Jak Slánští stavěli sněhuláky

23.03.2021 16:41:25 | Autor: Český svaz žen Slaná | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Slaná

Jak Slánští stavěli sněhuláky

Leden a únor tohoto roku byl bohatý na sněhovou nadílku. Okolnosti, uzavření škol a nemožnost uspořádání plesu přivedly členky Svazu žen Slaná na myšlenku sousedské soutěže. Přímo se nabízelo vyhlásit soutěž o nejhezčího slánského sněhuláka.

Do soutěže se nakonec zapojilo na 67 soutěžících. Přišlo celkem 31 fotografií sněhových soch, jedna hezčí než druhá. Porota složená z členek svazu to neměla vůbec jednoduché.

V kategorii „děti do 6 let", kterým, podobně jako starším, nezištně pomáhali rodiče, prarodiče či jiní rodinní příslušníci, ocenila komise prvním místem tyto soutěžící: Matyáš Lichtenberg, Natálie Divišová, Ema Hošková, Ondřej Novák a Mikuláš Nedvěd. V této kategorii se objevovali skutečně propracovaní sněhuláci s vtipnými doplňky.

Velký souboj se odehrál v kategorii dětí mezi 7 až 15 lety. Práce bylo obtížné hodnotit, sešly se zde fotografie od klasických sněhuláků až po trůn či Trosky. Třetí místo získala Lea Vokřínková se sněhovou sochou kočky. O první místo se utkal dinosaurus (iglú) Adama Ševců s andělem Anežky Šedinové. Komise rozhodla o vítězství světelného anděla.

1. místo, tandem, Šimon a Štěpán Tulachovi<br />Autor: Archiv Český svaz žen Slaná Překvapení přinesla kategorie tandem, kde na třetím místě skončili sněhuláci sourozenců Pilařových. Druhé místo a uznání poroty za originalitu získali sourozenci Kousalovi s dívčí bustou ze sněhu. A pomyslné zlato si odnesli bratři Tulachovi s rodinkou sněhuláků a domkem jako z pohádky.

V kategorii skupin obdržel diplom, hračku a sladkosti tým školky s párečkem sněhuláků a také družinka s úžasnou želvou (Základní a mateřská škola Slaná). Ceny čekají na návrat dětí do škol.

Velkou radostí bylo zapojení dospělých stavitelů. Třetí příčku obsadil sněhulák manželů Draských, který byl asi celou dobu nejvíce na očích. Na druhém místě se umístil tradiční sněhulák paní Ludmily Šmídové. A první místo si odnesla Andrea Šindelářová za svého Olafa z pohádky Ledové království.

Původně jsme plánovali vyhodnocení a předání ocenění v rámci rodinného odpoledne s promítáním fotek a drobným programem. S ohledem na vývoj situace jsme přikročili k online vyhodnocení a v průběhu měsíce března předali všem oceněným diplom a věcný dárek, který snad potěšil. Fotografie byly předány obecnímu úřadu a již nyní se těšíme na PF 2022, kde se některý z vítězných sněhuláků objeví. Který? To bude překvapení!

Doufáme, že jste si stavění ze sněhu a zimní radovánky užili podobně jako my, a třeba se z této soutěže stane tradice a příští zimu se připojí i ostatní obce.

Český svaz žen Slaná, z. s.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 19 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Peníze na moderní medicínské centrum si chce kraj půjčit

Liberecký kraj vyhlásil soutěž, která má za cíl vybrat poskytovatele bankovního úvěru v celkové výši 1 300 000 000 korun. Kraj chce úvěrem financovat první etapu stavby Centra urgentní medicíny, která bude nejmodernější částí Krajské nemocnice Liberec. Částku by měl kraj splatit nadvakrát během devíti let. „Banky mohou posílat své nabídky do soutěže elektronicky, a to do 30. listopadu tohoto roku. Na výběru nejvhodnějšího úvěru spolupracujeme s odborníky ze společnosti Deloitte Advisory, kteří celou soutěž organizují i společně hodnotí," uvedl náměstek Zbyněk Miklík za resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Předchozí článek k tématu

Hasiči zasahovali u požáru komínu ve Víchové

Jednotka ze stanice HZS Jilemnice zasahovala v nočních hodinách ve středu 14. dubna u požáru komínového tělesa ve Víchové nad Jizerou. Hasiči rozebrali část stěny a zazděný trám uhasili. Předběžná výše škody byla stanovena na 200 tisíc korun a uchráněné hodnoty jsou odhadnuty na 2 miliony korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zastupitelé Harrachova schválili rozpočet a navýšení nájemného
FOTO: Vzniká nový vstup do Krkonošského muzea ve Vrchlabí
Hasiči zasypali rozsáhlou olejovou skvrnu v Horních Mísečkách
Česká televize natáčela na Valdštejně dětský pořad Planeta Yó
Covid konečně opravdu ustupuje. Očkování se otevře pro starší 65 let

Nejčtenější články

16.04.: Waldorfská škola v Semilech dala rodičům vybrat, zda děti testovat
16.04.: Na valné hromadě OFS Semily zvolili novým předsedou Petra Junka
17.04.: Hasiči zasypali rozsáhlou olejovou skvrnu v Horních Mísečkách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT