Jazz pod Kozákovem 2017 přivítá Dannie Ellu a Jaroslava Svěceného

10.11.2017 16:33:41 | Autor: Štěpán Strnad | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Jazz pod Kozákovem 2017 přivítá Dannie Ellu a Jaroslava Svěceného

V polovině listopadu startuje v Semilech jeden z nejstarších jazzových festivalů v České republice, tedy Jazz pod Kozákovem. Letošní 31. ročník bude opravdu nadupaný a o novinky nebude nouze.

Netradičně začíná již 10. listopadu od 18 hodin v kině Jitřenka Semily. Zde festival otevře jazzový film Pára nad řekou. Po skončení filmu to bude v kavárně Jitro roztáčet místní jazzová kapela Šumný jazz.

Další akcí a novinkou bude speciální, naučný jazzový koncert pro semilské základní a střední školy. Tato akce se uskuteční v sále KC Golf Semily dne 16. listopadu 2017 od 10 hodin. Žáci a studenti se během dopoledne seznámí s jazzem jakožto hudební formou, nahlédnou do historie Jazzu a uslyší známé jazzové melodie v podání žákovského orchestru ZUŠ Železný Brod pod vedením Rudolfa Müllera. Po koncertu na ně bude čekat i příjemné překvapení!

A máme tu hlavní festivalové dny a slavnostní koncerty letos nově situované k 17. listopadu Dni boje za svobodu a demokracii. Jazzový víkend odstartuje v pátek v 17 hodin v předsálí KC Golf Semily otevřením výstavy věnované jednatřicet let trvající tradici Jazzu pod Kozákovem v Semilech. Následovat bude od 18 hodin v horní restauraci první festivalový koncert. Laděný bude do hopsavých rytmů energického jazzu, R&B, Soulu a Blues. Pódium nám na správnou teplotu zahřeje semilská kapela The PeaNuts složená z mladých a nadějných muzikantů interpretujících především klasický blues. Pokračovat bude přední pražské Tom Vybíral Trio, složené z vynikajících jazzmeanů. Uslyšíte moderní jazz s propojením vlastní tvorby.

A teď přijde královna....?

Opravdu o další vystoupení se postará nekorunovaná královna českého R&B. Zpěvačka Dannie Ella je velmi výraznou osobností české popové hudební scény. Rhythm and Blues studovala u jeho samotných kořenů v americkém New Yorku. Zde sklízela bouřlivé ovace nejen od afroamerického publika, které ji ocenilo jako jedinou "bílou" zpěvačku, která svým "černým" hlasem dokáže donutit afroamerické publikum v celém klubu křičet a tleskat ve stoje.

Celý večer uzavře opět místní bluesová kapela Blues Friends ve složení Miloš Farský, Bohouš Kadleček, Vašek Matěcha a Ruda Fišer.

Jaroslav Svěcený<br />Autor: Archiv pořadatelůHlavní, slavnostní koncert Jazzu pod Kozákovem 2017 proběhne v sobotu 18. listopadu od 18 hodin v hlavním sále KC Golf Semily. O tom, že to bude večer plný hvězd, není pochyb.

 Prvním vystupujícím bude jeden z nejvýznamnějších současných českých houslistů a výrazná osobnost české hudební scény. V jazzových inspiracích napříč stoletími zazní virtuózní housle v rukou Jaroslava Svěceného, jehož koncertní projekty přitahují publikum všech věkových skupin. Jaroslav Svěcený vystoupí v Semilech po boku Komorního orchestru, který je složen z nejlepších pražských instrumentalistů a klasického jazzového uskupení Tom Vybíral Trio.

Druhou hvězdou sobotního večera bude americký wedding singer Chuck Wansley a Csaba Csendes trio. Chuck Wansley je vynikající zpěvák s krásným, plným a nenapodobitelným černošským hlasem. Výčet hráčů, se kterými spolupracoval, by vydal na několik stránek. V současné době žije a působí v Los Angeles. Slavnostní večer ukončí swingová párty v předsálí.

Věřte, že pokud navštívíte jeden z koncertů Jazzu pod Kozákovem nebudete ani trošku litovat. Naopak zapomenete na všechny strasti všedního dne, odreagujete se a ještě si odnesete sebou domů kus té pohodové jazzové nálady.

Tak nezapomeňte 17. a 18. listopadu 2017 v KC Golf Semily bude neopakovatelný Jazz pod Kozákovem.

Akce Kulturního centra Golf Semily v listopadu

Předchozí ročníky: 

2016: Jubilejní 30. Jazz pod Kozákovem zahájí Jan Smigmator a Dasha

2015: Obrazem: Páteční program 29. Jazzu pod Kozákovem

2014: Osmadvacátý Jazz pod Kozákovem opět nabídl skvělá vystoupení

2013: Hvězdami letošního Jazzu pod Kozákovem jsou Havelka a Kerndl

2012: Hvězdou letošního Jazzu pod Kozákovem je zpěvačka Yvonne Sanchez

2011: Čtvrtstoletí Jazzu pod Kozákovem oslavili bohatým programem 

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty 

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch vyhlásí čtyři dotace

Zastupitelstvo Libereckého kraje na svém zasedání koncem minulého roku schválilo vyhlášení čtyř dotačních programů v oblasti kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Konkrétně Kulturní aktivity v Libereckém kraji, program Záchrana a obnova památek, dále Stavebně historický průzkum a Podpora rozvoje cestovního ruchu v Libereckém kraji. Celkem je ve všech čtyřech programech k rozdělení připraveno přes 17 milionů korun. Více podrobností

Kvůli sněžení je pro kamiony i ve středu uzavřena silnice na Harrachov

Na základě vydané výstrahy ČHMI č. PVI 2018/05 a zhoršující se sjízdnosti komunikace byl ve středu ve 13.30 opět omezen provoz na silnici I/10 z Tanvaldu do Harrachova a dále na hraniční přechod s Polskem, pro nákladní vozidla nad 3,5 tuny (s výjimkou autobusů). Aktuálně se na území celého Libereckého kraje vyskytují velmi intenzivní sněhové srážky, při kterých může za relativně krátkou dobu napadnout i několik centimetrů nového sněhu. Ve vyšších polohách se díky větru mohou vytvářet sněhové jazyky a závěje. Sněhové srážky budou ve středu a v průběhu čtvrtka komplikovat dopravu ve vyšších polohách na celém území Libereckého kraje (zejména nákladní dopravu). Více informací o dopravě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po střetu s vlakem v Tanvaldě zemřela žena, další nehoda i na Smržovce
Ke smrtelnému úrazu došlo při těžbě dřeva u Poniklé
Do hor se vrátila zima, skvělé podmínky k lyžování nabízí i Rokytnice
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. ledna
Ve skiareálu Ještěd startuje legendární Winter Spartan Race

Nejčtenější články

18.01.: Sníh komplikuje nadále dopravu v Libereckém kraji
18.01.: První občánek Jilemnice roku 2018 se jmenuje Jiří Podlipný
18.01.: Silný vítr přinesl výpadky proudu i kácí stromy. Přesně 11 let po Kyrillu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT