Jilemničtí v rámci celorepublikové akce uklidili Hraběnku
18.04.2016 11:43:53 | Autor: TZ města Jilemnice a Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice
V sobotu 16. dubna 2016 proběhla po celé České republice akce Ukliďme svět, ukliďme Česko!, jejímž cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Město Jilemnice ve spolupráci s komisí Zdravého města a MA21 připravilo na sobotu úklid pod názvem Ukliďme si Hraběnku!
V 9 hodin ráno se u lyžařských buněk na Hraběnce sešlo 20 dobrovolníků, kteří utvořili pět pracovních skupin, které měly za úkol posbírat nepořádek v areálu Masarykovy městské nemocnice, na obchvatu na Mříčnou, ve středu města, na hřbitově a především v areálu Hraběnky.
„Mezi našimi dobrovolníky se objevili žáci Základní školy Harracha v Jilemnici, členové Klubu českých turistů v Jilemnici, členové komise Zdravého města a MA21 v Jilemnici a další dobrovolníci. Nad celou akcí dohlížel a ruku k dílu přidal také místostarosta města Jilemnice Vladimír Votoček s manželkou. Na sběrný dvůr města bylo přivezeno zhruba 400 kg odpadu!," upřesnila Petra Novotná z odboru rozvoje, investic a majetku města Jilemnice.
Dobrovolnických úklidů proběhlo anebo ještě v nejbližší době proběhne 1 859, což je o 386 úklidů více než v loňském roce. Organizátoři této celorepublikové akce (Český svaz ochránců přírody a spolek Ekosmák) rozeslali pořadatelům úklidů více než 30 000 pracovních rukavic a 50 000 pytlů, více o proběhlých úklidech naleznete na www.uklidmecesko.cz.
Související články
Při akci Ukliďme Česko nasbírali v Turnově 140 kilo odpadu
V Harrachově probíhal velký jarní úklid
K akci Ukliďme Česko se připojí i v Krkonoších
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Linka 112 slaví 22. výročí
Dne 11. 2. slaví tísňová linka 112 své výročí. Za 22 let provozu bylo v ČR přijato přes 64 milionů hovorů. V Libereckém kraji operátoři jen v roce 2025 na lince 112 odbavili více než 86 tisíc hovorů - průměrně 236 denně.
Mezinárodní den bezpečnějšího internetu připomíná i Liberecký kraj
Mezinárodní den bezpečnějšího internetu připadá letos na úterý 10. února 2026. Každoročně upozorňuje na význam bezpečného a odpovědného chování v online prostředí a připomíná, že internet je přirozenou součástí každodenního života dětí i dospělých. Jeho mezinárodním heslem je Společně pro lepší internet. Liberecký kraj se k tomuto dni dlouhodobě připojuje podporou aktivit zaměřených na prevenci rizikového chování na internetu a rozvoj digitální gramotnosti dětí a žáků. Vnímá ho jako příležitost připomenout, že bezpečnost v online prostředí není jednorázové téma, ale součást každodenní výchovy a vzdělávání.
Nejnovější články
Pokračují rekonstrukce silnic a mostů. Kraj soutěží další zakázky
Bezpečnost u škol je v centru pozornosti
Nalezenou peněženku s platební kartou neváhal zloděj v Brodě použít
Valentýn v Semilech: film a bruslení plné romantiky
Knihovnička Václava Havla je k dispozici v liberecké knihovně
Nejčtenější články
11.02.: Ponikelskej Masopust 2026 aneb Láska všem sviním sjeta
10.02.: Semilští senioři se vrátili do lavic
10.02.: V provizorní turnovské hale se pokládá umělá tráva
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.