Jak se vám líbí budovaný vyhlídkový lesopark nad Rokytnicí?

15.11.2020 20:22:55 | Autor: Pavel Dragoun | Rubrika: NÁZORY | Obce: Rokytnice nad Jizerou

Jak se vám líbí budovaný vyhlídkový lesopark nad Rokytnicí?

Chtěl bych znát názor čtenářů z Pojizeří na pro mne velmi smutné dění v současné Rokytnici nad Jizerou... Jak již asi víte, na oblíbeném místě nad obcí, na skalnatém vrcholu Stráž jsem letos zažil neskutečný šok - obrovský plakát s vyobrazením postupně budovaného výhledového bodu a když vyšel jsem na plošnu vyhlídky, musel jsem v té samé chvíli rychle zpět... z betonových základů čučely na mne tyče z betonářské oceli!

Ani jsem nic na tom místě nefotil, bylo mi nanic. Chodím tam již více než padesát let a nyní najednou toto - já to vidím jako nehorázné a násilné narušení přírody... pro mne hnus. Ptal jsem se obyvatel, kolem jdoucích turistů a nebyli nadšeni, dokonce někteří v rozčilení prohlásili, že sem již nikdy nevkročí a já spolu s přáteli - veterány (je nás šestnáct), navštěvující Rokytnici spolu s námi, jsme na tom stejně. Místní vyprávěli mi i o petici... skončila prý neslavně.

Našel jsem si vše, co se dalo na síti najít a zdá se, že vedení města Rokytnice má vše pevně a legálně v rukou... až na tu nespokojenost nás, některých turistů i nemalého počtu místních obyvatel. Jde vlastně o součást projektu Česko - polská Hřebenovka Rokytnice - Piechowice - západní část. Na místě má být vybudován takzvaný vyhlídkový lesopark - čtyři vyhlídky odkazující na čtyři symboly, jež obsahuje znak města - liška, medvěd, ovce a horník.

Podporu mají u Krnapu a i v okolních obcích. Jsem ryzí amatér, ale právě tato podpora mě udivuje... takhle zničit milou panenskou vyhlídku! Projekt běží, nám je smutno, cítíme se bezmocně a já Vás tímto prosím alespoň o názor.

V úctě Dragoun Pavel z Bělé pod Bezdězem

Článek je zveřejněn v rubrice Došlo do redakce, která je určena pro články a názory čtenářů a nemusí se shodovat s názory redakce.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zmírnění opatření proti koronaviru od 23. listopadu

Mezi nejdůležitější přijaté změny od 23. listopadu patří zkrácení úplného zákazu volného pohybu osob ze současných 21 hodin na dobu od 23 hodin do 4.59 druhého dne. Mezi výjimky ze zákazu nově přibude cesta zpátky do místa bydliště. Nově bude možné konat svatby, pohřby, bohoslužby či uzavření registrovaného partnerství v počtu do 20 osob. Zvýší se i limit pro shromažďování nepříbuzných osob, a to ze dvou na šest. Nově budou umožněna i náboženská shromáždění, ale opět jen do 20 osob a za dodržení nařízených hygienických opatření. V oblasti maloobchodu a služeb je umožněn také venkovní prodej vánočních stromků, kaprů a vánočních ozdob. Obchody budou moci mít otevřeno také až do 23 hodin a nově budou moci na žádost myslivců, kvůli prevenci výskytu afrického moru prasat, mít otevřeno i prodejny zbraní a střeliva.

Zdravotní potvrzení od lékaře musí uchazeč o studium doložit i nyní

Žáci devátých tříd, kteří se rozhodli pokračovat ve studiu na střední škole, kde je požadována talentová zkouška, mají termín odevzdání přihlášek do 30. listopadu 2020. Jedná se o všechny umělecké školy a sportovní gymnázia. Podmínkou přijetí ke vzdělání na tyto školy zpravidla bývá také potvrzení dětského lékaře, že je uchazeč ke studiu na vybrané škole zdravotně způsobilý. Tento postup je třeba dodržet i v době, kdy je vyhlášen nouzový stav. Ačkoliv je teprve listopad, děti v posledním ročníku základních škol a jejich rodiče již nyní stojí před nelehkou volbou, jakému studijnímu oboru se bude žák nadále věnovat. Pokud se rozhodli pro střední uměleckou školu nebo sportovní gymnázium, je třeba si pospíšit a přihlášku podat již do 30. listopadu 2020.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ
Na zdraví řemeslu: Křišťálové údolí představí série krátkých videí
Turnovská radnice změnila webové stránky
Od 23. listopadu je turnovská knihovna otevřená přes výdejní okénko
Hoří Jilemnická bouda na Horních Mísečkách

Nejčtenější články

24.11.: Hoří Jilemnická bouda na Horních Mísečkách
22.11.: Klára Kůželová: Je potřeba pečovat o duši, to nás waldorf učil
21.11.: Řídil nákladní auto v Turnově opilý a narazil do kruhového objezdu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT