Jakub Mertlík ze Žižkovky postoupil do finále Geologické olympiády

15.04.2019 13:49:20 | Autor: redakce | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Jakub Mertlík ze Žižkovky postoupil do finále Geologické olympiády

Geologická olympiáda je předmětová soutěž ve znalostech z geologických disciplín, určená žákům základních a studentům středních škol. V Základní škole v Žižkově ulici v Turnově se žáci každoročně pilně připravují a slaví úspěchy. Stejně tomu bylo i letos v krajském kole na Technické univerzitě v Liberci.

Čest Turnova v krajském kole hájili Jan Kropáček ze 7. D, Vojtěch Mertlík z 6. B a Jakub Mertlík z 9. A. Vítězem krajského kola se stal Jakub Mertlík. Ze 100 bodů získal 91. Jakub bude Liberecký kraj reprezentovat v celostátním kole v Českých Budějovicích.

„Všem našim mladým geologům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a okresu, Jakubovi blahopřejeme a držíme mu palce do Českých Budějovic," uvedla za ZŠ Žižkova Turnov Jana Kepková.

Žáci turnovské ZŠ Žižkova v okresním kole Biologické olympiády Za zmínku stojí i úspěch Žižkováků v okresním kole Biologické olympiády. Téma letošního ročníku Příjem a výdej látek mnoho žáků odradilo. Ne však na Žižkovce. Mezi 20 účastníky okresního kola v Semilech vybojoval 1. místo Pavel Pokorný ze 7. D, 3. místo obsadil Vojtěch Mertlík z 6. B, na 4. místě skončil Jan Mizera z 6. A.

„Opět děkujeme. Pavlovi a Vojtěchovi přejeme úspěch v krajském kole. Naši žáci svými výsledky dokazují, že přírodním vědám se na Žižkovce daří. Radost z toho má i pan ředitel Ivo Filip, vystudovaný biolog a chemik," dodala Jana Kepková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Recitátoři ze Žižkovky se připravují do krajského kola Dětské recitace
Škola už je za dveřmi aneb Nebojme se zápisu na ZŠ Žižkova Turnov
Turnovská ZŠ Žižkova spolupracuje s hotelovou školou

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Horská služba opět proškolila strážce KRNAP

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP již poněkolikáté požádala kolegy z Horské služby Krkonoše o školení první pomoci. Takové školení proběhlo v minulých dnech na Vosecké boudě. „Během dvoudenního školení se čeští i polští strážci zaměřili na základní první pomoc," řekl vedoucí Terénní služby Správy KRNAP Jiří Marek. „Nacvičili jsme postupy při úrazu v horách, udržení základních životních funkcí, zastavení masivního krvácení, resuscitaci, postupy při alergických reakcích, diagnostiku hypoglykemie, ale také na správnou komunikaci s Horskou službou a záchranáři obecně," doplnil.

Na sociální služby má Liberecký kraj stále málo peněz

Téměř jednu miliardu korun požaduje Liberecký kraj pro příští rok na zajištění sociálních služeb v regionu. Požadavek je o 40 % vyšší než loni. Vychází však ze skutečných nákladů vynaložených na sociální služby v roce 2018 a z požadavků poskytovatelů sociálních služeb na rok 2019. Kraji letos chybí v této oblasti zhruba 55 milionů korun a již od začátku roku žádá stát o dorovnání. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krajský přebor: Sedmihorky na závěr nadstavby vyhrály v Bílém Kostele
Muzeum Českého ráje v září otevře novou horolezeckou expozici
Cyklojízda stezkou Járy Cimrmana 2019 objektivem Zdeňka Horáka
Volejbalistky Česka vyhrály nad Švédskem a postupují
Přednáška Petra Vodičky nejen o modelaření zakončí lomnickou výstavu

Nejčtenější články

16.06.: Přehled fotbalových výsledků 14. jarního kola
15.06.: Přepeře vydřenou výhrou ve Slatiňanech získaly v divizi druhé místo
16.06.: SDH Semily I mají další zápis v knize rekordů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT