Jazz pod Kozákovem 2017 přivítá Dannie Ellu a Jaroslava Svěceného

10.11.2017 16:33:41 | Autor: Štěpán Strnad | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Jazz pod Kozákovem 2017 přivítá Dannie Ellu a Jaroslava Svěceného

V polovině listopadu startuje v Semilech jeden z nejstarších jazzových festivalů v České republice, tedy Jazz pod Kozákovem. Letošní 31. ročník bude opravdu nadupaný a o novinky nebude nouze.

Netradičně začíná již 10. listopadu od 18 hodin v kině Jitřenka Semily. Zde festival otevře jazzový film Pára nad řekou. Po skončení filmu to bude v kavárně Jitro roztáčet místní jazzová kapela Šumný jazz.

Další akcí a novinkou bude speciální, naučný jazzový koncert pro semilské základní a střední školy. Tato akce se uskuteční v sále KC Golf Semily dne 16. listopadu 2017 od 10 hodin. Žáci a studenti se během dopoledne seznámí s jazzem jakožto hudební formou, nahlédnou do historie Jazzu a uslyší známé jazzové melodie v podání žákovského orchestru ZUŠ Železný Brod pod vedením Rudolfa Müllera. Po koncertu na ně bude čekat i příjemné překvapení!

A máme tu hlavní festivalové dny a slavnostní koncerty letos nově situované k 17. listopadu Dni boje za svobodu a demokracii. Jazzový víkend odstartuje v pátek v 17 hodin v předsálí KC Golf Semily otevřením výstavy věnované jednatřicet let trvající tradici Jazzu pod Kozákovem v Semilech. Následovat bude od 18 hodin v horní restauraci první festivalový koncert. Laděný bude do hopsavých rytmů energického jazzu, R&B, Soulu a Blues. Pódium nám na správnou teplotu zahřeje semilská kapela The PeaNuts složená z mladých a nadějných muzikantů interpretujících především klasický blues. Pokračovat bude přední pražské Tom Vybíral Trio, složené z vynikajících jazzmeanů. Uslyšíte moderní jazz s propojením vlastní tvorby.

A teď přijde královna....?

Opravdu o další vystoupení se postará nekorunovaná královna českého R&B. Zpěvačka Dannie Ella je velmi výraznou osobností české popové hudební scény. Rhythm and Blues studovala u jeho samotných kořenů v americkém New Yorku. Zde sklízela bouřlivé ovace nejen od afroamerického publika, které ji ocenilo jako jedinou "bílou" zpěvačku, která svým "černým" hlasem dokáže donutit afroamerické publikum v celém klubu křičet a tleskat ve stoje.

Celý večer uzavře opět místní bluesová kapela Blues Friends ve složení Miloš Farský, Bohouš Kadleček, Vašek Matěcha a Ruda Fišer.

Jaroslav Svěcený<br />Autor: Archiv pořadatelůHlavní, slavnostní koncert Jazzu pod Kozákovem 2017 proběhne v sobotu 18. listopadu od 18 hodin v hlavním sále KC Golf Semily. O tom, že to bude večer plný hvězd, není pochyb.

 Prvním vystupujícím bude jeden z nejvýznamnějších současných českých houslistů a výrazná osobnost české hudební scény. V jazzových inspiracích napříč stoletími zazní virtuózní housle v rukou Jaroslava Svěceného, jehož koncertní projekty přitahují publikum všech věkových skupin. Jaroslav Svěcený vystoupí v Semilech po boku Komorního orchestru, který je složen z nejlepších pražských instrumentalistů a klasického jazzového uskupení Tom Vybíral Trio.

Druhou hvězdou sobotního večera bude americký wedding singer Chuck Wansley a Csaba Csendes trio. Chuck Wansley je vynikající zpěvák s krásným, plným a nenapodobitelným černošským hlasem. Výčet hráčů, se kterými spolupracoval, by vydal na několik stránek. V současné době žije a působí v Los Angeles. Slavnostní večer ukončí swingová párty v předsálí.

Věřte, že pokud navštívíte jeden z koncertů Jazzu pod Kozákovem nebudete ani trošku litovat. Naopak zapomenete na všechny strasti všedního dne, odreagujete se a ještě si odnesete sebou domů kus té pohodové jazzové nálady.

Tak nezapomeňte 17. a 18. listopadu 2017 v KC Golf Semily bude neopakovatelný Jazz pod Kozákovem.

Akce Kulturního centra Golf Semily v listopadu

Předchozí ročníky: 

2016: Jubilejní 30. Jazz pod Kozákovem zahájí Jan Smigmator a Dasha

2015: Obrazem: Páteční program 29. Jazzu pod Kozákovem

2014: Osmadvacátý Jazz pod Kozákovem opět nabídl skvělá vystoupení

2013: Hvězdami letošního Jazzu pod Kozákovem jsou Havelka a Kerndl

2012: Hvězdou letošního Jazzu pod Kozákovem je zpěvačka Yvonne Sanchez

2011: Čtvrtstoletí Jazzu pod Kozákovem oslavili bohatým programem 

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty 

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jablonecký bazén se po rekonstrukci otevře 1. srpna

Stavební práce ve vnitřku jabloneckého bazénu se chýlí ke konci. Bazén se návštěvníkům opět otevře 1. srpna. Nová je střecha, zasklená terasa v bazénové hale i dvě kabiny v sauně. To, co není na první pohled vidět, ale návštěvník také ocení, jsou vyhřívané lavice nebo sádrokartonové podhledy v bazénové hale. Více podrobností na Našem Jablonecku

V cyklodopravě kraj podpoří několik projektů, i cestu Jablonec - Rádlo

Kraj podpořil další projekty v oblasti cyklodopravy. Zastupitelstvo kraje rozhodlo o poskytnutí individuálních dotací v celkové výši 1,9 milionu korun. Podpořen byl i projekt napojení Jablonce nad Nisou na cyklotrasu Odra - Nisa do obce Rádlo podél silnice I/65. Za podpory kraje vznikne i vyhledávací studie na novou cyklostezku Panenský potok mezi městy Jablonné v Podještědí a Mimoň. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 20. až 22. července
V centru Turnova začala fungovat úschovna kol
Prázdninový program turnovské knihovny Antonína Marka
V Maškově zahradě v Turnově pořádali 3. ročník bruslařských závodů
Běžci do vrchu poběží z Rokytnice na Dvoračky

Nejčtenější články

18.07.: Nejlevnější nájmy bytů z Libereckého kraje jsou v Semilech
17.07.: Přepeře si v první přípravě vyšláply na Arsenal
17.07.: Ohlédnutí za desátým Hasičským táborem SDH Semily I

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT