Jak probíhá Týden knihoven v Semilech

03.10.2019 09:54:55 | Autor: Petra Luňáková | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Jak probíhá Týden knihoven v Semilech

V termínu od 30. září do 6. října 2019 probíhá 23. ročník celostátní akce Týden knihoven a v semilské knihovně pro vás přichystali šťavnatý program.

V rámci grantu (dotační program K21 od Ministerstva Kultury ČR) se nám podařilo uspořádat přehlídku slam poetry. Semilští středoškoláci z 2. - 4. ročníků zaplní sál kina Jitřenka ve dnech 1. a 2. října. Tuto jevištní lahůdku neupřeme ani veřejnosti; mistry v zmiňované disciplíně máte možnost zhlédnout v úterý 1. října od 18 hodin.

Že netušíte, co slam poetry je? Na jeviště přichází slamer, aby během tří až pěti minut ztvárnil svou báseň v kontaktu s publikem! Text může být naučený, ale i improvizovaný, mnohdy hraničí se stand-up humorem a performeři jej oživují gesty a mimikou. Nepoužívají se rekvizity ani hudební podklad. Je nám potěšením představit vám v Jitřence českou špičku slamu: Anatola Svahilce (mistr ČR 2014), Dr. Filipitche (mistr ČR 2017) a Karin (dvojnásobná vítězka Femislamu).

Jste-li příznivci regionální historie, potom si nenechte ujít přednášku na téma Rod des Foursů a jejich stopa v Pojizeří. Téma vám přiblíží odborník, Mgr. Vladimír Trégl z Národního památkového ústavu (územní památková správa na Sychrově), ve středu 2. října od 17 hodin v čítárně Městské knihovny Semily.

Speciální program na Týden knihoven připravuje také oddělení pro děti a mládež. Naši nejmenší se mohou těšit na veselou besedu na motivy knihy Pohádky z parkoviště autorky Zuzany Pospíšilové. Beseda je vhodná pro děti v předškolním a mladším školním věku a srdečně vás na ni zveme ve čtvrtek 3. října od 17 hodin. V Týdnu knihoven rovněž představíme dětským čtenářům od 4 do 10 let hravě naučné sady ve vaku, které dostaly jméno Zvídálek. Pět vaků, pět témat, pět soutěží. Podrobnosti si zatím necháváme pod pokličkou.

Čtenáři v obou odděleních se mohou těšit na tradiční knihovnickou amnestii na pokuty, a zbrusu nové čtenáře registrujeme zdarma.

Co dalšího pro vás knihovna připravuje? S podzimem se rozjíždějí osvědčené kurzy: začíná Virtuální univerzita a Trénování paměti. Oddělení pro děti a mládež chystá soutěže a besedy pro školy a školky.

A závěrem jedna novinka z léta: v Krákorčině hnízdě se narodilo anglické dvojče! Druhé vydání „Objevuj Semily s Krákorkou" a anglickou verzi „Take a stroll around Semily" zakoupíte v Městské knihovně a Turistickém informačním centru.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Týden knihoven 2019 přinese rande naslepo i slam poetry
Zářijové novinky ze semilské knihovny
V knihovně pokřtili knihu Objevuj Semily s Krákorkou
Vrána Krákorka provede děti pozoruhodnými zákoutími Semil

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.

Město Turnov podpořilo výstavbu Naučné stezky J. Pekaře

Zastupitelstvo města Turnov rozhodlo o poskytnutí individuální dotace z rozpočtu města Turnov ve výši 30 tisíc korun pro Rohozecký okrašlovací spolek z. s.. Dotace má být určena na doplatek nově vzniklé naučné stezky turnovského rodáka prof. Josefa Pekaře, zároveň by byla využita na výrobu propagačních letáků a k úhradě části nákladů za texty na panely naučné stezky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Ulice Boženy Němcové v Turnově se také dočká kompletní rekonstrukce
Děti šly zpátky do školy po Covidu, doprovázeli je policisté
Sedmihorské léto 2020 bude!
Turnovská knihovna v červnu opět otevřela všechny své pobočky

Nejčtenější články

05.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT