Jak zasahovali po silném větru hasiči na Turnovsku

01.11.2017 18:29:35 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov

Jak zasahovali po silném větru hasiči na Turnovsku

Hasiči v Libereckém kraji evidovali ohromujících 380 událostí za 12 hodin. Nejčastěji šlo o technickou pomoc při odstraňování popadaných stromů a větví. Situace na Turnovsku řešili kromě profesionálních jednotek hasičů také jednotky Sboru hasičů Města Turnova.

Městští hasiči již v průběhu soboty 28. října zprovoznili na výstrahu Krajského operačního a informačního střediska Liberec agregáty zajišťující energetickou soběstačnost pro hasičskou zbrojnici a dále pro radnici města Turnova, kam je svoláván krizový štáb města.

Nahlášené případy řešila v průběhu neděle tři oddělená družstva Sboru hasičů Turnova, která byla v pohotovosti od šesté hodiny ranní. „K první události, utrženému komínu, jsme vyjížděli chvíli po 8. hodině a od té doby jsme se téměř nezastavili," popsal velitel městských hasičů Martin Bartoníček.

 Jednotka městských hasičů zasahovala v oblasti Pelešan. Zde byly odstraněny z komunikací popadané stromy a větve u Libuňky a na komunikaci u hřbitova. Situaci komplikovaly další poškozené stromy hrozící pádem. Komunikace vedoucí na hrad Valdštejn byla z bezpečnostních důvodů v průběhu neděle uzavřena. Od pondělního rána byla komunikace zprovozněna pro zajištění obslužnosti hradu Valdštejn. V části Pelešan byl také zajištěn vyvrácený strom hrozící pádem na sousední nemovitost.

Zvednutá hladina Jizery v TurnověV další části Turnova v ulici Josefa Štrégla nad Zelenou cestou zasahovali hasiči u utrženého kusu stromu, který ohrožoval nemovitost v blízkosti. Hasiči zprůjezdnili komunikaci z Dolánek na Bartošovu Pec, aby byla zajištěna dopravní obslužnost usedlostí. Další situaci řešili hasiči v obci Sedmihorky, kde došlo k uvíznutí aut mezi popadanými stromy na komunikaci.

Z důvodu neustávajících srážek v průběhu noci a celého dne stoupaly hladiny toků. Již v ranních hodinách byl na řece Jizeře zaznamenán první povodňový stupeň. V 10 hodin dopoledne zahájila své jednání povodňová komise Města Turnova a vyhlásila na svém území druhý povodňový stav. Dle plánu byli po desáté hodině informováni pomocí krizového rozhlasu a SMS zpráv obyvatelé v blízkosti řeky Jizery. Dle očekávání nedosáhla hladina na třetí povodňový stupeň, avšak stav toku byl monitorován. K rozlití řeky Jizery v Turnově nedošlo i díky dokončeným protipovodňovým opatřením v podobě rozšíření a prohloubení koryta řeky u mostu v Palackého ulici.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Energetici odvolali kalamitní stav, bez proudu už jen desítky domácností
Hasiči odstraňovali v Košťálově z Olešky strom zamotaný v drátech
Krajští hasiči budou likvidovat následky vichřice ještě několik dní
Foto i Video: V Pojizeří jsou zvýšené hladiny řek
Kvůli popadaným stromům měli hasiči v kraji už 280 výjezdů

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hořela garáž v Liberci, škoda je přes půl milionu

V pondělí před půl devátou hodinou ranní byl na linku 150 ohlášen požár trojgaráže, ve které se nacházely osobní automobily. Hasiči byli operačním střediskem vysláni do ulice Doubská v Liberci - Rochlicích. Na místo události se okamžitě sjely dvě jednotky hasičů - profesionálové z Liberce, pomáhali dobrovolní hasiči z Liberce - Vratislavic nad Nisou. Další informace

Příběh Hanče a Vrbaty ožívá na zlaté a stříbrné medaili

Česká mincovna letos přichází s novou tříletou sběratelskou sérií nazvanou Příběhy naší historie. Zaměřuje se na řadu pozoruhodných osobností, událostí a činů z naší pestré historie, ve kterých se zrcadlí pravá česká nátura, jako je odhodlání, odvaha, pracovitost, kreativita, cílevědomost a smysl pro humor. V únoru představí medaile věnované dvojici Hanč a Vrbata. Další budou následovat. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Horská služba Krkonoše zasahovala u laviny v Pramenném dole
Hlasujte pro nejlepší dřevěné stavby a vyhrajte pobyt ve srubu!
FOTO: Jilemnická Lucie Paulusová si v Harrachově dojela pro dva tituly
Během noci zasahovali hasiči u větších požárů v Mimoni a Liberci
Únorová mimořádná promítání v Lomnici

Nejčtenější články

21.02.: Mladá autorka Gábina Jakoubková má čich na olympijské medailisty
20.02.: Přepeře mají po výhře nad Jičínem jistotu vítězství zimního turnaje
20.02.: FOTO: ATMO Music, Sebastian a Jakub Děkan zaplnili bozkovský sál

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT