Jak se vám líbí budovaný vyhlídkový lesopark nad Rokytnicí?

15.11.2020 20:22:55 | Autor: Pavel Dragoun | Rubrika: NÁZORY | Obce: Rokytnice nad Jizerou

Jak se vám líbí budovaný vyhlídkový lesopark nad Rokytnicí?

Chtěl bych znát názor čtenářů z Pojizeří na pro mne velmi smutné dění v současné Rokytnici nad Jizerou... Jak již asi víte, na oblíbeném místě nad obcí, na skalnatém vrcholu Stráž jsem letos zažil neskutečný šok - obrovský plakát s vyobrazením postupně budovaného výhledového bodu a když vyšel jsem na plošnu vyhlídky, musel jsem v té samé chvíli rychle zpět... z betonových základů čučely na mne tyče z betonářské oceli!

Ani jsem nic na tom místě nefotil, bylo mi nanic. Chodím tam již více než padesát let a nyní najednou toto - já to vidím jako nehorázné a násilné narušení přírody... pro mne hnus. Ptal jsem se obyvatel, kolem jdoucích turistů a nebyli nadšeni, dokonce někteří v rozčilení prohlásili, že sem již nikdy nevkročí a já spolu s přáteli - veterány (je nás šestnáct), navštěvující Rokytnici spolu s námi, jsme na tom stejně. Místní vyprávěli mi i o petici... skončila prý neslavně.

Našel jsem si vše, co se dalo na síti najít a zdá se, že vedení města Rokytnice má vše pevně a legálně v rukou... až na tu nespokojenost nás, některých turistů i nemalého počtu místních obyvatel. Jde vlastně o součást projektu Česko - polská Hřebenovka Rokytnice - Piechowice - západní část. Na místě má být vybudován takzvaný vyhlídkový lesopark - čtyři vyhlídky odkazující na čtyři symboly, jež obsahuje znak města - liška, medvěd, ovce a horník.

Podporu mají u Krnapu a i v okolních obcích. Jsem ryzí amatér, ale právě tato podpora mě udivuje... takhle zničit milou panenskou vyhlídku! Projekt běží, nám je smutno, cítíme se bezmocně a já Vás tímto prosím alespoň o názor.

V úctě Dragoun Pavel z Bělé pod Bezdězem

Článek je zveřejněn v rubrice Došlo do redakce, která je určena pro články a názory čtenářů a nemusí se shodovat s názory redakce.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Centrální depozitář vznikne za použití nové metody. Ušetří se tím peníze

O další krok blíž je plánovaná výstavba nového centrálního depozitáře pro příspěvkové kulturní organizace, který má vzniknout v Českém Dubu. Krajská rada na svém úterním zasedání schválila vypsání předběžné konzultace s odbornými firmami o vytvoření projektové dokumentace za pomoci metody, která umožní její dokonalejší zpracování. „Jde o takzvanou metodu BIM neboli Building Information Modeling. Jejím prostřednictvím vznikne jakési digitální dvojče stavby. Je to soudobý trend, díky němuž se během přípravy projektu podaří eliminovat případné chyby a nedostatky. Projektová dokumentace tak bude přesnější," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Kraj pokračuje v úsilí zrušit zpoplatnění části silnice I/38 pro kamiony

Vyřadit část silnice I/38 v úseku mezi Jestřebím a hranicí kraje ze seznamu silnic první třídy, kde se platí mýto, chce dlouhodobě Liberecký kraj. Na svém úterním zasedání schválila rada kraje zaslání tohoto požadavku Asociaci krajů České republiky. Ta oslovila kraj s žádostí o spolupráci při sbírání dat pro rozšíření mýtného systému na silnicích prvních tříd. „Proti zpoplatnění silnice jsme byli od okamžiku, kdy se tento plán na Ministerstvu dopravy objevil. Zmíněný úsek z Jestřebí na hranici kraje totiž mohou řidiči, kteří se chtějí placení mýta vyhnout, objet po krajských silnicích a tím je neúměrně zatěžovat," poukázal hejtman Martin Půta. „Na toto téma jsme jednali s ministrem dopravy a také s předsedou Asociace krajů České republiky již minulý týden. Oba přislíbili, že se budou touto problematikou zabývat. Není to totiž v rámci České republiky ojedinělý případ."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj vyhlašuje soutěž Zlatý erb o nejlepší webové stránky
Zlato a stříbro pro AC Turnov z halového šampionátu v Ostravě
Byt v Liberci hořel kvůli nabíjení elektrokoloběžky
Hasiči vyprostili zaklíněného psa v obci Hrubá Skála
Harrachov využije uzavření škol k rekonstrukci budovy

Nejčtenější články

06.03.: Klapání Roztockého mlýna zastavili až nacisté. Dnes připomíná historii
06.03.: Tipy na procházky v Turnově: Hrubý Rohozec na dlani
06.03.: Turnovská Šperkárna se dočká výměny střešní krytiny

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT