Ještěd nabídne nové stezky a lanovku pro děti zdarma

28.06.2018 22:41:32 | Autor: redakce | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Liberecký kraj

Ještěd nabídne nové stezky a lanovku pro děti zdarma

Skiareál Ještěd od pátku 29. června zahajuje denní provoz lanové dráhy Skalka, která slouží i jako součást nových stezek na Ještědu. V den vysvědčení se slavnostně pokřtí dvě zbrusu nové pěší trasy.

Pro všechny děti, bez rozdílu známek na vysvědčení, pojede poslední školní den lanovka Skalka zdarma. Otevření stezek doplní doprovodný program pro celé rodiny. Po zdolání Mlynářské stezky získá výletník palačinku a na konci Pivovarské stezky pivo.

„Rádi bychom pozvali malé i velké na procházku po sjezdovkách, které znají jen v zimě s lyžemi na nohou. Nové trasy jsou vybudovány formou naučných stezek tak, aby jednotlivé zastávky u info cedulí poskytovaly ty nejkrásnější výhledy na Liberecko a zároveň nerušily okolní přírodu. Stezky pokřtíme v pátek 29.6. příznačně moukou a pivem," uvedla Renata Balašová ze Skiareálu Ještěd.

Stezky začínají na dolní stanici lanovky Skalka výjezdem na vrchol, pokračují směrem dolů nebo po hřebenu a končí opět u dolní stanice, kde úspěšný výletník získá dle zvládnuté trasy jako odměnu palačinku nebo pivo. Hrací karty formou kvízu s otázkami jsou k vyzvednutí na pokladně lanovky Skalka u konečné tramvaje. Nabídka odměn je platná po celou dobu prázdninového denního provozu lanovky Skalka. Trasy se dají jít samozřejmě i opačným směrem do kopce. Nejsnazší je oranžová „Mlynářská" a naopak pro vytrvalejší je určena černá „Pivovarská stezka", která je strmější, protože vede například přes černou sjezdovku zvanou Slalomák. Partnery stezek jsou místní výrobci mouky a piva, společnosti Mlýn Perner a Pivovar Svijany.

„Na vysvědčení jezdí lanová dráha na Skalce pro děti zdarma. Máme připravený zábavný soutěžní program pro celé rodiny nebo třeba skákací hrad pro ty nejmenší. Tatínky určitě zláká široká nabídka svijanských piv nebo vystavené vozy Volvo," zve na opening Renata Balašová.

Stezky se slavnostně otevírají v den vysvědčení 29. června, kdy se od 10 do 17 hodin koná na dolní stanici lanovky Skalka zábavný dětský program a všechny děti mají lanovku zdarma.

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o aktuálním víkendu

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ještěd má zimní sezonu za sebou, ale i na jaře a v létě zde bude živo
Skiareál Ještěd nabízí jako adrenalinový zážitek jízdu s rolbou
Skiareál Ještěd je už pod taktovkou Tatry mountain resorts

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zkušební provoz linky z Tanvaldu na Smědavu byl úspěšný

Zkušební provoz linky z Tanvaldu na Smědavu byl úspěšný

Měsíční zkušební provoz zahájila 3. srpna nová turistická linka 790 z Tanvaldu na Smědavu, jejíž trasa vede kolem vodní nádrže Souš. Krátké, avšak unikátní autobusové spojení mělo za cíl ověřit, jaká bude po autobusovém spojení dosud dopravně oddělených částí Jizerských hor poptávka, a také to, jak bude pro autobus silnice mezi Smědavou a Souší průjezdná. Více podrobností

Jablonec vyhlásil soutěž architektů na novou podobu Slunečních lázní

V pondělí 9. září město Jablonec nad Nisou zveřejnilo ve Věstníku veřejných zakázek a v Úředním věstníku EU architektonickou soutěž, jejímž předmětem je řešení prostoru Slunečních lázní a okolí přehrady v Jablonci nad Nisou. Soutěž má přinést nejen řešení předmětné lokality, ale také partnera pro práci na dalších zásadních místech v okolí jablonecké přehrady. Další podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Družstva atletů AC Turnov bojovala v baráži o první ligu
Oprava opěrné zdi finišuje, liberecký tunel čeká částečná uzavírka
Rada a Správa KRNAP se dohodly na návrhu cest v klidových územích
Jubileum vynálezce Vladimíra Svatého připomenou v Liberci i Roztokách
Semilští kajakáři bronzoví na českém šampionátu

Nejčtenější články

15.09.: Přehled fotbalových výsledků šestého podzimního kola
16.09.: Obrazem: 16. ročník Semilského pecnu
16.09.: Krajský přebor: Rovensko i v devíti vybojovalo s Chrastavou bod

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT