Jaké byly vánoční svátky v Libereckém kraji z pohledu policistů

30.12.2019 08:13:06 | Autor: Vladimíra Šrýtrová | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Jaké byly vánoční svátky v Libereckém kraji z pohledu policistů

Vánoční svátky a oslavy spojené s příchodem nového roku jsou pro většinu lidí spojeny se dny klidu, odpočinku, zábavy, ale také se dny, kdy se setkávají se svými blízkými, rodinami, kamarády. Policisté, stejně i jako řada jiných profesí, takovou možnost pokaždé nemají a tyto dny místo toho, aby byli se svými rodinami, tráví ve službě, a dohlíží tak na veřejný pořádek a bezpečnost občanů.

Zákazníci obchodních center, vánočních trhů či kulturních akcí mohli zaznamenat v tomto období zvýšený výskyt policistů v těchto místech, kde je soustředění většího počtu obyvatel.

Během Štědrého dne a dalších dvou následujících svátků vánočních přijali policisté Integrovaného operačního střediska na tísňovou linku celkem 332 oznámení. Ta byla různá. Lidé oznamovali většinou dopravní nehody, fyzická napadení, krádeže a v největším počtu vyjížděli policisté k případům týkajícím se občanského soužití.

Ani o vánočních svátcích se lidem nevyhýbaly dopravní nehody. Oznámeno jich bylo na více jak tři desítky, ale naštěstí oproti loňskému roku, který byl v Libereckém kraji tragický, při žádné z nich nebyl nikdo vážně zraněn.

„Přijali jsme i čtyři oznámení o pokusu sebevraždy. Muž na Českolipsku chtěl přímo na Štědrý den ukončit svůj život legálně drženou zbraní. Naštěstí včas zasáhli policisté a k tomu nejhoršímu nedošlo. Muže předali do péče lékařů," sdělila vedoucí Integrovaného operačního středicka Krajského ředitelství policie Libereckého kraje Barbora Maralíková. Další případ řešili ve stejný den policisté na Liberecku, konkrétně na Hrádecku, kde muž vyhrožoval sebevraždou své přítelkyni, která se s ním rozešla. Poté, co se policisté zapojili do pátrání po muži, který odešel z místa bydliště, se muž naštěstí po 2,5 hodinách vrátil v pořádku zpět domů. I tento muž skončil v péči lékařů.

Šťastný konec měl i případ ze 26. prosince, kdy liberečtí policisté pátrali po ženě, která měla údajně spolykat léky. Žena po neshodách se svojí dcerou vyhrožovala sebevraždou. Dcera z obav o život své matky celou věc oznámila okamžitě na Policii ČR. Žena byla nakonec vypátrána v pořádku ve svém druhém bytě.

Občas se policisté setkají během svátečních dnů i se zajímavými přáními či vtipnými oznámeními. Nejinak tomu bylo i v letošním roce. Tak trošku kuriozní oznámení přijali policisté krátce před Štědrým dnem. Policistům volal muž a žádal je o pomoc na zubní pohotovosti v centru Liberce. Sdělil jim, že v čekárně je okolo 40 pacientů, kteří čekají na ošetření, ale sestra jim sdělila, že stihnou ošetřit v ten den pouze polovinu z nich. Muž s tím nesouhlasil a obrátil se proto na policisty s žádostí, aby s tím něco udělali. I s takovými situacemi si musí umět policisté poradit.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policisté s celníky kontrolovali na hranicích v Harrachově autobusy
Na vánoční nákupy bez nepříjemností dohlíží i policisté
Stříbrným Okrskářem roku je Petr Sýkora z OOP Semily
Anonym hrozil bombou ve vrchlabské bance
Zloděj s vrtákem si v Turnově znovu připravoval dům

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Lídrem TOP 09 v Libereckém kraji bude Zdeněk Chmelík

Výkonný výbor TOP 09 schválil kandidáty pro volby do Poslanecké sněmovny. Lídrem TOP 09 v Libereckém kraji se stal zastupitel města Liberec a technický ředitel výrobní firmy Zdeněk Chmelík. Na dalších místech kandidátky najdeme lékaře Miloše Rejmonta, krajinného inženýra Jiřího Klápštěho nebo ředitele jazykové školy Jiřího Vondráčka. TOP 09 bude kandidovat v koalici SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09). „Česká republika potřebuje plán pro cestu z krize, musíme konečně rozsvítit světlo na konci tunelu. Jako podnikatel sám moc dobře vím, jak těžké to dnes podnikatelé mají. Řadě z nich koronavirová krize zničila podnikání, jiní se drží zuby nehty a docházejí jim síly. Stát se bohužel na některé z nich úplně vykašlal a jiným poskytl jen nedostatečnou podporu. To jsou problémy, které musíme začít řešit co nejdřív,“ řekl lídr TOP 09 Zdeněk Chmelík.

Tipy na výlety po Českém ráji v nové podobě

Období jara a s ním spojené výletování se blíží. Pro snazší orientaci v nabídce regionu Sdružení Český ráj pro zájemce připravuje tipy na výlety v nové formě elektronického flipbooku. Aktuálně jsou k dispozici první z nich, a to je Český ráj ve filmu a pohádkách. „V katalogu najdete deset tipů na pohádkové výlety, v rámci kterých se můžete vypravit například na zámek Sychrov za princeznou Zlatovláskou, za čerty do Klokočských skal nebo loupežníkem Rumcajsem do Jičína. Flipbook si můžete pohodlně otevřít ve svých počítačích i telefonech, tipy jsou doplněny o fotogalerie a také trasu výletu na portálu mapy.cz," přiblížila Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sklářský gigant Crystalex přežil vlastní smrt
Podkrkonošská uzenina z Bělé sklízí úspěchy celá léta
Hořel dům ve Frýdštejně, jednu osobu ošetřili záchranáři
Všímavý semilský hasič uspíšil záchranu zraněné sousedky
Data ze sčítačů potvrzují výjimečnost turistického roku 2020

Nejčtenější články

02.03.: Všímavý semilský hasič uspíšil záchranu zraněné sousedky
01.03.: ORP Turnov dostala výjimku z omezení pohybu osob
01.03.: Policisté kontrolovali mezi Turnovem a Svijany dálniční známky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT