nejen za rokem 1968, obdobím normalizace, sametovou revolucí, ale také jsem pocítila naději, že „správa věcí veřejných" má naději být v budoucnu opravdu demokratická a otevřená a že vše záleží na nás, kteří v této zemi žijeme.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Setkání starosty města Turnov s obyvateli ulice Mírová

V pondělí 3. února 2020 se od 16 hodin uskuteční setkání starosty města Turnova Tomáše Hockeho s obyvateli ulice Mírová na Daliměřicích. Ti poslali ke konci roku 2019 dopis, ve kterém radnici vyzývají k rekonstrukci ulice a chodníku.„ Požadavek na opravu Mírové ulice zazněl v lednu minulého roku na setkání s občany," sdělil starosta Tomáš Hocke. A doplnil, že je to i priorita zastupitelů města, kteří pro rekonstrukci této ulice hlasovali na únorovém zasedání zastupitelstva roku 2019 v rámci investičních priorit. Rekonstrukce této ulice se umístila na 22. místě z 29. v projektech do 10 milionů korun. Veřejné projednání problematiky proběhne v zasedací místnosti č. 215 v budově radnice, Antonína Dvořáka 335.

Grafická výzva pro nadějné grafiky

O letních prázdninách se v Městské galerii Vlastimila Rady Železný Brod uskuteční výstava s názvem Skleněný poklad. Výstava představí sortiment sklářských firem ze Železnobrodska. Prostory galerie se tedy zaplní nepřeberným množstvím šperků, figurek a dalších skleněných artefaktů. Jelikož půjde o neobyčejnou výstavu s tajemným názvem, rozhodli jsme se touto cestou vyzvat všechny grafiky, aby zapojili svoji fantazii a pro potřeby výstavy vytvořili plakát. Ten použijeme pro propagaci výstavy. Autor nejenže získá finanční odměnu, ale i možnost prezentovat svoji grafickou nápaditost. Plakát v grafických křivkách a tiskových datech nejlépe ve velikosti A2 můžete posílat na e-mail: kultura@zelbrod.cz nejpozději do 30. 4. 2020.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Podle Polska nemá rozšiřování těžby v dole Turów vliv na české území
V semilské knihovně zahájí výstavu studentů a připravují přednášky
V Turnově proběhne předjarní kácení dřevin
Už 13. ročník Jilemnické 50 se jel na Horních Mísečkách
Lomničtí rozhodli o výhře nad posílenými Predátory až v závěru

Nejčtenější články

27.01.: Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům
26.01.: Kateřina Janatová: Sedí mi jet si vlastní tempo
28.01.: Už 13. ročník Jilemnické 50 se jel na Horních Mísečkách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT