Jazz pod Kozákovem 2017 přivítá Dannie Ellu a Jaroslava Svěceného

10.11.2017 16:33:41 | Autor: Štěpán Strnad | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Jazz pod Kozákovem 2017 přivítá Dannie Ellu a Jaroslava Svěceného

V polovině listopadu startuje v Semilech jeden z nejstarších jazzových festivalů v České republice, tedy Jazz pod Kozákovem. Letošní 31. ročník bude opravdu nadupaný a o novinky nebude nouze.

Netradičně začíná již 10. listopadu od 18 hodin v kině Jitřenka Semily. Zde festival otevře jazzový film Pára nad řekou. Po skončení filmu to bude v kavárně Jitro roztáčet místní jazzová kapela Šumný jazz.

Další akcí a novinkou bude speciální, naučný jazzový koncert pro semilské základní a střední školy. Tato akce se uskuteční v sále KC Golf Semily dne 16. listopadu 2017 od 10 hodin. Žáci a studenti se během dopoledne seznámí s jazzem jakožto hudební formou, nahlédnou do historie Jazzu a uslyší známé jazzové melodie v podání žákovského orchestru ZUŠ Železný Brod pod vedením Rudolfa Müllera. Po koncertu na ně bude čekat i příjemné překvapení!

A máme tu hlavní festivalové dny a slavnostní koncerty letos nově situované k 17. listopadu Dni boje za svobodu a demokracii. Jazzový víkend odstartuje v pátek v 17 hodin v předsálí KC Golf Semily otevřením výstavy věnované jednatřicet let trvající tradici Jazzu pod Kozákovem v Semilech. Následovat bude od 18 hodin v horní restauraci první festivalový koncert. Laděný bude do hopsavých rytmů energického jazzu, R&B, Soulu a Blues. Pódium nám na správnou teplotu zahřeje semilská kapela The PeaNuts složená z mladých a nadějných muzikantů interpretujících především klasický blues. Pokračovat bude přední pražské Tom Vybíral Trio, složené z vynikajících jazzmeanů. Uslyšíte moderní jazz s propojením vlastní tvorby.

A teď přijde královna....?

Opravdu o další vystoupení se postará nekorunovaná královna českého R&B. Zpěvačka Dannie Ella je velmi výraznou osobností české popové hudební scény. Rhythm and Blues studovala u jeho samotných kořenů v americkém New Yorku. Zde sklízela bouřlivé ovace nejen od afroamerického publika, které ji ocenilo jako jedinou "bílou" zpěvačku, která svým "černým" hlasem dokáže donutit afroamerické publikum v celém klubu křičet a tleskat ve stoje.

Celý večer uzavře opět místní bluesová kapela Blues Friends ve složení Miloš Farský, Bohouš Kadleček, Vašek Matěcha a Ruda Fišer.

Jaroslav Svěcený<br />Autor: Archiv pořadatelůHlavní, slavnostní koncert Jazzu pod Kozákovem 2017 proběhne v sobotu 18. listopadu od 18 hodin v hlavním sále KC Golf Semily. O tom, že to bude večer plný hvězd, není pochyb.

 Prvním vystupujícím bude jeden z nejvýznamnějších současných českých houslistů a výrazná osobnost české hudební scény. V jazzových inspiracích napříč stoletími zazní virtuózní housle v rukou Jaroslava Svěceného, jehož koncertní projekty přitahují publikum všech věkových skupin. Jaroslav Svěcený vystoupí v Semilech po boku Komorního orchestru, který je složen z nejlepších pražských instrumentalistů a klasického jazzového uskupení Tom Vybíral Trio.

Druhou hvězdou sobotního večera bude americký wedding singer Chuck Wansley a Csaba Csendes trio. Chuck Wansley je vynikající zpěvák s krásným, plným a nenapodobitelným černošským hlasem. Výčet hráčů, se kterými spolupracoval, by vydal na několik stránek. V současné době žije a působí v Los Angeles. Slavnostní večer ukončí swingová párty v předsálí.

Věřte, že pokud navštívíte jeden z koncertů Jazzu pod Kozákovem nebudete ani trošku litovat. Naopak zapomenete na všechny strasti všedního dne, odreagujete se a ještě si odnesete sebou domů kus té pohodové jazzové nálady.

Tak nezapomeňte 17. a 18. listopadu 2017 v KC Golf Semily bude neopakovatelný Jazz pod Kozákovem.

Akce Kulturního centra Golf Semily v listopadu

Předchozí ročníky: 

2016: Jubilejní 30. Jazz pod Kozákovem zahájí Jan Smigmator a Dasha

2015: Obrazem: Páteční program 29. Jazzu pod Kozákovem

2014: Osmadvacátý Jazz pod Kozákovem opět nabídl skvělá vystoupení

2013: Hvězdami letošního Jazzu pod Kozákovem jsou Havelka a Kerndl

2012: Hvězdou letošního Jazzu pod Kozákovem je zpěvačka Yvonne Sanchez

2011: Čtvrtstoletí Jazzu pod Kozákovem oslavili bohatým programem 

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty 

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

První povolební setkání krajské organizace Pirátů se koná v Semilech

Krajský předseda Pirátů, Ondřej Kolek, vyhlásil na sobotu 25. listopadu zasedání Krajského fóra pro Liberecký kraj. Setkání se bude konat v Semilech v prostorách restaurace Sportovního centra už od dopoledních hodin. Svou účast přislíbilo kompletní krajské vedení, které nastíní povolební plány a směrování Pirátů v kraji. Akce se také zúčastní nově zvolený pirátský poslanec Tomáš Martínek a svou účast přislíbil i Ivan Bartoš s první dámou Pirátů Lydií Bartošovou.

Mladé operní naděje nezklamaly

Koncert mladých talentovaných operních pěvců představil pod názvem Hurá do opery v Městském divadle v Jablonci trojici vybraných účastníků Burzy mladých pěvců 2017. Na pódiu se střídali Daniel Klánský (basbaryton), Petra Koliášová (mezzosoprán) a Soňa Godarská (soprán) v blocích, rozdělených dle země původu přednášených operních melodií. Více podrobností a fotografie


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ochutnávka vín v Tatobitech u cimbálu Dušana Kotlára
ZŠ Skálova Turnov otevírá dveře!
Na tanečním mistrovství světa v Liberci se očekává rekordní účast
Přepeře zakončily podzim remízou, Sedmihorky v derby přejely Semily
Země malého čaroděje zvítězila na konferenci v Praze

Nejčtenější články

17.11.: Pes zavinil úraz cyklisty v Rokytnici, jeho majitelce nyní hrozí vězení
19.11.: Přehled fotbalových výsledků 15. podzimního kola
17.11.: Tradiční hračky nejen z Kovapu a Visty připomenou na pražské výstavě

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT