Jak probíhá Týden knihoven v Semilech

03.10.2019 09:54:55 | Autor: Petra Luňáková | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Jak probíhá Týden knihoven v Semilech

V termínu od 30. září do 6. října 2019 probíhá 23. ročník celostátní akce Týden knihoven a v semilské knihovně pro vás přichystali šťavnatý program.

V rámci grantu (dotační program K21 od Ministerstva Kultury ČR) se nám podařilo uspořádat přehlídku slam poetry. Semilští středoškoláci z 2. - 4. ročníků zaplní sál kina Jitřenka ve dnech 1. a 2. října. Tuto jevištní lahůdku neupřeme ani veřejnosti; mistry v zmiňované disciplíně máte možnost zhlédnout v úterý 1. října od 18 hodin.

Že netušíte, co slam poetry je? Na jeviště přichází slamer, aby během tří až pěti minut ztvárnil svou báseň v kontaktu s publikem! Text může být naučený, ale i improvizovaný, mnohdy hraničí se stand-up humorem a performeři jej oživují gesty a mimikou. Nepoužívají se rekvizity ani hudební podklad. Je nám potěšením představit vám v Jitřence českou špičku slamu: Anatola Svahilce (mistr ČR 2014), Dr. Filipitche (mistr ČR 2017) a Karin (dvojnásobná vítězka Femislamu).

Jste-li příznivci regionální historie, potom si nenechte ujít přednášku na téma Rod des Foursů a jejich stopa v Pojizeří. Téma vám přiblíží odborník, Mgr. Vladimír Trégl z Národního památkového ústavu (územní památková správa na Sychrově), ve středu 2. října od 17 hodin v čítárně Městské knihovny Semily.

Speciální program na Týden knihoven připravuje také oddělení pro děti a mládež. Naši nejmenší se mohou těšit na veselou besedu na motivy knihy Pohádky z parkoviště autorky Zuzany Pospíšilové. Beseda je vhodná pro děti v předškolním a mladším školním věku a srdečně vás na ni zveme ve čtvrtek 3. října od 17 hodin. V Týdnu knihoven rovněž představíme dětským čtenářům od 4 do 10 let hravě naučné sady ve vaku, které dostaly jméno Zvídálek. Pět vaků, pět témat, pět soutěží. Podrobnosti si zatím necháváme pod pokličkou.

Čtenáři v obou odděleních se mohou těšit na tradiční knihovnickou amnestii na pokuty, a zbrusu nové čtenáře registrujeme zdarma.

Co dalšího pro vás knihovna připravuje? S podzimem se rozjíždějí osvědčené kurzy: začíná Virtuální univerzita a Trénování paměti. Oddělení pro děti a mládež chystá soutěže a besedy pro školy a školky.

A závěrem jedna novinka z léta: v Krákorčině hnízdě se narodilo anglické dvojče! Druhé vydání „Objevuj Semily s Krákorkou" a anglickou verzi „Take a stroll around Semily" zakoupíte v Městské knihovně a Turistickém informačním centru.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Týden knihoven 2019 přinese rande naslepo i slam poetry
Zářijové novinky ze semilské knihovny
V knihovně pokřtili knihu Objevuj Semily s Krákorkou
Vrána Krákorka provede děti pozoruhodnými zákoutími Semil

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Cimbálová muzika potěší fanoušky v semilském KC Golf

Po jarním úspěšném večeru s cimbálovkou a s ochutnávkou vína opakují v Semilech setkání i v době podzimní. A to v pátek 22. listopadu v Kulturním centru Golf. Zde v malém sále od 19.30 navodí příjemnou atmosféru Hradecká cimbálová muzika. Zazní písničky z Čech, Moravy, Slovenska, Maďarska, Rumunska i pár cikánských melodií. Listopadový program akcí v KC Golf Semily

Krajský úřad podpoří deseti miliony liberecké Divadlo F. X. Šaldy

Částkou 10 milionů podpoří Liberecký kraj rekonstrukci topení a vzduchotechniky Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Na svém jednání o tom rozhodla rada kraje. Celková částka na modernizaci budovy činí více než 26 milionů korun. „Ač se to na první pohled může zdát jako okrajová záležitost, kvalitní vzduchotechnika a vytápění jsou jedním ze základních předpokladů funkčnosti celého divadla. Proto jsme se rozhodli v letošním roce směřovat příspěvek Libereckého kraje právě do těchto úprav," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Legendární Turbo zahrálo své hity v bozkovské sokolovně
Odborná komise vybrala studii pro turnovskou knihovnu
V Semilech pořádají nábor do hokejové přípravky
Turistické autobusy v Českém ráji přepravily o tisíce turistů víc než loni
Proběhne úprava parkovacího pruhu v turnovské Palackého ulici

Nejčtenější články

12.11.: V Liberci se sešli ředitelé dětských domovů a volnočasových středisek
14.11.: FOTO: Legendární Turbo zahrálo své hity v bozkovské sokolovně
12.11.: Na 600 Turnováků přivítalo svatého Martina

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT