Jakých hesel jsme se ve volební kampani nedočkali?

21.10.2017 14:17:05 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Pojizeří

Jakých hesel jsme se ve volební kampani nedočkali?

Krátce před vyhlášením výsledků voleb do Poslanecké sněmovny parlamentu České republiky je čas na vtipné, ale také logické poohlédnutí za tím, co v kampaních politických stran a hnutí nezaznělo. PS: Tak nějak nepočítám, že by se alespoň jedno z těch hesel mohlo v příštích volbách objevit, jedině snad u nějaké recesistické strany.

Přijmeme víc uprchlíků!

Mám na mysli víc Ukrajinců, kteří prchají také z válkou rozvrácené země.

Výhoda 1: Přitom by nám to bohatě přeplnilo unijní kvóty na přijímání uprchlíků. V posledních letech k nám přišlo bez protestů několik desítek tisíc Ukrajinců - proč některé africké státy se do kvót počítají a válečná Ukrajina ne?

Výhoda 2: I přes hodně tlumený příliv bratrů Slovanů kvůli brždění úplatnými ministerskými úředníky poprvé od roku 1993 vzrost počet obyvatel České republiky a důchodový účet je po několika letech v zisku (samozřejmě nejen díky tomu). Při větším přílivu by snad i skeptičtí statistici přehodnotili, že do 50 let v Česku vymřeme.

Snížíme platy učitelům! (a zvýšíme finance do samotného  vzdělání)

Učitelé jsou totiž jediní státní zaměstnanci, kteří pracují stěží pouze 9 měsíců v roce. Mají 2 měsíce prázdnin a další menší prázdniny k tomu dají přes celý další měsíc. Zkuste si tedy rozpočítat jejich výplaty do 9 měsíců a výše platů nebude malá, ale slušná.

Investice, a to velké, měly směřovat, především do samotného školství - vybavení učeben, školení učitelů, ukázání moderních postupů a metod, moderních pomůcek, zajímavých kroužků, na trenéry v kroužcích.

Výhoda: Učitelé budou rádi, že se zlepšuje prostředí ve školách, kde učí a žáci budou na hodiny i kroužky chodit s nadšením (alespoň někteří).

Do sportu dáme desetkrát víc než na kulturu!

Kultura má svoje ministerstvo, a to má rozpočet přes 10 miliard korun. Sport nemá svoje vlastní ministerstvo a několik let do něj i díky krachu projektu Sazka nešlo ze státní kasy téměř nic. V roce 2017 to mělo být kolem 10 miliard, ale kvůli aférám vzniklým na ministerstvu školství se dosud k některým klubům nedostaly finance dosud. Sport přitom provozuje aktivně i pasivně (jako diváci) desetkrát víc lidí než kulturu, logicky si tedy zaslouží podporu nejméně 100 miliard!

Výhoda: Stoupne sportovní aktivita dětí, protože nebudou muset všechno vybavení i samotné tréninky platit. Postupně se zlepší fyzická kondice obyvatelstva, které bude moci chodit na zrekonstruované stadiony a budou se moci i přímo na stadionech osprchovat a nepodívat se na 50 let staré rezavé zařízení a utéct...

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Od pátku do soboty probíhají parlamentní volby
Do parlamentu kandiduje v Libereckém kraji 24 subjektů
Už je potvrzeno, že v Jilemnici kvůli koupališti uspořádají referendum

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Nová jablonecká koalice se představila na tiskové konferenci

Na společné tiskové konferenci v hotelu Břízky se představili v pondělí 15. října kandidáti nové trojkoalice (ANO, Piráti a Společně pro Jablonec) na primátora a náměstky. Novým primátorem Jablonce bude dle smlouvy předseda místní organizace a lídr kandidátky hnutí ANO Milan Kroupa. Novým náměstkem primátora pro ekonomiku bude ekonom Štěpán Matek ze Společně pro Jablonec, pozice náměstka pro rozvoj města připadne architektovi Jakubu Chuchlíkovi z Pirátů a pedagog David Mánek z hnutí ANO se stane náměstkem pro oblast humanitní. Více podrobností ve videoreportáži na Našem Jablonecku

Uzavírka sjezdu v Ohrazenicích

Z důvodu výstavby protihlukové stěny v Ohrazenicích dojde v pondělí 15. října k částečné uzavírce provozu na silnici I/35 (km cca 42,00) a na silnici I/10 (sjezdové větve na silnici I/35 ve směru na Liberec). A dále k úplné uzavírce odbočovacího pruhu na Ohrazenice ze silnice I/10 ve směru na Turnov. Doba trvání úplné uzavírky je plánována do 30. 11. 2018, částečná uzavírka do 18. 12. 2018. Z důvodu uzavírky sjezdu v Ohrazenicích dojde k výlukám pravidelných autobusových linek 340, 350, 530 a 550. V obci Paceřice bude pro dopravu ve směru do Turnova zřízena provizorní zastávka Paceřice, obec.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Waldorfská školka získala certifikát v projektu Skutečně zdravá škola
Raven’s Night v Továrně Mastných ukáže pravý rockový nářez
Od 21. října se bude zase jezdit z Brodu do Semil přes Mlýnský potok
Až do konce října bude výluka na trati Železný Brod - Velké Hamry
FOTO: Vítězství v Benešovském maratonu obhájil Tomáš Šťastný

Nejčtenější články

18.10.: Od 21. října se bude zase jezdit z Brodu do Semil přes Mlýnský potok
17.10.: V Semilech přemísťují autobusovou zastávku blíže do centra
16.10.: Z pomníku Riegra v Semilech vyzvedli schránku, je v péči restaurátorek

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Mostecko

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT