Jilemnice vyřadila v krajském poháru Sedmihorky

20.03.2011 19:17:18 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Karlovice - Sedmihorky,Jilemnice

Na umělé trávě v Břízkách se dohrávalo odložené utkání prvního kola krajského poháru mezi Sedmihorkami a Jilemnicí, současně se na několika stadionech už hrálo druhé kolo poháru. Jedním z největších překvapení je právě postup Jilemnice.

Pro obě mužstva bylo utkání krajského poháru generálkou na mistrovské zápasy. Domácím Sedmihorkám nevyšel hlavně druhý poločas. Jilemnice, která hraje 1.A třídu nakonec postoupila dál díky penaltovému rozstřelu.

Sedmihorky - Jilemnice 2:2 (0:1), na penalty 2:4

Nejprve ve 12. minutě Staněk těsně minul po centru Banghy a následná střela Koťátka šla těsně nad branku Jilemnice. Až ve 30. minutě poprvé zahrozili jilemničtí hráči a jejich první akce hned skončila gólem. Obrana Sedmihorek nechala volného Prince před hranicí vápna a ten nedal brankáři šanci - 0:1. V 37. minutě se dostal do dobré příležitosti opět Staněk, ale brankář jeho pokus zlikvidoval. O dvě minuty poté po nepřesné přihrávce obrany se hosté dostali do své druhé šance, ale brankář Prokopec a vrátivší se Vávra situaci před útočníkem Kalendou zachránili.

Ve druhé půli nejprve po centru Staňka hlavičkoval Vávra těsně nad bránu. V 53. minutě se dočkali prvního gólu Sedmihorští. Pěkný centr Mencla z levé strany poslal přímo z voleje Staněk k tyči soupeřovi brány a vyrovnal na 1:1. Vyrovnání ale favority příliš nenabudilo a spíše se začala více prosazovat Jilemnice. V 70. minutě běželi dva jilemničtí útočníci sami na bránu, ale šanci pokazili nepřesnou přihrávkou. O dvě minuty poté se už v další šanci dokázal znovu prosadit Princ - 1:2. V závěru utkání se Sedmihorkám po rohovém kopu Staňka povedlo vyrovnat, napůl vlastní brankou na 2:2.

Poté se kopaly penalty, kde prokázali pevnější nervy Jilemničtí, když se prosadili všichni jejich střelci a vyhráli 2:4.

„V penaltách se nám již tradičně nedaří, a tak bylo naše mužstvo vyřazeno již v prvním kole poháru. Doufejme, že po několika nezdarech v posledních přípravných zápasech se našemu mužstvu začne v mistrovských zápasech opět dařit," uvedl po utkání vedoucí realizačního týmu Sedmihorek Miroslav Kobrle.

„Sedmihorky byly fotbalovější, ale na velké šance to bylo vyrovnané, takže remíza v normální hrací době byla určitě spravedlivá. Výsledek nepřeceňujeme, ale jsme samozřejmě spokojení, je to pro nás dobrá příprava," řekl trenér Jilemnice Zdeněk Baudyš.

Branky: Staněk 2 - Princ 2. Penalty: 2:4. Sedmihorky: Prokopec - Kratochvíl, Bakeš, Vávra, Švarc - Mencl, Koťátko, Pavlíček, Bangha - Staněk, Kusák, střídali: Vágenknecht, Mrňák. Jilemnice: Černý - Šťastný, Paulů, Mečíř, Horáček - Sedlák, Bergemann, Tonar, Faistauer (60. Hadač) - Kalenda, Princ.

Kompletní výsledky 1. kola poháru zde

Železný Brod - FKP Turnov B 4:3 (3:1) Podrobnosti k utkání zde

Další výsledky 2. kola: Velké Hamry - Desná 1:1, na penalty 3:2, Pěnčín - Mšeno odloženo, Nový Bor - Česká Lípa 3:1, Hejnice - Hrádek 5:0, VTJ Rapid - Višňová 4:1.

Rozpis 3. kola (středa 13. 4. od 16.30):  VTJ Rapid - Hejnice, Velké Hamry - Železný Brod, Jilemnice - vítěz utkání Pěnčín-Mšeno, Nový Bor postupuje přímo do 4. kola.