Jak probíhal Den Země v Turnově 2018

13.05.2018 10:57:36 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Jak probíhal Den Země v Turnově 2018

Den Země připadl letos na sobotu 22. dubna. Během celého měsíce probíhaly různé akce věnované planetě Zemi. V Turnově a jeho okolí se jako každý rok uskutečnil velký úklid. Do úklidu se zapojily všechny turnovské základní školy a část středních škol.

Žáci a studenti uklízeli převážně v týdnu od pondělí 16. dubna do pátku 20. dubna. Vyčistit se podařilo například údolí Jizery v Dolánkách, okolí Stebenky i Vazoveckého potoka. Úklid probíhal v turnovských sídlištích, parcích, v okolí škol a uklízela se také veřejná prostranství ve městě. Některé skupiny věnovaly čas úklidu v Českém ráji - okolí Hlavatice, Valdštejna, cesty do Sedmihorek i Kacanov. Při úklidových akcích škol bylo sebráno 2010 kilogramů odpadů a 12 kusů pneumatik.

V rámci celorepublikové akce Ukliďme Česko 2018 v sobotu 7. dubna 2018 se také uklízelo na různých místech Turnova. Město Turnov organizovalo úklid v Koškově ulici a podél Jizery u železničního mostu, dobro-volníci z Církve adventistů sedmého dne uklízeli na Kotlerově nábřeží a členové České pirátské strany uklízeli podél náhonu a také podél Jizery. V tento den se nashromáždilo celkem 1022 kg směsného odpadu a pneumatiky.

Pro základní školy připravilo Město Turnov přednášku s procházkou v Šetřilovských parcích a v Dolánkách. Na procházce spojené s výkladem pana Kerouše se děti dozvěděly informace o historii Dne Země i ochraně naší planety. Procházka byla zakončena ukázkou kroužkování volně žijících druhů ptáků. Všichni se tak mohli z blízka podívat na ptáky, které velmi často ve svém okolí mohou pozorovat. Většinou je můžete spíš slyšet, proto byla možnost prohlédnout si je takto z blízka velmi zajímavá.

Dále byly pro základní školy připraveny dvě přednášky Afrika - neobyčejné hodiny zeměpisu, kde se děti seznámily formou cestovatelské besedy se zajímavostmi z jižní Afriky a neobvyklým způsobem cestování. Přednášku připravili manželé Márovi.

Mateřským školám Město Turnov připravilo ekologický výukový program pro předškoláky Mazlíci a havěť se kterým přímo do školek přijeli ze střediska ekologické výchovy Sedmihorky.

„Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se na akcích podíleli, především účastníkům úklidů za jejich pomoc a ochotu udělat něco pro životní prostředí v Turnově," uvedla vedoucí odboru životního prostředí MěÚ Turnov Miloslava Šípošová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ukliďme Česko v Turnově 2018
I v Krkonoších slavíme Den Země
Krajský Den Země bude plný hudby a řemeslných workshopů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Příroda a snění v obrazech Vladimíra Balcara na smržovském zámečku

Výstava obrazů Příroda a snění v obrazech Vladimíra Balcara bude k vidění ve výstavní síni Zámečku na Smržovce od 7. do 20. ledna 2019. Výstavu můžete zhlédnout během týdne od 8 hodin, v pondělí a středu do 16 hodin, v úterý a čtvrtek do 15 hodin, v pátek do 11.30. Další informace

Kalamitní opatření v Jablonci je k pondělnímu ránu odvoláno

Vedení města Jablonec nad Nisou odvolalo v pondělí ráno kalamitní opatření 1. stupně. Opět začíná platit plán zimní údržby. Z města bylo do pondělí na deponii za městskou halou odvezeno celkem 8300 tun sněhu. Parkovací automaty ve městě zůstávají až do odvolání vypnuté. Více informací na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnovští atleti přivezli z přeborů ve vícebojích a chůzi sedm medailí
Nadace ČEZ otevírá nové granty. Loni podpořila přes tisíc projektů
Liberecký kraj podporuje obnovu památek na svém území
Hokejisté Lomnice rozstříleli Varnsdorf celkem 16 góly!
Soutěžte s námi o vstupenky na operu Rusalka

Nejčtenější články

16.01.: U Spálova sjelo auto z prudkého srázu až k řece Kamenici
16.01.: Na jilemnickém náměstí začala vznikat sněhová socha Krakonoše
14.01.: Stromy v kraji dál padají pod váhou sněhu a nově i kvůli větru

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT