Jakých hesel jsme se ve volební kampani nedočkali?

21.10.2017 14:17:05 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Pojizeří

Jakých hesel jsme se ve volební kampani nedočkali?

Krátce před vyhlášením výsledků voleb do Poslanecké sněmovny parlamentu České republiky je čas na vtipné, ale také logické poohlédnutí za tím, co v kampaních politických stran a hnutí nezaznělo. PS: Tak nějak nepočítám, že by se alespoň jedno z těch hesel mohlo v příštích volbách objevit, jedině snad u nějaké recesistické strany.

Přijmeme víc uprchlíků!

Mám na mysli víc Ukrajinců, kteří prchají také z válkou rozvrácené země.

Výhoda 1: Přitom by nám to bohatě přeplnilo unijní kvóty na přijímání uprchlíků. V posledních letech k nám přišlo bez protestů několik desítek tisíc Ukrajinců - proč některé africké státy se do kvót počítají a válečná Ukrajina ne?

Výhoda 2: I přes hodně tlumený příliv bratrů Slovanů kvůli brždění úplatnými ministerskými úředníky poprvé od roku 1993 vzrost počet obyvatel České republiky a důchodový účet je po několika letech v zisku (samozřejmě nejen díky tomu). Při větším přílivu by snad i skeptičtí statistici přehodnotili, že do 50 let v Česku vymřeme.

Snížíme platy učitelům! (a zvýšíme finance do samotného  vzdělání)

Učitelé jsou totiž jediní státní zaměstnanci, kteří pracují stěží pouze 9 měsíců v roce. Mají 2 měsíce prázdnin a další menší prázdniny k tomu dají přes celý další měsíc. Zkuste si tedy rozpočítat jejich výplaty do 9 měsíců a výše platů nebude malá, ale slušná.

Investice, a to velké, měly směřovat, především do samotného školství - vybavení učeben, školení učitelů, ukázání moderních postupů a metod, moderních pomůcek, zajímavých kroužků, na trenéry v kroužcích.

Výhoda: Učitelé budou rádi, že se zlepšuje prostředí ve školách, kde učí a žáci budou na hodiny i kroužky chodit s nadšením (alespoň někteří).

Do sportu dáme desetkrát víc než na kulturu!

Kultura má svoje ministerstvo, a to má rozpočet přes 10 miliard korun. Sport nemá svoje vlastní ministerstvo a několik let do něj i díky krachu projektu Sazka nešlo ze státní kasy téměř nic. V roce 2017 to mělo být kolem 10 miliard, ale kvůli aférám vzniklým na ministerstvu školství se dosud k některým klubům nedostaly finance dosud. Sport přitom provozuje aktivně i pasivně (jako diváci) desetkrát víc lidí než kulturu, logicky si tedy zaslouží podporu nejméně 100 miliard!

Výhoda: Stoupne sportovní aktivita dětí, protože nebudou muset všechno vybavení i samotné tréninky platit. Postupně se zlepší fyzická kondice obyvatelstva, které bude moci chodit na zrekonstruované stadiony a budou se moci i přímo na stadionech osprchovat a nepodívat se na 50 let staré rezavé zařízení a utéct...

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Od pátku do soboty probíhají parlamentní volby
Do parlamentu kandiduje v Libereckém kraji 24 subjektů
Už je potvrzeno, že v Jilemnici kvůli koupališti uspořádají referendum

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Silnice kolem Souše bude od 24. dubna 2018 opět otevřena

Silnice II/290 podél vodní nádrže Souš, v úseku Desná - Smědava, bude po zimní přestávce znovu průjezdná. Po provedené kontrole bude silnice otevřena o půlnoci z pondělí 23. dubna na úterý 24. dubna 2018. Více podrobností na Našem Jablonecku

V Turnově proběhla výměna varovných sirén

V souvislosti s technickým vývojem a množstvím různorodých mimořádných událostí došlo na území města Turnova k výměně starých rotačních sirén. Rotační sirény byly postupně nahrazovány novými elektronickými sirénami, které mimo jiné mohou vydávat různé druhy akustických varovných signálů. Mohou poskytnout mluvenou informaci o druhu mimořádné události, které zajistí včasnou a správnou reakci obyvatelstva na varovný signál.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jičínskou cykloligu 2018 zahájí tradiční závod z Jičína do Lochova a zpět
Jak jsme uklízeli Semily
FOTO: Traktoriáda při 12. ročníku přilákala na Vyskeř tři tisíce diváků
I.A třída: Lomnice díky zlepšení ve druhé půli vyhrála ve Cvikově
Vrtulníky prověří při cvičení zásahy v Semilech, Lomnici i Malé Skále

Nejčtenější články

24.04.: FOTO: Traktoriáda při 12. ročníku přilákala na Vyskeř tři tisíce diváků
22.04.: Přehled fotbalových výsledků pátého jarního kola
24.04.: Vrtulníky prověří při cvičení zásahy v Semilech, Lomnici i Malé Skále

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT