Jeden německý život je zpovědí sekretářky Josepha Goebbelse

08.05.2017 15:26:50 | Autor: kis, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Lomnice nad Popelkou

Jeden německý život je zpovědí sekretářky Josepha Goebbelse

Premiéru dokumentárního filmu Jeden německý život uvede ve čtvrtek 11. května Městské kino Lomnice nad Popelkou. Jedná se o zpověď osobní sekretářky jednoho z nejhorších zločinců v dějinách - Josepha Goebbelse. Natáčelo se v Německu v letech 2013 - 2016.

Ačkoli se Brunhilde Pomsel vždy popisovala jen jako vedlejší postava, zcela bez zájmu o politiku, přesto se dostala blíže než kdokoliv jiný k jednomu z nejhorších zločinců ve světových dějinách. Pracovala jako sekretářka nacistického ministra propagandy Josepha Goebbelse. Svou zpověď před kamerou natočila ve věku 105 let. Brunhilde Pomsel zemřela 27. 1. 2017 ve věku 106 let ve svém bytě v Mnichově.

V dnešní době mnoho lidí předpokládá, že nebezpečí války a fašismu jsou již dávno překonána. Brunhildě Pomsel je jasné, že to tak není. „Jeden německý život" nutí diváky zeptat se sebe samých, co by udělali a zda by obětovali případné morální zásady pro rozvoj vlastní kariéry. Její mimořádná biografie a jedinečná osobní cesta do minulosti vzbuzují znepokojující a nadčasové otázky: Už jsme se posunuli, nebo máme stále nejasnosti o naší vlastní morálce a lidskosti? A co je důležitější: Kde si stojím já ohledně těchto principů?

Čtvrtek 11. 5. v 17:30 a ve 20:00 hodin, Městské kino Lomnice nad Popelkou. Vstupné 90 Kč. Uváděno v německém znění s českými titulky. Délka 113 minut. Mládeži přístupno.

Květnová nabídka Městského kina v Lomnici

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Čištění kanalizace omezí parkování v ulici Antonína Dvořáka v Turnově

Severočeské vodovody a kanalizace budou v pondělí 15. července čistit kanalizaci. Kvůli práci nebude možné parkování v ulici Antonína Dvořáka. „Již ve čtvrtek byly v ulici Antonína Dvořáka umístěny dopravní značky zakazující stání vozidel v čase od 6:00 do 15:00 hodin," přiblížil vedoucí odboru dopravy Pavel Vaňátko. Doplnil, že práce spočívá v prohlídce kanalizačního potrubí kamerou a poté proběhne následné čištění. Zákazové značení je umístěno v parkovacích zálivech od radnice, kolem lékárny a dál.

V jablonecké nemocnici zahajují stavbu propojovacích chodeb

Od pátku 12. července na zhruba čtyři týdny ovlivní vnitřní provoz jablonecké nemocnice bourací a stavební práce související s výstavbou dvou propojovacích chodeb do nového pavilonu. Jedna chodba povede ze stávající urologické ambulance v přízemí, druhá z prostor vedle chirurgického JIP v prvním patře. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V harrachovské sklárně se konají už šestnácté Pivní slavnosti
Zážitková turistika nabídne mačkání skla i Kubíkův týden
Severočeské muzeum představuje restaurované klenoty ze sbírek
Turnovská ZŠ Žižkova je v obležení stavebních firem
Obrazem: Závod veteránů Okolo Elišky 2019

Nejčtenější články

15.07.: Krakonoši došla trpělivost s lidskými odpadky! Od 1. srpna uzavře hory
15.07.: Při nehodě čtyř aut v Krásné Studánce zemřel jeden člověk
16.07.: Krkonoše zůstávají otevřené! Ministr vyjednal s Krakonošem ještě šanci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT