Jak probíhal Den Země v Turnově 2018

13.05.2018 10:57:36 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Jak probíhal Den Země v Turnově 2018

Den Země připadl letos na sobotu 22. dubna. Během celého měsíce probíhaly různé akce věnované planetě Zemi. V Turnově a jeho okolí se jako každý rok uskutečnil velký úklid. Do úklidu se zapojily všechny turnovské základní školy a část středních škol.

Žáci a studenti uklízeli převážně v týdnu od pondělí 16. dubna do pátku 20. dubna. Vyčistit se podařilo například údolí Jizery v Dolánkách, okolí Stebenky i Vazoveckého potoka. Úklid probíhal v turnovských sídlištích, parcích, v okolí škol a uklízela se také veřejná prostranství ve městě. Některé skupiny věnovaly čas úklidu v Českém ráji - okolí Hlavatice, Valdštejna, cesty do Sedmihorek i Kacanov. Při úklidových akcích škol bylo sebráno 2010 kilogramů odpadů a 12 kusů pneumatik.

V rámci celorepublikové akce Ukliďme Česko 2018 v sobotu 7. dubna 2018 se také uklízelo na různých místech Turnova. Město Turnov organizovalo úklid v Koškově ulici a podél Jizery u železničního mostu, dobro-volníci z Církve adventistů sedmého dne uklízeli na Kotlerově nábřeží a členové České pirátské strany uklízeli podél náhonu a také podél Jizery. V tento den se nashromáždilo celkem 1022 kg směsného odpadu a pneumatiky.

Pro základní školy připravilo Město Turnov přednášku s procházkou v Šetřilovských parcích a v Dolánkách. Na procházce spojené s výkladem pana Kerouše se děti dozvěděly informace o historii Dne Země i ochraně naší planety. Procházka byla zakončena ukázkou kroužkování volně žijících druhů ptáků. Všichni se tak mohli z blízka podívat na ptáky, které velmi často ve svém okolí mohou pozorovat. Většinou je můžete spíš slyšet, proto byla možnost prohlédnout si je takto z blízka velmi zajímavá.

Dále byly pro základní školy připraveny dvě přednášky Afrika - neobyčejné hodiny zeměpisu, kde se děti seznámily formou cestovatelské besedy se zajímavostmi z jižní Afriky a neobvyklým způsobem cestování. Přednášku připravili manželé Márovi.

Mateřským školám Město Turnov připravilo ekologický výukový program pro předškoláky Mazlíci a havěť se kterým přímo do školek přijeli ze střediska ekologické výchovy Sedmihorky.

„Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se na akcích podíleli, především účastníkům úklidů za jejich pomoc a ochotu udělat něco pro životní prostředí v Turnově," uvedla vedoucí odboru životního prostředí MěÚ Turnov Miloslava Šípošová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ukliďme Česko v Turnově 2018
I v Krkonoších slavíme Den Země
Krajský Den Země bude plný hudby a řemeslných workshopů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na krajském úřadě proběhne Myslivecká konference

Letošní konferenci pořádá Liberecký kraj ve spolupráci s mysliveckými sdruženími. Proběhne v sobotu 23. března v multimediálním sále budovy Krajského úřadu Libereckého kraje. Tématem přednášek bude odhad a přesné stanovení věku dospělé černé zvěře, osteologická preparace trofejí, chov zajíce či africký mor prasat. „V roce 2017 se jedna z přednášek týkala vzpomínky na profesora Javůrka a jeho působení v našem kraji. Při této příležitosti bylo navrženo založit tradici ocenění osobnosti našeho kraje, která se zasloužila o rozvoj myslivosti, a to na pozadí tak významné osobnosti, jako byl profesor Javůrek. Cílem je také poděkovat takovýmto lidem za jejich práci," uvedl Jiří Löffelmann, člen Rady Libereckého kraje, pověřený řízením rezortu životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.

Hlasujte o nejoblíbenější knihu Libereckého kraje

Už jen čtrnáct dní můžete dát hlas nejoblíbenější knize v soutěži Kniha roku Libereckého kraje ve speciální Ceně čtenářů. „Knihy bude hodnotit jak odborná porota, tak právě svým hlasováním čtenáři. Volba čtenářů bývá u soutěží často jiná než volba odborné poroty. Jsem ráda, že lidé vzali soutěž za svou, vnímají regionální literaturu a mají své oblíbené místní autory," řekla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje. Bližší informace o jednotlivých knihách


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní trh v Libštátě opět nabídne výrobky pro domácnost i pro radost
Turnovské házenkářky doma i přes dobrý výkon podlehly Tachovu
Liberecký kraj hodnotí rok po návštěvě tehdejší vlády Andreje Babiše
Dana Drábová přednášela libereckým studentům
V Jablonečku pořádají Hasičský maškarní karneval

Nejčtenější články

18.03.: V Turnově vypukne Čokoládový Festival 2019
18.03.: Vážná dopravní nehoda uzavřela sjezd z křižovatky Rádelský mlýn
18.03.: Hráči Dalmachu Turnov jsou vítězi futsalové divize A!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT