Jak zasahovali po silném větru hasiči na Turnovsku

01.11.2017 18:29:35 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov

Jak zasahovali po silném větru hasiči na Turnovsku

Hasiči v Libereckém kraji evidovali ohromujících 380 událostí za 12 hodin. Nejčastěji šlo o technickou pomoc při odstraňování popadaných stromů a větví. Situace na Turnovsku řešili kromě profesionálních jednotek hasičů také jednotky Sboru hasičů Města Turnova.

Městští hasiči již v průběhu soboty 28. října zprovoznili na výstrahu Krajského operačního a informačního střediska Liberec agregáty zajišťující energetickou soběstačnost pro hasičskou zbrojnici a dále pro radnici města Turnova, kam je svoláván krizový štáb města.

Nahlášené případy řešila v průběhu neděle tři oddělená družstva Sboru hasičů Turnova, která byla v pohotovosti od šesté hodiny ranní. „K první události, utrženému komínu, jsme vyjížděli chvíli po 8. hodině a od té doby jsme se téměř nezastavili," popsal velitel městských hasičů Martin Bartoníček.

 Jednotka městských hasičů zasahovala v oblasti Pelešan. Zde byly odstraněny z komunikací popadané stromy a větve u Libuňky a na komunikaci u hřbitova. Situaci komplikovaly další poškozené stromy hrozící pádem. Komunikace vedoucí na hrad Valdštejn byla z bezpečnostních důvodů v průběhu neděle uzavřena. Od pondělního rána byla komunikace zprovozněna pro zajištění obslužnosti hradu Valdštejn. V části Pelešan byl také zajištěn vyvrácený strom hrozící pádem na sousední nemovitost.

Zvednutá hladina Jizery v TurnověV další části Turnova v ulici Josefa Štrégla nad Zelenou cestou zasahovali hasiči u utrženého kusu stromu, který ohrožoval nemovitost v blízkosti. Hasiči zprůjezdnili komunikaci z Dolánek na Bartošovu Pec, aby byla zajištěna dopravní obslužnost usedlostí. Další situaci řešili hasiči v obci Sedmihorky, kde došlo k uvíznutí aut mezi popadanými stromy na komunikaci.

Z důvodu neustávajících srážek v průběhu noci a celého dne stoupaly hladiny toků. Již v ranních hodinách byl na řece Jizeře zaznamenán první povodňový stupeň. V 10 hodin dopoledne zahájila své jednání povodňová komise Města Turnova a vyhlásila na svém území druhý povodňový stav. Dle plánu byli po desáté hodině informováni pomocí krizového rozhlasu a SMS zpráv obyvatelé v blízkosti řeky Jizery. Dle očekávání nedosáhla hladina na třetí povodňový stupeň, avšak stav toku byl monitorován. K rozlití řeky Jizery v Turnově nedošlo i díky dokončeným protipovodňovým opatřením v podobě rozšíření a prohloubení koryta řeky u mostu v Palackého ulici.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Energetici odvolali kalamitní stav, bez proudu už jen desítky domácností
Hasiči odstraňovali v Košťálově z Olešky strom zamotaný v drátech
Krajští hasiči budou likvidovat následky vichřice ještě několik dní
Foto i Video: V Pojizeří jsou zvýšené hladiny řek
Kvůli popadaným stromům měli hasiči v kraji už 280 výjezdů

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Nová jablonecká koalice se představila na tiskové konferenci

Na společné tiskové konferenci v hotelu Břízky se představili v pondělí 15. října kandidáti nové trojkoalice (ANO, Piráti a Společně pro Jablonec) na primátora a náměstky. Novým primátorem Jablonce bude dle smlouvy předseda místní organizace a lídr kandidátky hnutí ANO Milan Kroupa. Novým náměstkem primátora pro ekonomiku bude ekonom Štěpán Matek ze Společně pro Jablonec, pozice náměstka pro rozvoj města připadne architektovi Jakubu Chuchlíkovi z Pirátů a pedagog David Mánek z hnutí ANO se stane náměstkem pro oblast humanitní. Více podrobností ve videoreportáži na Našem Jablonecku

Uzavírka sjezdu v Ohrazenicích

Z důvodu výstavby protihlukové stěny v Ohrazenicích dojde v pondělí 15. října k částečné uzavírce provozu na silnici I/35 (km cca 42,00) a na silnici I/10 (sjezdové větve na silnici I/35 ve směru na Liberec). A dále k úplné uzavírce odbočovacího pruhu na Ohrazenice ze silnice I/10 ve směru na Turnov. Doba trvání úplné uzavírky je plánována do 30. 11. 2018, částečná uzavírka do 18. 12. 2018. Z důvodu uzavírky sjezdu v Ohrazenicích dojde k výlukám pravidelných autobusových linek 340, 350, 530 a 550. V obci Paceřice bude pro dopravu ve směru do Turnova zřízena provizorní zastávka Paceřice, obec.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. října
Okresní soutěž: Benecko padlo ve Víchové a střídá ho Košťálov C
Okresní přebor: Studenec zvýšil náskok i díky kontumaci z Libštátu
Jilemnický kros se koná již po čtyřiadvacáté
Waldorfská školka získala certifikát v projektu Skutečně zdravá škola

Nejčtenější články

18.10.: Od 21. října se bude zase jezdit z Brodu do Semil přes Mlýnský potok
17.10.: V Semilech přemísťují autobusovou zastávku blíže do centra
16.10.: Z pomníku Riegra v Semilech vyzvedli schránku, je v péči restaurátorek

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Díky ionizačním elektro kotlům Stafor je elektrická energie stále efektivní a cenově výhodné řešení.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT