Ještěd nabídne nové stezky a lanovku pro děti zdarma

28.06.2018 22:41:32 | Autor: redakce | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Liberecký kraj

Ještěd nabídne nové stezky a lanovku pro děti zdarma

Skiareál Ještěd od pátku 29. června zahajuje denní provoz lanové dráhy Skalka, která slouží i jako součást nových stezek na Ještědu. V den vysvědčení se slavnostně pokřtí dvě zbrusu nové pěší trasy.

Pro všechny děti, bez rozdílu známek na vysvědčení, pojede poslední školní den lanovka Skalka zdarma. Otevření stezek doplní doprovodný program pro celé rodiny. Po zdolání Mlynářské stezky získá výletník palačinku a na konci Pivovarské stezky pivo.

„Rádi bychom pozvali malé i velké na procházku po sjezdovkách, které znají jen v zimě s lyžemi na nohou. Nové trasy jsou vybudovány formou naučných stezek tak, aby jednotlivé zastávky u info cedulí poskytovaly ty nejkrásnější výhledy na Liberecko a zároveň nerušily okolní přírodu. Stezky pokřtíme v pátek 29.6. příznačně moukou a pivem," uvedla Renata Balašová ze Skiareálu Ještěd.

Stezky začínají na dolní stanici lanovky Skalka výjezdem na vrchol, pokračují směrem dolů nebo po hřebenu a končí opět u dolní stanice, kde úspěšný výletník získá dle zvládnuté trasy jako odměnu palačinku nebo pivo. Hrací karty formou kvízu s otázkami jsou k vyzvednutí na pokladně lanovky Skalka u konečné tramvaje. Nabídka odměn je platná po celou dobu prázdninového denního provozu lanovky Skalka. Trasy se dají jít samozřejmě i opačným směrem do kopce. Nejsnazší je oranžová „Mlynářská" a naopak pro vytrvalejší je určena černá „Pivovarská stezka", která je strmější, protože vede například přes černou sjezdovku zvanou Slalomák. Partnery stezek jsou místní výrobci mouky a piva, společnosti Mlýn Perner a Pivovar Svijany.

„Na vysvědčení jezdí lanová dráha na Skalce pro děti zdarma. Máme připravený zábavný soutěžní program pro celé rodiny nebo třeba skákací hrad pro ty nejmenší. Tatínky určitě zláká široká nabídka svijanských piv nebo vystavené vozy Volvo," zve na opening Renata Balašová.

Stezky se slavnostně otevírají v den vysvědčení 29. června, kdy se od 10 do 17 hodin koná na dolní stanici lanovky Skalka zábavný dětský program a všechny děti mají lanovku zdarma.

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o aktuálním víkendu

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ještěd má zimní sezonu za sebou, ale i na jaře a v létě zde bude živo
Skiareál Ještěd nabízí jako adrenalinový zážitek jízdu s rolbou
Skiareál Ještěd je už pod taktovkou Tatry mountain resorts

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Město Turnov podpořilo výstavbu Naučné stezky J. Pekaře

Zastupitelstvo města Turnov rozhodlo o poskytnutí individuální dotace z rozpočtu města Turnov ve výši 30 tisíc korun pro Rohozecký okrašlovací spolek z. s.. Dotace má být určena na doplatek nově vzniklé naučné stezky turnovského rodáka prof. Josefa Pekaře, zároveň by byla využita na výrobu propagačních letáků a k úhradě části nákladů za texty na panely naučné stezky.

Od 1. června bude uzavírka v ulici Fučíkova v Turnově

Od 1. června do 10. června 2020 budou v Turnově ve spodní části ulice Fučíkova probíhat stavební práce za úplné uzavírky této části komunikace. Autobusy na lince 670310 budou jezdit podle výlukového jízdního řádu. „Z důvodu uzavírky nebude obsluhována zastávka Turnov, odb. Přepeře. Jako náhradní zastávka bude obsluhována zastávka Turnov, U Benešů. Omlouváme se za vzniklá omezení a děkujeme za pochopení!," uvedl dopravní specialista KORID LK Jan Louda.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči radí, jak se zachovat při požáru dopravního prostředku
Od 2. června opravují chodník od Růžové hory na Sněžku
Novinky z rekonstrukce silnice II/610 v Turnově až na hranici kraje
Program jilemnického kina od 1. do 7. června
FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů

Nejčtenější články

31.05.: FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
29.05.: Od 6. června opět autobusem až na Zlaté návrší
30.05.: Zraněnou ženu zachraňovali v Krkonoších v náročném terénu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT