Jedním z hudebních vrcholů léta budou Blackmore´s Night na Sychrově

30.07.2014 08:01:32 | Autor: Pavel Charousek, TvA | Rubrika: KULTURA | Obce: Sychrov

Jedním z hudebních vrcholů léta budou Blackmore´s Night na Sychrově

Po pěti letech se na zámek Sychrov vrací Ritchie Blackmore se svojí družinou v rámci turné Blackmore´s Night - Summer Tour 2014. Skupina Blackmore´s Night v čele se zpěvačkou, textařkou a multiinstrumentalistkou Candice Night a legendárním kytaristou Ritchiem Blackmorem je unikátní anglo-americký renesanční folkrockový projekt, který ve světě získal mnohá ocenění.

Ritchie Blackmore a Candice Night vytvořili specifický hudební žánr, složený z melodií období renesance, zvuky středověku a rytmy evropské lidové hudby. Jak v jednom rozhovoru legendární kytarista uvedl, tento projekt jemu samému přináší kreativní svobodu. „Můžeme hrát folk, rock, balady, instrumentální hudbu nebo hospodské písně. Nemohl jsem toto dělat s Deep Purple. Nyní se opět cítím svobodný," uvedl Blackmore.

„Koncert v zahradě sychrovského zámku před pěti lety patří dosud k jednomu z nejlepších, které jsme v posledních letech připravili. Moc jsem stál o to, aby se Blackmore´s Night tady zase objevili. Pamatuji nadšení diváků, pamatuji absolutní soulad podvečerní a večerní zámecké zahrady a kulis zámku s touto hudbou. Doufám, že si letos tento mimořádný zážitek zase zopakujeme," řekl za pořadatele Pavel Mikez.

Ritchie je mistr akustické kytary, mandolíny a samozřejmě své legendární elektrické kytary Stratocaster. Candice Night, jeho manželka, přinesla nový pohled se svým křišťálově čistým hlasem. Je známou skutečností, že Night a Blackmore vedle hudby rovněž pokračují v práci, které se zavázali. Společně se Světovým fondem divoké zvěře (WWF) vypomohli vypěstovat šest tisíc ovocných stromů na Borneu, věnovali čas a peníze na záchranu sibiřských tygrů, netopýrů v Berlíně, jezevců ve Velké Británii a na mnoha jejich koncertech po celém světě založili a podpořili fond na pomoc zvířatům.

Koncert na Sychrově 15. srpna je jediný v letošním roce v České republice. Vstupenky jsou k dostání v síti Tickeptro, Ticketportal a Ticket-art a obvyklých předprodejích.Začátek koncertu je ve 20 hodin, vstup do areálu je již od 18 hodin. Základní cena vstupenky je 690 Kč.

Jak vznikla skupina Blackmore´s Night

Ritchie opustil skupinu Deep Purple v roce 1993 a v roce 1995 natočil album Stranger in USAll (na kterém Night nazpívala vedlejší vokály a napsala některé z textů). Tehdy se Blackmore začal vážně zabývat představením renesanční hudby současnému publiku. V roce 1997 byla dvojice připravená uvést novou skupinu na světlo, její jméno je spojením jejich jmen, skládá se z uvedené dvojice a proměnlivé sestavy muzikantů. Jejich debutové album Shadow of the Moon se stalo okamžitým hitem, zvláště v Evropě. Skupina Blackmore´s Night získala mnoho zlatých desek a proslavila se po celém světě. Nedávno bylo jejich zatím poslední album Autumn Sky oceněno serverem zonemusicreporter.com jako nejlepší vokální album roku.

Prázdninové hudební léto v Pojizeří pokračuje i v srpnu

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semilsko si zaslouží kvalitní napojení na okolní regiony
VIDEO: Retro rádia vystavují na Městském úřadě v Rychnově
Sportfilm přivítá filmové tvůrce i tenistu Radka Štěpánka
Rovensko porazilo Stráž a Turnov potvrdil první místo proti Skalici
Semily využily poklesu cen energií na burze, klesnou náklady na plyn

Nejčtenější články

27.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek šestého podzimního kola
26.09.: Policie žádá o pomoc v případu krádeže dvou motocyklů v Harrachově
26.09.: Historické trio stříkaček zrenovovali hasiči ve Valteřicích

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT