Jak zasahovali po silném větru hasiči na Turnovsku

01.11.2017 18:29:35 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov

Jak zasahovali po silném větru hasiči na Turnovsku

Hasiči v Libereckém kraji evidovali ohromujících 380 událostí za 12 hodin. Nejčastěji šlo o technickou pomoc při odstraňování popadaných stromů a větví. Situace na Turnovsku řešili kromě profesionálních jednotek hasičů také jednotky Sboru hasičů Města Turnova.

Městští hasiči již v průběhu soboty 28. října zprovoznili na výstrahu Krajského operačního a informačního střediska Liberec agregáty zajišťující energetickou soběstačnost pro hasičskou zbrojnici a dále pro radnici města Turnova, kam je svoláván krizový štáb města.

Nahlášené případy řešila v průběhu neděle tři oddělená družstva Sboru hasičů Turnova, která byla v pohotovosti od šesté hodiny ranní. „K první události, utrženému komínu, jsme vyjížděli chvíli po 8. hodině a od té doby jsme se téměř nezastavili," popsal velitel městských hasičů Martin Bartoníček.

 Jednotka městských hasičů zasahovala v oblasti Pelešan. Zde byly odstraněny z komunikací popadané stromy a větve u Libuňky a na komunikaci u hřbitova. Situaci komplikovaly další poškozené stromy hrozící pádem. Komunikace vedoucí na hrad Valdštejn byla z bezpečnostních důvodů v průběhu neděle uzavřena. Od pondělního rána byla komunikace zprovozněna pro zajištění obslužnosti hradu Valdštejn. V části Pelešan byl také zajištěn vyvrácený strom hrozící pádem na sousední nemovitost.

Zvednutá hladina Jizery v TurnověV další části Turnova v ulici Josefa Štrégla nad Zelenou cestou zasahovali hasiči u utrženého kusu stromu, který ohrožoval nemovitost v blízkosti. Hasiči zprůjezdnili komunikaci z Dolánek na Bartošovu Pec, aby byla zajištěna dopravní obslužnost usedlostí. Další situaci řešili hasiči v obci Sedmihorky, kde došlo k uvíznutí aut mezi popadanými stromy na komunikaci.

Z důvodu neustávajících srážek v průběhu noci a celého dne stoupaly hladiny toků. Již v ranních hodinách byl na řece Jizeře zaznamenán první povodňový stupeň. V 10 hodin dopoledne zahájila své jednání povodňová komise Města Turnova a vyhlásila na svém území druhý povodňový stav. Dle plánu byli po desáté hodině informováni pomocí krizového rozhlasu a SMS zpráv obyvatelé v blízkosti řeky Jizery. Dle očekávání nedosáhla hladina na třetí povodňový stupeň, avšak stav toku byl monitorován. K rozlití řeky Jizery v Turnově nedošlo i díky dokončeným protipovodňovým opatřením v podobě rozšíření a prohloubení koryta řeky u mostu v Palackého ulici.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Energetici odvolali kalamitní stav, bez proudu už jen desítky domácností
Hasiči odstraňovali v Košťálově z Olešky strom zamotaný v drátech
Krajští hasiči budou likvidovat následky vichřice ještě několik dní
Foto i Video: V Pojizeří jsou zvýšené hladiny řek
Kvůli popadaným stromům měli hasiči v kraji už 280 výjezdů

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Příroda a snění v obrazech Vladimíra Balcara na smržovském zámečku

Výstava obrazů Příroda a snění v obrazech Vladimíra Balcara bude k vidění ve výstavní síni Zámečku na Smržovce od 7. do 20. ledna 2019. Výstavu můžete zhlédnout během týdne od 8 hodin, v pondělí a středu do 16 hodin, v úterý a čtvrtek do 15 hodin, v pátek do 11.30. Další informace

Kalamitní opatření v Jablonci je k pondělnímu ránu odvoláno

Vedení města Jablonec nad Nisou odvolalo v pondělí ráno kalamitní opatření 1. stupně. Opět začíná platit plán zimní údržby. Z města bylo do pondělí na deponii za městskou halou odvezeno celkem 8300 tun sněhu. Parkovací automaty ve městě zůstávají až do odvolání vypnuté. Více informací na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nejvyšší pojizerská liga pokračovala 12. a 13. kolem
Horská služba hledala vyčerpaného turistu pod vrcholem Smrku
První Centrum odborného vzdělávání ve Frýdlantu je dokončené
Krajský pohár lyžařů pokračoval druhým závodem na Benecku
Ze směnárny v Harrachově si chtěli odnést milion, krádež ale zpackali

Nejčtenější články

18.01.: V Jilemnici je opět k vidění obří sněhový Krakonoš
18.01.: Ze směnárny v Harrachově si chtěli odnést milion, krádež ale zpackali
17.01.: Turnovští atleti přivezli z přeborů ve vícebojích a chůzi sedm medailí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT