Ještěd oslavil v sobotu 41. narozeniny rekordem

23.09.2014 22:52:20 | Autor: Markéta Dědková a Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Ještěd oslavil v sobotu 41. narozeniny rekordem

Symbol Libereckého kraje, vysílač a horský hotel Ještěd, oslavil v sobotu 20. září 41. výročí od otevření v roce 1973. Tentokrát pod mottem Den plný klaunů. S klaunskými nosy se nakonec sešly před hotelem sto dvě děti, což byl nový rekord.

Bohatý program odstartoval v 10 hodin tradičním vynášením sudů piva na zádech. První místo v kategorii ženy suverénně obsadila statutární náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Zuzana Kocumová, která „vyběhla" od spodní lanovky nahoru na Ještěd za 29:20 a vytvořila tak traťový rekord, za juniory byl nejlepší Jiří Brázda s časem 33:25 a v kategorii muži zvítězil Zdeněk Pácha, který vrchol zdolal za 42:08.

„Na narozeninovou oslavu, kterou tradičně uspořádal Liberecký kraj spolu s dalšími partnery, dorazil ohromný počet návštěvníků. Kabinová lanovka převezla přes 4 300 lidí a rozdalo se 1 000 klaunských nosů. Součástí akce byla také autogramiáda knihy Ještěd 11x jinak, kterou přímo na Ještědu podepisoval akad. arch. Otakar Binar. Letošní oslavy Ještědu se opravdu vydařily," uvedla Hana Maierová, náměstkyně hejtmana Libereckého kraje pro cestovní ruch, památkovou péči a kulturu, která se oslav zúčastnila.

Během dne rozdávala radost divadelní a žonglérská představení, vystoupily skupiny Nautica a O´Band Marka Ottla. Návštěvníci si mohli zakoupit regionální výrobky, vyzkoušet kreativní dílny, prohlédnout autoveterány a výstavu Severočeského muzea přibližující historii lanové dráhy a přístupná byla také strojovna kabinové lanovky. Dlouhé fronty se tvořily na prohlídky vysílače a obnoveného apartmánu správce vysílače i samotného hotelu Ještěd. Velký zájem vzbudil takzvaný smilebox, kdy zájemci pořízením jedinečných fotografií přispěli na obnovu závěsných křesílek.

Oslavy 41. výročí od otevření horského hotelu Ještěd<br />Autor: Archív KÚ Libereckého kraje Protože se oslavy Ještědu uskutečnily pod mottem Den plný klaunů, celý den návštěvníky bavily postavy s červenými nosy z BonneB art a Divadla Budil. Děti si vyzkoušely školu klaunů a na terase Rohanka byl pak vytvořen rekord v největším počtu dětí s klaunským nosem na jednom místě. Před horským hotelem se nakonec sešly sto dvě děti.

Oslavy Ještědu doplnil také program u konečné tramvaje v Horním Hanychově. Připraveny zde byly outdoorové aktivity pro děti, které za jejich splnění čekal na vrcholu Ještědu drobný dárek. Na parkovišti mohli zájemci také nahlédnout do bezpečného autobusu Mikeš pro děti společnosti BusLine a.s.

Do letošních narozenin se zapojil i Dopravní podnik měst Liberec a Jablonec nad Nisou, který na tento den přichystal Den otevřených dveří. Jízdy historickou tramvají a historickými autobusy společně zajišťovali Boveraclub a společnost BusLine a.s.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Oslavy Ještědu vyvrcholí pokusem o rekord v počtu klaunských nosů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Z poslední rozborů vody, provedených 14. října 2020, vyplývá, že pramen Boží voda v Turnově není pitný, naopak pramen pod Valdštejnem zůstává i nadále pitný.

Zdravotníci a hasiči zasahovali při pádu muže z výšky v Desné

Zdravotníci a hasiči zasahovali při pádu muže z výšky v DesnéPosádka Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje si v neděli 18. října odpoledne vyžádala spolupráci krajských hasičů v Desné. Po pádu muže z výšky 5 metrů byl potřeba jeho transport k vrtulníku Letecké záchranné služby. Na místo vyjela jednotka HZS LK stanice Tanvald a JSDHO Desná. Po nezbytném ošetření pacienta byly jednotky nápomocné s jeho transportem.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Novým šéfem opery Divadla F. X. Šaldy se stane Linda Keprtová
Liberecký kraj zajistí provoz speciálních činností LZS do roku 2028
Tři nemocnice v kraji dostanou přístroje na kyslíkovou terapii
Pomoc seniorům v izolaci obstará Anděl na drátě
Vláda vyhlásila nová opatření: Omezen pohyb a uzavřené obchody

Nejčtenější články

19.10.: Nejnižší Cimrmanova rozhledna na Nouzově slaví 15 let
18.10.: Zámek v Horní Branné přežil i třicetiletou válku. Dnes je v něm muzeum
20.10.: Aktuální stav koronaviru v Turnově

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT