Jakých hesel jsme se ve volební kampani nedočkali?

21.10.2017 14:17:05 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Pojizeří

Jakých hesel jsme se ve volební kampani nedočkali?

Krátce před vyhlášením výsledků voleb do Poslanecké sněmovny parlamentu České republiky je čas na vtipné, ale také logické poohlédnutí za tím, co v kampaních politických stran a hnutí nezaznělo. PS: Tak nějak nepočítám, že by se alespoň jedno z těch hesel mohlo v příštích volbách objevit, jedině snad u nějaké recesistické strany.

Přijmeme víc uprchlíků!

Mám na mysli víc Ukrajinců, kteří prchají také z válkou rozvrácené země.

Výhoda 1: Přitom by nám to bohatě přeplnilo unijní kvóty na přijímání uprchlíků. V posledních letech k nám přišlo bez protestů několik desítek tisíc Ukrajinců - proč některé africké státy se do kvót počítají a válečná Ukrajina ne?

Výhoda 2: I přes hodně tlumený příliv bratrů Slovanů kvůli brždění úplatnými ministerskými úředníky poprvé od roku 1993 vzrost počet obyvatel České republiky a důchodový účet je po několika letech v zisku (samozřejmě nejen díky tomu). Při větším přílivu by snad i skeptičtí statistici přehodnotili, že do 50 let v Česku vymřeme.

Snížíme platy učitelům! (a zvýšíme finance do samotného  vzdělání)

Učitelé jsou totiž jediní státní zaměstnanci, kteří pracují stěží pouze 9 měsíců v roce. Mají 2 měsíce prázdnin a další menší prázdniny k tomu dají přes celý další měsíc. Zkuste si tedy rozpočítat jejich výplaty do 9 měsíců a výše platů nebude malá, ale slušná.

Investice, a to velké, měly směřovat, především do samotného školství - vybavení učeben, školení učitelů, ukázání moderních postupů a metod, moderních pomůcek, zajímavých kroužků, na trenéry v kroužcích.

Výhoda: Učitelé budou rádi, že se zlepšuje prostředí ve školách, kde učí a žáci budou na hodiny i kroužky chodit s nadšením (alespoň někteří).

Do sportu dáme desetkrát víc než na kulturu!

Kultura má svoje ministerstvo, a to má rozpočet přes 10 miliard korun. Sport nemá svoje vlastní ministerstvo a několik let do něj i díky krachu projektu Sazka nešlo ze státní kasy téměř nic. V roce 2017 to mělo být kolem 10 miliard, ale kvůli aférám vzniklým na ministerstvu školství se dosud k některým klubům nedostaly finance dosud. Sport přitom provozuje aktivně i pasivně (jako diváci) desetkrát víc lidí než kulturu, logicky si tedy zaslouží podporu nejméně 100 miliard!

Výhoda: Stoupne sportovní aktivita dětí, protože nebudou muset všechno vybavení i samotné tréninky platit. Postupně se zlepší fyzická kondice obyvatelstva, které bude moci chodit na zrekonstruované stadiony a budou se moci i přímo na stadionech osprchovat a nepodívat se na 50 let staré rezavé zařízení a utéct...

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Od pátku do soboty probíhají parlamentní volby
Do parlamentu kandiduje v Libereckém kraji 24 subjektů
Už je potvrzeno, že v Jilemnici kvůli koupališti uspořádají referendum

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zloděj z harrachovské směnárny je ve vazbě

Aktuální informace se objevila v souvislosti s krádeží v harrachovské směnárně. V sobotu 19. ledna dopoledne poslal svým rozhodnutím Okresní soud v Semilech 32letého Gruzínce obviněného ze zločinu krádeže ve stadiu pokusu se škodou 1 077 506 korun a z přečinu poškození cizí věci do vazební věznice. Kompletní článek o případu

Termín pro přihlášení obcí do soutěže Zlatý erb prodloužen do 31. ledna

Obce a města Libereckého kraje se mohou ještě několik dní hlásit do soutěže o nejlepší webové stránky. Termín pro podání přihlášek do krajského kola Zlatého erbu organizátoři prodloužili do 31. ledna. Soutěž je organizována v krajských kolech a v navazujícím celostátním kole. Kraje sestavují odbornou porotu, která hodnotí webové stránky a elektronické služby svých měst a obcí. Veškeré další informace jsou uvedeny v propozicích soutěže (k dispozici na www.zlatyerb.cz). Účast v soutěži je pro města a obce zdarma. Předchozí článek k soutěži


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Malá čarodějnice přiletí do Rokytnice
Kraj přispěje na lepší ozvučení v Oblastní galerii Liberec
Benefiční ples hejtmana se tentokrát koná v krajské knihovně
Provoz na hřišti pod halou TSC v Turnově bude v roce 2019 omezen
V roce 2018 zemřelo na silnicích v Libereckém kraji 21 lidí

Nejčtenější články

18.01.: V Jilemnici je opět k vidění obří sněhový Krakonoš
18.01.: Ze směnárny v Harrachově si chtěli odnést milion, krádež ale zpackali
18.01.: Lednový program Městského kina v Lomnici nad Popelkou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT