Jak jste volili do Europarlamentu v městech Pojizeří

28.05.2019 19:11:10 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Český ráj,Radvánovice,Hostinné,Přepeře,Záhoří,Kundratice,Háje nad Jizerou,Líšný,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Jak jste volili do Europarlamentu v městech Pojizeří

Volby do Evropského parlamentu probíhaly v České republice ve dnech 24. a 25. května 2019. Celkově potvrdilo předvolební předpoklady hnutí ANO 2011, které se ziskem 21,18% získalo celkem 6 europoslanců. V Libereckém kraji hnutí ANO získalo 22,4% hlasů. Druzí jsou Piráti se ziskem necelých 15%. Třetí byla koalice STAN a TOP 09 13,9%, čtvrtá skončila ODS s 13,8% hlasů. Pátá byla SPD se ziskem 10,5% a KSČM získala přes 5,5% hlasů.

K volbám přišla téměř třetina oprávněných voličů, což je velkým překvapením, protože analytici odhadovali účast pod 20 procent. Obecně totiž mezi lidmi převládá skepse k této instituci, kterou někteří nazývají „trafika pro 751 darmojedů" i kvůli tomu, že se zabývá nepodstatnými diskuzemi a důležité věci pro lidi rozhoduje Evropská rada a další instituce, které nikdo nevolí. Letos navíc v Česku voliči obdrželi rekordních 40 hlasovacích lístků stran a hnutí a dobrá polovina naprosto odpuzovala už svými bizarními názvy... Asi jako podle hesla čím víc televizních kanálů, tím méně toho pak kvalitního dávají.

Proslulé jsou také nesmyslně vysoké odměny pro europoslance, včetně šestimístných důchodů od 63 let, bez ohledu na jejich nárok v Česku. Velká část nevoličů (až 30%) nepřišla k volbám právě kvůli tomu všemu, ale zřejmě jich tentokrát bylo méně než při volbách do Senátu (které také záměrně bojkotuje velké procento voličů) a minulých Eurovolbách.

Celostátní výsledky:

1. ANO 2011 21,18% - 6 mandátů
2. ODS 14,54 % - 4 mandáty
3. Piráti 13,95% - 3 mandáty
4. Starostové a TOP09 11,65% - 3 mandáty
5. SPD 9,14% - 2 mandáty
6. KDU-ČSL 7,24% - 2 mandáty
7. KSČM 6,94% - 1 mandát
Volební účast 28,72% oprávněných voličů.

Jak jste hlasovali ve větších městech Pojizeří (zdroj ČSÚ - volby.cz):

Semily

Turnov

Jilemnice

Lomnice nad Popelkou 

Rokytnice nad Jizerou

Další města v Pojizeří

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Turnovské prameny vody jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí MěÚ turnov informuje, že podle posledních rozborů z 15. července 2019 jsou oba turnovské prameny (Boží voda i Valdštejn) pitné.

Chodník z Růžové hory na Sněžku je s omezením otevřen

Od pátku 19. července od 14 hodin bude otevřený chodník z Růžové hory na Sněžku v úseku od Traverzu nahoru. Práce na opravách budou pokračovat v místech, kde je možné cestáře s opatrností bokem obejít. Další omezení bude v září kvůli štětování v nejnižším úseku, jak aktuálně informovala Správa KRNAP. Více o letních opravách cest v Krkonoších


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Cestopisná přednáška o Islandu se koná v lomnickém muzeu
Kraj podpoří čtyři nemocnice desítkami milionů
Svatoanenské Dřevosochání v Harrachově probíhá do 27. července
Obrazem: Start Krkonošského parního víkendu 2019
Jedinečný koncert byl k vidění v Synagoze Turnov

Nejčtenější články

19.07.: FOTO: Vlak Siemens Desiro projížděl poprvé Pojizeřím
18.07.: Z Kozákova pojedenácté posviští nejrychlejší jezdci na skateboardech
18.07.: Kvůli podloží se protáhne oprava Žižkovy ulice v Jilemnici

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT