Jilemničtí vstoupili do Celostátní ligy neslavně, zatím nemají ani bod

21.11.2014 11:21:42 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

Do letošního ročníku Celostátní ligy v sálovém fotbale - futsale vstoupili hráči SK Sico SC Jilemnice. Zatím se jim však vůbec nedaří podle představ, dá se říci, že tak špatný úvod dlouho nezažili. Po dvou turnajích totiž nemají ani bod, a v tabulce jsou na posledním osmém místě.

Hodně mrzí zejména první turnaj v Praze - Radotíně, kde Jilemničtí hráli proti oslabeným soupeřům, ale obměněný tým nedokázal využívat brankové šance a prohrál s Novým Borem i Větřní. Druhý turnaj ve Zlíně byli soupeři určitě náročnější, přesto se zrodila vysoká prohra s Brnem a po vyrovnaném poločase udolal krkonošské hráče i domácí tým.

Příští turnaj Celostátní ligy bude hostit v sobotu 29. listopadu jilemnická hala a domácí se střetnou od 19.05 s celkem FC Družba Vysoké Mýto a od 21.05 s VPS Novabrik Polička.

Turnaj v Praze - Radotíně (1. 11. 2014):

FK Adria Nový Bor - SK Sico SC Jilemnice 2:0 (0:0)

Hrál se vyrovnaný, v první půli velmi opatrný zápas. Jilemnice nastoupila proti oslabené Adrii s plnou lavičkou, na které ale bylo mnoho nových tváří, což bylo to trochu znát. Do druhého poločasu vytáhla Jilemnice pres po celém hříšti, dopouštěla se ale řady faulů, již od 30. minuty hrála s 5 fauly. Gólmani své týmy při šancích soupeře podrželi, takže utkání nakonec rozhodly dvě branky Novoborského Slavíka, obě dal z devítky v závěru utkání do stejného místa - vpravo dolu. V celku Adrie zaujal výkonem gólman Konečný a střelec Slavík, u Jilemnice vyčnívali reprezentanti Kraus a Srkal.

Branky: 36. a 37. Slavík. Rozhodčí: Prinz, Povolný, ŽK: 1:1. Sestava Jilemnice: Puš - Rypl, D. Jaroš, J. Jaroš, Kraus, Srkal, Brádle, Jarosz, Fišar, Hradecký, Malý.

SK Sico SC Jilemnice - Bombarďáci Větřní 2:3 (1:2)

Oslabené Větřní vsadilo na pozornou defenzívu a rychlé brejky. Jilemnici však nejprve dostal do vedení brankou ve 3. minutě Fišar. V 11. minutě hráči Větřní vyrovnali a ve 14. minutě se krásně trefil na 2:1 Bordač. Na začátku druhé půle brankář Jilemnice fauloval v pokutovém území a Soukup se z penalty nemýlil. Jilemničtí se do šancí začali dostávat stále více, protože hostům docházely síly, famózním výkonem je však podržel brankář Šilhán. V 33. minutě dostal Modrou kartu za 5 chyb v zápase Bombarďák Soukup a hráči Větřní museli dohrávat sedm minut ve třech. Za pár vteřin využil přesilovku bombou do šibenice Srkal, ale zbylý čas Jilemničtí vysloveně promrhali, když se pouštěli do nepřipravených střel, páchali nepřesnosti a když už se dostali do zakončení, v brance proti nim stála skála Šilhán. Bombarďáci tak dovedli utkání do vítězství, Jilemničtí mohou žehrat na svou zbrklost a špatnou koncovku.

Branky: 3. Fišar, 33. Srkal - 11. Babouček, 14. Bordač, 22. Soukup. Rozhodčí: Povolný, Hamrník, ŽK: 0:1. Sestava Jilemnice: Malý - Rypl, Smolík, Kraus, Srkal, Brádle, Jarosz, Fišar, Hradecký.

Turnaj ve Zlíně (15. 11. 2014):

GIOIA B2Balance Brno - SK Sico SC Jilemnice 5:1 (2:0)

Ve třetím se v brance představil Aleš Hekera hostující ze Stonavy, chyběl ovšem zkušený Srkal. Brno bylo aktivnější, Jilemnice spoléhala spíše na rychlé protiútoky. První půle skončila zaslouženým vedením Brna 2:0, Jilemnice však předvedla bojovný výkon. Ve 30. minutě se Fišarovi podařilo snížit stav na 3:1 a Jilemnice opět ožila a stále 5 minut před koncem cítila šanci na zvrat, ale bez brankového efektu. Brno čekalo na brejky a v závěru se jim je dvakrát podařilo využít a upravili konečné skóre na 5:1, což bylo pro hráče z Podkrkonoší poměrně kruté.

Branky: 8. Prokeš, 20. Ovčačík, 26. Svoboda, 38. Macko, 40. Doubravský  - 30. Fišar. Rozhodčí: Frajt, Dlouhý, ŽK: 0:0. Sestava Jilemnice: Hekera - D. Jaroš, J. Jaroš, Šnorbert, Machát, Brádle, Fišar, Panýr, Kraus, Smolík.

SMR Plus Zlín - SK Sico SC Jilemnice 3:1 (1:1)

Zlínští byli od úvodu aktivnějším týmem, Jilemnice čekala trpělivě na svoji šanci a ta přišla, když se prosadil Panýr a otevřel skóre utkání. Zlín ještě více zvýšil aktivitu, snažil se o vyrovnání, ale v cestě jim stál skvělý Hekera. Třicet vteřin před koncem prvního poločasu se však domácí dočkali Hnilem, který doklepl míč do sítě a srovnal na 1:1. Druhý poločas začal náporem Zlína, Jilemnice nadále spoléhala na výtečného Hekeru a rychlé brejky. Zlínští nakonec své snažení dotáhli k plnému bodovému zisku vstřelením dvou branek, závěr si pak už pohlídali.

Branky: 20. Hnilo, 23. Haloda, 35. Kutra  - 6. Panýr. Rozhodčí: Vitásek, Frajt, ŽK: 1:1. Sestava Jilemnice: Hekera - D. Jaroš, J. Jaroš, Šnorbert, Machát, Brádle, Fišar, Panýr, Kraus, Smolík.