Jaroslav Krejčík druhý při výstupu na věž, semilské družstvo třetí

14.06.2019 20:59:52 | Autor: Zdenka Štrauchová a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily,Liberecký kraj

Krajská soutěž HZS Libereckého kraje v požárním sportu se konala ve čtvrtek 13. června v Liberci. Po slavnostním nástupu soutěž odstartovala na městském stadionu. Kvůli mokrým překážkám a velkému riziku zranění hasičů byl vynechán běh na 100 metrů s překážkami a štafeta 4x 100 metrů s překážkami. Začínalo se tak královskou disciplínou požárního sportu - požárním útokem, ve kterém soutěží sedmičlenná družstva.

Do závodu družstev z jednotlivých územních odborů se také připojili drážní hasiči a družstvo denních zaměstnanců HZS LK.

Poté se závodníci přesunuli na centrální stanici v Liberci, kde probíhal výstup do 4. patra cvičné věže. Po součtu výsledků zvítězil Martin Kullhavý ze stanice Liberec, stříbrnou příčku obsadil Jaroslav Krejčík ze stanice Semily a bronz vybojoval Matěj Masný z Liberce.

V celkovém pořadí (útoky, věž) dopadly jednotlivé územní odbory následovně: První místo náleželo ÚO Liberec, stříbro získalo družstvo HZS SŽDC Liberec, třetí příčka připadla ÚO Semily, jako čtvrtí odjížděli ze soutěže hasiči z České Lípy a páté místo obsadili hasiči z ÚO Jablonec nad Nisou.

Kompletní výsledky s časy najdete v přiloženém souboru níže.