Jilemničtí hasiči převzali nové výjezdové vozidlo

17.09.2018 19:02:58 | Autor: Jana Mičkalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice

Jilemničtí hasiči převzali nové výjezdové vozidlo

Aktualizováno: Jednotka Sboru dobrovolných hasičů Jilemnice převzala v sobotu 15. září do užívání nové výjezdové vozidlo. Hasičům cisternu předali zástupci města Jilemnice, profesionálních hasičů a Libereckého kraje v čele s hejtmanem Martinem Půtou.

Jedná se o cisternu CAS 20 4000/240 S2R na podvozku Scania P 480. Nákup vozidla byl financován ze tří zdrojů, z celkové částky 6 328 179 Kč získalo město dotaci z Libereckého kraje ve výši 1 000 000 Kč (Program - Podpora jednotek požární ochrany obcí Libereckého kraje) a dotaci z Fondu zábrany škod ve výši 2 500 000 Kč. Z městského rozpočtu byl také hrazen nákup vyprošťovacího zařízení v hodnotě 749 197 Kč, které bylo na cisternu instalováno dodatečně.

Slavnostní předání nového výjezdového auta jednotce SDH Jilemnice<br />Autor: Jana Mičkalová Vybavení celého vozidla je sestaveno přímo na míru jilemnické jednotce, jejíž členové se na kompletaci vozu aktivně podíleli. Cisterna je oproti tradiční červené barvě spojované s hasiči provedena v signální oranžové, jež je mnohem lépe viditelná i za zhoršených světelných podmínek a patří ke světovému standardu.

Novou cisternu také pokřtil duchovní František Mráz z Římskokatolické církve. Po slavnostním aktu si vozidlo mohla prohlédnout i přítomná veřejnost. „Chtěl bych jednotce popřát, aby s vozidlem jezdili pouze za účelem podobných exhibicí nebo kondičních jízd a ostrých výjezdů bylo co nejméně. Je totiž rozhodně lepší, když hasičské vozidlo stojí za garáží, než kdyby denně muselo jezdit k těžkým zásahům," popřál jednotce i nové cisterně velitel dobrovolných hasičů Josef Cerman.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 33 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vybrané lékárny v kraji budou mít otevřeno i v neděli 1. listopadu

Vláda České republiky zakázala od tohoto týdne maloobchodní prodej v neděli. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno pět lékařských pohotovostí. Po jedné v Liberci, Turnově, Jablonci nad Nisou a dvě v České Lípě. Jedna lékárna bude otevřena v Mladé Boleslavi, městě, jež s krajem sousedí a někteří obyvatelé regionu do něj mají blíže než do uvedených měst. Tento přehled platí pro neděli 1. listopadu 2020.

Projekt zelené infrastruktury Krkonoš dospěl ke svému zdárnému konci

V těchto dnech se chýlí ke konci závěrečné práce v rámci více než tříletého mezinárodního projektu MaGICLandcapes (Managing Green infrastructure in Central European Landscapes), který ve svém akronymu ukrývá „management zelené infrastruktury v krajinách střední Evropy". Projekt MaGICLandscapes se snažil zelenou infrastrukturu, tento u nás relativně mladý a legislativně neukotvený termín, její základní funkce a benefity představit zejména regionálním a lokálním aktérům ve všech případových regionech. Cílem projektu byla také podpora udržitelného využívání půdy pomocí celé řady vytvořených manuálů a nástrojů posuzujících zelenou infrastrukturu. Ty lze využít k plánování, ochraně a zlepšení stavu zelené infrastruktury v různých regionech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Stará Bítouchovská lávka najde nové využití
Kamion v Liberci prorazil svodidla a zabrzdil až před plynovou stanicí
Silnice z Turnova na hranici kraje prošla rekonstrukcí, většinu platila EU
Starostka města Semily ani v nouzovém stavu nezapomněla na tradici
Dům řemesel v Kryštofově údolí je ukázkou lidové architektury

Nejčtenější články

28.10.: V Roztokách u Jilemnice hoří průmyslová hala
27.10.: Obrazem: Nutrie se zabydlely na březích Jizery v Semilech
27.10.: Největší rekonstrukce silnic na Turnovsku je hotová!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT