Jak zasahovali po silném větru hasiči na Turnovsku

01.11.2017 18:29:35 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov

Jak zasahovali po silném větru hasiči na Turnovsku

Hasiči v Libereckém kraji evidovali ohromujících 380 událostí za 12 hodin. Nejčastěji šlo o technickou pomoc při odstraňování popadaných stromů a větví. Situace na Turnovsku řešili kromě profesionálních jednotek hasičů také jednotky Sboru hasičů Města Turnova.

Městští hasiči již v průběhu soboty 28. října zprovoznili na výstrahu Krajského operačního a informačního střediska Liberec agregáty zajišťující energetickou soběstačnost pro hasičskou zbrojnici a dále pro radnici města Turnova, kam je svoláván krizový štáb města.

Nahlášené případy řešila v průběhu neděle tři oddělená družstva Sboru hasičů Turnova, která byla v pohotovosti od šesté hodiny ranní. „K první události, utrženému komínu, jsme vyjížděli chvíli po 8. hodině a od té doby jsme se téměř nezastavili," popsal velitel městských hasičů Martin Bartoníček.

 Jednotka městských hasičů zasahovala v oblasti Pelešan. Zde byly odstraněny z komunikací popadané stromy a větve u Libuňky a na komunikaci u hřbitova. Situaci komplikovaly další poškozené stromy hrozící pádem. Komunikace vedoucí na hrad Valdštejn byla z bezpečnostních důvodů v průběhu neděle uzavřena. Od pondělního rána byla komunikace zprovozněna pro zajištění obslužnosti hradu Valdštejn. V části Pelešan byl také zajištěn vyvrácený strom hrozící pádem na sousední nemovitost.

Zvednutá hladina Jizery v TurnověV další části Turnova v ulici Josefa Štrégla nad Zelenou cestou zasahovali hasiči u utrženého kusu stromu, který ohrožoval nemovitost v blízkosti. Hasiči zprůjezdnili komunikaci z Dolánek na Bartošovu Pec, aby byla zajištěna dopravní obslužnost usedlostí. Další situaci řešili hasiči v obci Sedmihorky, kde došlo k uvíznutí aut mezi popadanými stromy na komunikaci.

Z důvodu neustávajících srážek v průběhu noci a celého dne stoupaly hladiny toků. Již v ranních hodinách byl na řece Jizeře zaznamenán první povodňový stupeň. V 10 hodin dopoledne zahájila své jednání povodňová komise Města Turnova a vyhlásila na svém území druhý povodňový stav. Dle plánu byli po desáté hodině informováni pomocí krizového rozhlasu a SMS zpráv obyvatelé v blízkosti řeky Jizery. Dle očekávání nedosáhla hladina na třetí povodňový stupeň, avšak stav toku byl monitorován. K rozlití řeky Jizery v Turnově nedošlo i díky dokončeným protipovodňovým opatřením v podobě rozšíření a prohloubení koryta řeky u mostu v Palackého ulici.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Energetici odvolali kalamitní stav, bez proudu už jen desítky domácností
Hasiči odstraňovali v Košťálově z Olešky strom zamotaný v drátech
Krajští hasiči budou likvidovat následky vichřice ještě několik dní
Foto i Video: V Pojizeří jsou zvýšené hladiny řek
Kvůli popadaným stromům měli hasiči v kraji už 280 výjezdů

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Turnově zahájili výstavbu chodníku v Sobotecké ulici

Byla zahájena výstavba nového chodníku a veřejného osvětlení v Mašově, Sobotecké ulici. Nový chodník bude po levé straně od ulice U školy až na křižovatku na Kalužníku a malá část bude po pravé straně od ulice U školy k autobusové zastávce. „Stavbu realizuje firma MIZERA - STAVBY, a.s., Lomnice nad Popelkou. Stavba bude dokončena do 31. 10. 2018. Stavba bude realizována po úsecích, kde bude částečně omezen provoz. Veškerá omezení budou vždy na nezbytně nutnou dobu. Děkujeme za dodržování základních zásad bezpečnosti," upřesnila Stanislava Syrotiuková z odboru správy majetku MěÚ Turnov.

Eurion 2018 přivítá na Smržovce Lenku Dusilovou i Janu Uriel

Už 27. ročník Letní slavnosti Eurion začíná tradičně v pátek 17. srpna hudebním festivalem v lesoparku u Parkhotelu, pokračuje v sobotu pestrým hudebně-zábavným programem, který vyvrcholí večerní taneční veselicí a končí nedělní Pivrncovou jízdou veteránů. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ke střetu dvou aut došlo v Železném Brodě, jeden z řidičů před jízdou pil
I.A třída: Těsné výhry získaly v úvodním kole Lomnice a Košťálov
Neznámý pachatel zabil osm kriticky ohrožených mihulí potočních
O prázdninách se vydejte za kozím sýrem či výrobou papíru
Kraj umožňuje obcím bezplatně používat elektronickou spisovou službu

Nejčtenější články

13.08.: FOTO: Divizní derby v Turnově vyrovnané, bod navíc získaly Přepeře
13.08.: Zemřela spisovatelka a scénáristka Božena Šimková
14.08.: Obrazem: V Jizeře je málo vody, v Dolní Sytové naměřeno jen 30 cm

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Mostecko

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT