Jakých hesel jsme se ve volební kampani nedočkali?

21.10.2017 14:17:05 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Pojizeří

Jakých hesel jsme se ve volební kampani nedočkali?

Krátce před vyhlášením výsledků voleb do Poslanecké sněmovny parlamentu České republiky je čas na vtipné, ale také logické poohlédnutí za tím, co v kampaních politických stran a hnutí nezaznělo. PS: Tak nějak nepočítám, že by se alespoň jedno z těch hesel mohlo v příštích volbách objevit, jedině snad u nějaké recesistické strany.

Přijmeme víc uprchlíků!

Mám na mysli víc Ukrajinců, kteří prchají také z válkou rozvrácené země.

Výhoda 1: Přitom by nám to bohatě přeplnilo unijní kvóty na přijímání uprchlíků. V posledních letech k nám přišlo bez protestů několik desítek tisíc Ukrajinců - proč některé africké státy se do kvót počítají a válečná Ukrajina ne?

Výhoda 2: I přes hodně tlumený příliv bratrů Slovanů kvůli brždění úplatnými ministerskými úředníky poprvé od roku 1993 vzrost počet obyvatel České republiky a důchodový účet je po několika letech v zisku (samozřejmě nejen díky tomu). Při větším přílivu by snad i skeptičtí statistici přehodnotili, že do 50 let v Česku vymřeme.

Snížíme platy učitelům! (a zvýšíme finance do samotného  vzdělání)

Učitelé jsou totiž jediní státní zaměstnanci, kteří pracují stěží pouze 9 měsíců v roce. Mají 2 měsíce prázdnin a další menší prázdniny k tomu dají přes celý další měsíc. Zkuste si tedy rozpočítat jejich výplaty do 9 měsíců a výše platů nebude malá, ale slušná.

Investice, a to velké, měly směřovat, především do samotného školství - vybavení učeben, školení učitelů, ukázání moderních postupů a metod, moderních pomůcek, zajímavých kroužků, na trenéry v kroužcích.

Výhoda: Učitelé budou rádi, že se zlepšuje prostředí ve školách, kde učí a žáci budou na hodiny i kroužky chodit s nadšením (alespoň někteří).

Do sportu dáme desetkrát víc než na kulturu!

Kultura má svoje ministerstvo, a to má rozpočet přes 10 miliard korun. Sport nemá svoje vlastní ministerstvo a několik let do něj i díky krachu projektu Sazka nešlo ze státní kasy téměř nic. V roce 2017 to mělo být kolem 10 miliard, ale kvůli aférám vzniklým na ministerstvu školství se dosud k některým klubům nedostaly finance dosud. Sport přitom provozuje aktivně i pasivně (jako diváci) desetkrát víc lidí než kulturu, logicky si tedy zaslouží podporu nejméně 100 miliard!

Výhoda: Stoupne sportovní aktivita dětí, protože nebudou muset všechno vybavení i samotné tréninky platit. Postupně se zlepší fyzická kondice obyvatelstva, které bude moci chodit na zrekonstruované stadiony a budou se moci i přímo na stadionech osprchovat a nepodívat se na 50 let staré rezavé zařízení a utéct...

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Od pátku do soboty probíhají parlamentní volby
Do parlamentu kandiduje v Libereckém kraji 24 subjektů
Už je potvrzeno, že v Jilemnici kvůli koupališti uspořádají referendum

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jablonecký bazén se po rekonstrukci otevře 1. srpna

Stavební práce ve vnitřku jabloneckého bazénu se chýlí ke konci. Bazén se návštěvníkům opět otevře 1. srpna. Nová je střecha, zasklená terasa v bazénové hale i dvě kabiny v sauně. To, co není na první pohled vidět, ale návštěvník také ocení, jsou vyhřívané lavice nebo sádrokartonové podhledy v bazénové hale. Více podrobností na Našem Jablonecku

V cyklodopravě kraj podpoří několik projektů, i cestu Jablonec - Rádlo

Kraj podpořil další projekty v oblasti cyklodopravy. Zastupitelstvo kraje rozhodlo o poskytnutí individuálních dotací v celkové výši 1,9 milionu korun. Podpořen byl i projekt napojení Jablonce nad Nisou na cyklotrasu Odra - Nisa do obce Rádlo podél silnice I/65. Za podpory kraje vznikne i vyhledávací studie na novou cyklostezku Panenský potok mezi městy Jablonné v Podještědí a Mimoň. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dobrovolníci přijedou do Harrachova pomáhat při festivalu dřevosochání
Děti nejen z Turnova zabaví Den s mineralogem a prázdninové dílny
První ročník šampionátu v bezudidlovém jezdectví proběhne v Chrastavě
O 8 milionů více přispěje kraj obcím v rámci Programu obnovy venkova
Obrazem: Závod veteránů Okolo Elišky 2018

Nejčtenější články

16.07.: Z Kozákova již podesáté posviští nejrychlejší jezdci na skateboardech
16.07.: Požár pole v Radostné pod Kozákovem likvidovalo sedm jednotek hasičů
18.07.: Nejlevnější nájmy bytů z Libereckého kraje jsou v Semilech

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT