Jakých hesel jsme se ve volební kampani nedočkali?

21.10.2017 14:17:05 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Pojizeří

Jakých hesel jsme se ve volební kampani nedočkali?

Krátce před vyhlášením výsledků voleb do Poslanecké sněmovny parlamentu České republiky je čas na vtipné, ale také logické poohlédnutí za tím, co v kampaních politických stran a hnutí nezaznělo. PS: Tak nějak nepočítám, že by se alespoň jedno z těch hesel mohlo v příštích volbách objevit, jedině snad u nějaké recesistické strany.

Přijmeme víc uprchlíků!

Mám na mysli víc Ukrajinců, kteří prchají také z válkou rozvrácené země.

Výhoda 1: Přitom by nám to bohatě přeplnilo unijní kvóty na přijímání uprchlíků. V posledních letech k nám přišlo bez protestů několik desítek tisíc Ukrajinců - proč některé africké státy se do kvót počítají a válečná Ukrajina ne?

Výhoda 2: I přes hodně tlumený příliv bratrů Slovanů kvůli brždění úplatnými ministerskými úředníky poprvé od roku 1993 vzrost počet obyvatel České republiky a důchodový účet je po několika letech v zisku (samozřejmě nejen díky tomu). Při větším přílivu by snad i skeptičtí statistici přehodnotili, že do 50 let v Česku vymřeme.

Snížíme platy učitelům! (a zvýšíme finance do samotného  vzdělání)

Učitelé jsou totiž jediní státní zaměstnanci, kteří pracují stěží pouze 9 měsíců v roce. Mají 2 měsíce prázdnin a další menší prázdniny k tomu dají přes celý další měsíc. Zkuste si tedy rozpočítat jejich výplaty do 9 měsíců a výše platů nebude malá, ale slušná.

Investice, a to velké, měly směřovat, především do samotného školství - vybavení učeben, školení učitelů, ukázání moderních postupů a metod, moderních pomůcek, zajímavých kroužků, na trenéry v kroužcích.

Výhoda: Učitelé budou rádi, že se zlepšuje prostředí ve školách, kde učí a žáci budou na hodiny i kroužky chodit s nadšením (alespoň někteří).

Do sportu dáme desetkrát víc než na kulturu!

Kultura má svoje ministerstvo, a to má rozpočet přes 10 miliard korun. Sport nemá svoje vlastní ministerstvo a několik let do něj i díky krachu projektu Sazka nešlo ze státní kasy téměř nic. V roce 2017 to mělo být kolem 10 miliard, ale kvůli aférám vzniklým na ministerstvu školství se dosud k některým klubům nedostaly finance dosud. Sport přitom provozuje aktivně i pasivně (jako diváci) desetkrát víc lidí než kulturu, logicky si tedy zaslouží podporu nejméně 100 miliard!

Výhoda: Stoupne sportovní aktivita dětí, protože nebudou muset všechno vybavení i samotné tréninky platit. Postupně se zlepší fyzická kondice obyvatelstva, které bude moci chodit na zrekonstruované stadiony a budou se moci i přímo na stadionech osprchovat a nepodívat se na 50 let staré rezavé zařízení a utéct...

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Od pátku do soboty probíhají parlamentní volby
Do parlamentu kandiduje v Libereckém kraji 24 subjektů
Už je potvrzeno, že v Jilemnici kvůli koupališti uspořádají referendum

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch vyhlásí čtyři dotace

Zastupitelstvo Libereckého kraje na svém zasedání koncem minulého roku schválilo vyhlášení čtyř dotačních programů v oblasti kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Konkrétně Kulturní aktivity v Libereckém kraji, program Záchrana a obnova památek, dále Stavebně historický průzkum a Podpora rozvoje cestovního ruchu v Libereckém kraji. Celkem je ve všech čtyřech programech k rozdělení připraveno přes 17 milionů korun. Více podrobností

Kvůli sněžení je pro kamiony i ve středu uzavřena silnice na Harrachov

Na základě vydané výstrahy ČHMI č. PVI 2018/05 a zhoršující se sjízdnosti komunikace byl ve středu ve 13.30 opět omezen provoz na silnici I/10 z Tanvaldu do Harrachova a dále na hraniční přechod s Polskem, pro nákladní vozidla nad 3,5 tuny (s výjimkou autobusů). Aktuálně se na území celého Libereckého kraje vyskytují velmi intenzivní sněhové srážky, při kterých může za relativně krátkou dobu napadnout i několik centimetrů nového sněhu. Ve vyšších polohách se díky větru mohou vytvářet sněhové jazyky a závěje. Sněhové srážky budou ve středu a v průběhu čtvrtka komplikovat dopravu ve vyšších polohách na celém území Libereckého kraje (zejména nákladní dopravu). Více informací o dopravě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Silný vítr přinesl výpadky proudu i kácí stromy. Přesně 11 let po Kyrillu
Veronika Vítková potřetí třetí
První občánek Jilemnice roku 2018 se jmenuje Jiří Podlipný
Obrazem: Myslivecký bál v Bozkově 2018
FOTO: O výrobě a historii vánočních ozdob přednášel Jiří Jákl

Nejčtenější články

16.01.: Na Spálově se střetl vlak s osobním autem
18.01.: Sníh komplikuje nadále dopravu v Libereckém kraji
16.01.: Kvůli sněžení je pro kamiony opět uzavřena silnice na Harrachov

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT