Jak zasahovali po silném větru hasiči na Turnovsku

01.11.2017 18:29:35 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov

Jak zasahovali po silném větru hasiči na Turnovsku

Hasiči v Libereckém kraji evidovali ohromujících 380 událostí za 12 hodin. Nejčastěji šlo o technickou pomoc při odstraňování popadaných stromů a větví. Situace na Turnovsku řešili kromě profesionálních jednotek hasičů také jednotky Sboru hasičů Města Turnova.

Městští hasiči již v průběhu soboty 28. října zprovoznili na výstrahu Krajského operačního a informačního střediska Liberec agregáty zajišťující energetickou soběstačnost pro hasičskou zbrojnici a dále pro radnici města Turnova, kam je svoláván krizový štáb města.

Nahlášené případy řešila v průběhu neděle tři oddělená družstva Sboru hasičů Turnova, která byla v pohotovosti od šesté hodiny ranní. „K první události, utrženému komínu, jsme vyjížděli chvíli po 8. hodině a od té doby jsme se téměř nezastavili," popsal velitel městských hasičů Martin Bartoníček.

 Jednotka městských hasičů zasahovala v oblasti Pelešan. Zde byly odstraněny z komunikací popadané stromy a větve u Libuňky a na komunikaci u hřbitova. Situaci komplikovaly další poškozené stromy hrozící pádem. Komunikace vedoucí na hrad Valdštejn byla z bezpečnostních důvodů v průběhu neděle uzavřena. Od pondělního rána byla komunikace zprovozněna pro zajištění obslužnosti hradu Valdštejn. V části Pelešan byl také zajištěn vyvrácený strom hrozící pádem na sousední nemovitost.

Zvednutá hladina Jizery v TurnověV další části Turnova v ulici Josefa Štrégla nad Zelenou cestou zasahovali hasiči u utrženého kusu stromu, který ohrožoval nemovitost v blízkosti. Hasiči zprůjezdnili komunikaci z Dolánek na Bartošovu Pec, aby byla zajištěna dopravní obslužnost usedlostí. Další situaci řešili hasiči v obci Sedmihorky, kde došlo k uvíznutí aut mezi popadanými stromy na komunikaci.

Z důvodu neustávajících srážek v průběhu noci a celého dne stoupaly hladiny toků. Již v ranních hodinách byl na řece Jizeře zaznamenán první povodňový stupeň. V 10 hodin dopoledne zahájila své jednání povodňová komise Města Turnova a vyhlásila na svém území druhý povodňový stav. Dle plánu byli po desáté hodině informováni pomocí krizového rozhlasu a SMS zpráv obyvatelé v blízkosti řeky Jizery. Dle očekávání nedosáhla hladina na třetí povodňový stupeň, avšak stav toku byl monitorován. K rozlití řeky Jizery v Turnově nedošlo i díky dokončeným protipovodňovým opatřením v podobě rozšíření a prohloubení koryta řeky u mostu v Palackého ulici.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Energetici odvolali kalamitní stav, bez proudu už jen desítky domácností
Hasiči odstraňovali v Košťálově z Olešky strom zamotaný v drátech
Krajští hasiči budou likvidovat následky vichřice ještě několik dní
Foto i Video: V Pojizeří jsou zvýšené hladiny řek
Kvůli popadaným stromům měli hasiči v kraji už 280 výjezdů

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Do konce května můžete podat přihlášky k soutěži Stavba roku 2018

Dne 31. května 2018 ve 12.00 máte poslední možnost podat přihlášku do soutěže Stavba roku Libereckého kraje. Již čtrnáctý ročník události ocení nejlepší stavbu, návrh nebo osobnost stavebnictví. Přihlášky přijímá podatelna krajského úřadu. Soutěž Stavba roku Libereckého kraje vyhlásil letos už počtrnácté Liberecký kraj a partnerské organizace z oblasti stavebnictví. „V letošním roce je vyhlášeno celkem pět kategorií, do kterých je možné přihlásit stavbu, návrh nebo osobnost stavebnictví. Termín ukončení příjmu přihlášek se blíží, proto je nutné si pospíšit," upozorňuje Radka Loučková Kotasová, krajská radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje. Podrobný článek

Semilská knihovna pořádá burzu knih

Městská knihovna Semily pořádá v pátek 1. června od 8 do 17 hodin Burzu knih aneb Vyberte dětem k svátku pěknou knížku! K dispozici ve vestibulu a prostorách Jitřenky bude dětská literatura - knihy, časopisy, leporela, beletrie, naučná literatura a časopisy, výběrová literatura - knihy „jako nové."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přepeře přehrály Doksy až ve druhém poločase
FOTO: Pivní běh v Semilech 2018 vyhrál Matěj Nedomlel
Malí umělci budou na ZUŠ Open rozdávat radost z umění
Biatlonistou roku je Michal Krčmář, druhá Veronika Vítková
Obrazem: Prolínání aneb den Jizerskohorských jídel na Smržovce 2018

Nejčtenější články

19.05.: Menší nehoda zkomplikovala sobotní dopravu v Semilech
20.05.: Přehled fotbalových výsledků devátého jarního kola
21.05.: Pejskaři pozor: Na sídlišti v Semilech se objevily otrávené návnady

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT