Jezevci spadli na Hrubém Rohozci do jámy, vysvobodili je až hasiči

05.07.2014 21:10:58 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov

Jezevci spadli na Hrubém Rohozci do jámy, vysvobodili je až hasiči

Neobvyklý, ale úspěšný zásah si v sobotu připsali turnovští hasiči. Tři jezevci spadli na Hrubém Rohozci do jámy z betonové skruže. Zachránili je všímaví mladí lidé, kteří jejich nález v sobotu oznámili hasičům, jenž zvířata následně vysvobodili ven.

Zcela náhodně jezevce objevila v sobotu 5. července ve 12.35 skupinka mladých lidí, kteří hráli v areálu bývalého zahradnictví airsoft a jednomu z účastníků spadly do jámy brýle. Na místo během chvilky přijeli turnovští profesionální hasiči i jejich místní dobrovolní kolegové z Turnova.

„Jezevci se nacházeli ve skruži zhruba 1,5 metru hluboko. Hasiči na záchranu zvířat použili odchytávací tyč. Zatímco dva malé jezevce měli hned venku, starší a větší z nich (zřejmě jejich matka), se nechtěla nechat chytit. Jakmile zjistila, že jde z oka vyvléknout hlavu, při dalších pokusech ryla čumákem v zemi, aby ji odchytávací tyč nešla nasadit. Zhruba po šesti minutách byla nahoře i ona. Jezevci poté okamžitě zmizeli do volné přírody," popsala zásah kolegů tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Nebyla to zdaleka první záchrana zvířete turnovských hasičů, poměrně nedávno, v pondělí 23. června, dostávali fenku kokršpaněla z průrvy v Klokočských skalách. I tu se jim podařilo dostat ven a předat majitelce. Více v článku: Hasiči zachraňovali fenku kokršpaněla, která spadla v Klokočských skalách.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Žhář trápí semilské hasiče, od dubna evidují sedm požárů
FOTO: Taktické cvičení hasičů se odehrávalo na zámku Hrubý Rohozec
Záchranáři na Riegrově stezce nacvičovali transport osob
Hořelo v turnovské nádražní restauraci, škoda je 100 tisíc
V Českém ráji pomáhal proti ohni vrtulník. Hasiči varují před dalšími požáry

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Setkání starosty města Turnov s obyvateli ulice Mírová

V pondělí 3. února 2020 se od 16 hodin uskuteční setkání starosty města Turnova Tomáše Hockeho s obyvateli ulice Mírová na Daliměřicích. Ti poslali ke konci roku 2019 dopis, ve kterém radnici vyzývají k rekonstrukci ulice a chodníku.„ Požadavek na opravu Mírové ulice zazněl v lednu minulého roku na setkání s občany," sdělil starosta Tomáš Hocke. A doplnil, že je to i priorita zastupitelů města, kteří pro rekonstrukci této ulice hlasovali na únorovém zasedání zastupitelstva roku 2019 v rámci investičních priorit. Rekonstrukce této ulice se umístila na 22. místě z 29. v projektech do 10 milionů korun. Veřejné projednání problematiky proběhne v zasedací místnosti č. 215 v budově radnice, Antonína Dvořáka 335.

Grafická výzva pro nadějné grafiky

O letních prázdninách se v Městské galerii Vlastimila Rady Železný Brod uskuteční výstava s názvem Skleněný poklad. Výstava představí sortiment sklářských firem ze Železnobrodska. Prostory galerie se tedy zaplní nepřeberným množstvím šperků, figurek a dalších skleněných artefaktů. Jelikož půjde o neobyčejnou výstavu s tajemným názvem, rozhodli jsme se touto cestou vyzvat všechny grafiky, aby zapojili svoji fantazii a pro potřeby výstavy vytvořili plakát. Ten použijeme pro propagaci výstavy. Autor nejenže získá finanční odměnu, ale i možnost prezentovat svoji grafickou nápaditost. Plakát v grafických křivkách a tiskových datech nejlépe ve velikosti A2 můžete posílat na e-mail: kultura@zelbrod.cz nejpozději do 30. 4. 2020.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům
Prvními zápasy začal zimní turnaj v Lomnici nad Popelkou
Blíží se další ročník Soutěže Karla Hubáčka
Dalmach v Plzni vychytali domácí brankáři
Úpravy muzea v Turnově přinesou víc minerálů i fotogalerii Heckela

Nejčtenější články

26.01.: Kateřina Janatová: Sedí mi jet si vlastní tempo
25.01.: Obrazem: Závod žactva v biatlonu pořádali ve Vrchlabí
27.01.: Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT